Aerolineas Argentinas Uçak Bileti

Aerolineas Argentinas

En uygun Aerolineas Argentinas uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Aerolineas Argentinas Aerolineas Argentinas Hakkında

Aerolineas Argentinas, devlete ait bir Arjantin havayoludur. Aerolíneas Argentinas, Güney Amerika ülkesinin başkenti Buenos Aires’te bulunan en büyük havayolu şirketidir. Arjantin Ulaştırma Bakanlığı tarafından Mayıs 1949’da kurulan Aerolineas Argentinas, dört havayolu, Fama, Alfa, Aeroposta ve Zonda arasındaki bir birleşmenin sonucudur. Resmi olarak Aerolineas Argentinas, 7 Aralık’ta bir kararname ile oluşturuldu ve bir devlet teşebbüsü oldu.

1990’larda borç nedeniyle yeniden kamulaştırılana kadar geçici olarak özel mülkiyete aitti. Ülkenin en büyük havayolu şirketi olan havayolu, bayrak taşıyıcıdır. Havayolunun güzergah ağı yıldız şeklindedir, yani tüm destinasyonlara Buenos Aires’teki Jorge Newbery veya Ministro Pistarini havaalanları hizmet vermektedir.

Havayolunun kendi sık uçan yolcu programı vardır: Aerolíneas Plus. Kazandığınız miller, uçak biletlerinde, kiralık araçlarda veya otel konaklamasında ve diğer şeylerde kullanılabilir. Aerolineas Argentinas şu anda filonun yenilenmesinden de anlaşılacağı üzere modernleşme aşamasındadır.

Aerolineas Argentinas Merkez Havalimanı

Buenos Aires Aeroparque Jorge Newbery (AEP / SABE)

İkincil Hub
Buenos Aires Ministro Pistarini Uluslararası Havaalanı (Ezeiza) (EZE / SAEZ)

Aerolineas Argentinas Uçuş Sınıfları

Havayolunun Ekonomi sınıfı ve Club Condor olarak bilinen Business sınıfı bulunmaktadır. Club Cóndor çok sayıda ekstra sunar. Burada çeşitli bir eğlence programı ve özel menüler sunulmaktadır. Uydu telefonları gibi iletişim seçenekleri de mevcuttur.


Ana faaliyet noktası iç hat uçuşlarıdır. Ülkedeki tüm büyük şehirlere düzenli olarak uçuş gerçekleştirilmektedir. Bunlar arasında ünlü sahil beldesi Mar del Plata veya şelaleleriyle ünlü Iguazu şehri bulunmaktadır. Bir diğer uçuş noktası Rio de Janeiro, Bogotá veya Santiago de Chile gibi Güney Amerika şehirleridir. Başlıca uluslararası destinasyonlar Miami ve Sydney’dir. Havayolu, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya uçuş sunan tek Latin Amerikalıdır. Örneğin, Avrupa’da Madrid, Barselona veya Paris uçtuğu önemli yerlerdir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot Air New Zealand Etihad Airways
Aeroméxico Alitalia Gol Transportes Aéreos
Air Europa Delta Air Lines KLM
Air France El Al Korean Air

Aerolineas Argentinas Check-in

Aerolineas Argentinas yolculara üç check-in seçeneği sunuyor: kontuarda, havalimanında check-in makinesinde ve online.

Online Check-in

Aerolineas Argentinas online check-in’i Avrupa, ABD ve Güney ve Orta Amerika’daki bazı destinasyonlar için geçerli değildir. Ancak, havayolunun kontrol ettiği diğer tüm destinasyonlar için, bu hizmet kalkıştan 36 ile 2 saat önce kullanılabilir. Ayrıca kağıt biletli yolcular, yalnız seyahat eden çocuklar ve özel bakım gerektiren yolcular online check-in kullanamaz.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Bölgesel, ulusal ve uluslararası uçuşlar için kontuarların açılış saatleri seyahat rotasına, kalkış havaalanına ve bagajlara bağlıdır. Kural olarak, valizleri olan yolcuların kontuarları, kalkıştan 2-3 saat önce teslim edilmelidir. Bavulsuz yolcular için check-in kontuarlarının kapanma süreleri 60 ila 120 dakika arasında değişmektedir. Makinede otomatik check-in yapıldığında, check-in süreleri seyahat rotası, havaalanı ve bagajdan da farklıdır. Müşteriler havayolunun web sitesinden doğru bilgi alabilir.

Aerolineas Argentinas Bagaj Kuralları

El bagajı

Maksimum boyutlar: 55 cm x 35 cm x 25 cm olmalıdır. Economy Class’ta Arjantin içindeki uçuşlarda maksimum ağırlık 5 kilogramdır, Club Economy Class’ta on kilogramdır. Uluslararası uçuşlarda, tüm sınıflardaki maksimum ağırlık on kilogramdır.

Kargo bölümü bagaj

Economy Class’ta maksimum ağırlık 15 kg, Club Economy Class’ta 30 kg’dır. Uluslararası uçuşlarda hedefe bağlıdır, ancak Economy Class’ta 20 kg ağırlığında en az bir adet bagaj, 30 kg’a kadar Club Economy Class’ta ve 40 kg’a kadar Club Condor Class’ta olduğu söylenebilir. Her uçuşta durum böyle olmadığından, çocukların ek bagaj taşımalarına izin verilip verilmediği kontrol edilmelidir. Bagajın maksimum boyutları 158 santimetreyi geçemez.

Diğer bagajlar

Bir çift kayak genellikle ücretsiz olarak alınabilir. Golf bagajı veya balıkçılık ekipmanı, 15 kilogramdan ağır ve 158 santimetreden büyük olmadığı sürece birçok uçuşta ücretsizdir. Maksimum boyuta ve ağırlığa uyulmazsa veya yanınızda başka bir özel bagaj almak isterseniz, kilogram başına ek ücret alınır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Aerolineas Argentinas Koltuk seçimi

Aerolineas Argentinas şu anda yolcularına koltuk rezervasyonu sunmuyor ve koltukları check-in kapsamında dağıtıyor. Ancak, uçakta daha fazla alana ihtiyaç duyan yolcular ek koltuk rezervasyonu yapabilirler. Bu, havayolunun web sitesinde bulunan ayrı bir form kullanılarak yapılır. Öte yandan, daha fazla bacak boşluğuna sahip konforlu koltuklar önceden rezerve edilemez.

Aerolineas Argentinas Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Aerolíneas Plus Sadakat Programı

Aerolineas Plus bonus programına herhangi bir şeye gereksinim olmadan kayıt ücretsizdir. Ancak, yalnızca havayolu şirketinin ana sayfasında gerçekleştirilebilir, böylece İnternet erişimi zorunlu bir gerekliliktir. Eğer kayıtlıysanız, Aerolineas Argentinas ve SkyTeam ile uçuşlarda mil kazanabilir ve online hesabınızda millerinizi görüntüleyebilirsiniz. Oteller ve kiralık araç şirketleri de dahil olmak üzere diğer ortaklar ile mil kazanmayı ve ve katılımcılara bazı avantajlar sunmayı mümkün kılar.

Aerolineas Plus’ın sık uçan yolcu programı

Ödüller Aerolineas Argentinas ve SkyTeam’de talep edilebilir ve revaçta olanlar ücretsiz uçuşlar ve daha iyi bir uçuş sınıfına yükseltmelerdir. Aerolineas Plus ile uçulan miller üç yıl için geçerlidir. Her yıl toplanan miller, üyenin elit statüye dahil olup olmadığını ve bunun Gold mu yoksa Platinum mi olduğunu da hesaplar. 25.000 milin üzerinde uçan Gold üye olur, Platinum üyeliği için 50.000 mil gerekir. Aerolineas Plus’ın Elite statüsünde uçmanın avantajları, elde edilen durumla daha lüks hale gelir ve hızlandırılmış check-in ve öncelikli biniş, 20 kg’a kadar ücretsiz fazla bagaj ve eşlik eden bir kişi ile dünya çapında salon erişimini içerir.

Aerolineas Argentinas Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Her zamanki gibi klasik bir konsepte sahip tarifeli bir havayolu ile Aerolineas Argentinas havayolunda yiyecek ve içecekler uçuş fiyatına dahildir. Bununla birlikte, havayolu şirketi resmi web sitesinde ekonomide tipik ikram servisi örnekleri vermemektedir. Yolcular genelde, tortilla, sezar salatası ve ana yemekler olarak bir tatlı veya lazanya ve pirinç yemeklerinden bahsediyor. Bu nedenle, ekonomide uçak ikram hizmetinin kapsamı, ilgili uçuş varış yerine ve yolculuk süresine de bağlıdır.

Premium Eco ve özel yemekler

Aerolineas Argentina Club Economy rezervasyon sınıfı diğer havayollarının Premium Eco sınıfıyla karşılaştırılabilir. Aerolineas Argentina, bu yüksek rezervasyon sınıfının ikram olarak uçuşu nasıl etkileyip etkilemeyeceği hakkında çok fazla bilgi vermemektedir. Ancak, uluslararası uçuşlarda kalkıştan 72 saat öncesine kadar özel yemekler sipariş etmek mümkündür. Buradaki imkanlar, çocuk ve bebek menülerinden diyet yemekleri, vejetaryen ve laktoz içermeyen veya glutensiz yemeklerden, koşer veya müslüman kurallarına göre hazırlanmış uçakta yemeklere kadar uzanmaktadır.

Business Class

Aerolineas Argentina business sınıfına Club Condor denir. Arjantin havayolları da bu rezervasyon sınıfı için resmi araç içi ikram bilgileri sağlamamaktadır. Genel olarak yolcular Business / Club Condor’da plastik yemeklerin de yenildiğini ve yemeklerin diğer havayollarının genellikle lüks teklifleriyle rekabet edemediğini gösteriyor.

Aerolineas Argentinas Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Aerolineas Argentinas sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Arjantin havayolu, uçuş sırasında internet sunmuyor. Aerolineas Argentinas filosunun gelecekte WLAN ile donatılıp donatılmayacağı henüz bilinmiyor. Yolcular haberleri şirketin web sitesinde bulabilirler.

Aerolineas Argentinas Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Aerolineas Argentinas ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Aerolineas Argentinas Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Aerolineas Argentinas bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Aerolineas Argentinas
IATA ICAO Çağrı Kodu
AR ARG ARGENTINA

Kuruluş: 1949
Havalimanı Yeri:Arjantin
Hubları: AEP
Sahibi: State Owned
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Aerolíneas Plus
Şirket Sloganı: Up high in the sky

Uçak Sayısı: 56
Uçtuğu Destinasyon:  58
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 8.2
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A330-200, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-700, Boeing 737-800

İletişim: Bouchard 547, 9th Floor, 1106 Buenos Aires, Arjantin
Telefon Numarası: +54 11 4130 77 77, +54 11 2821 25 31
Fax: +54 11 4130 35 82
E-mail: sales@aerolineas.com.ar

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Aerolineas Argentinas Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Buenos Aires → San Carlos de BarilocheUÇUŞ ARA
2Buenos Aires → CórdobaUÇUŞ ARA
3Buenos Aires → Rio de JaneiroUÇUŞ ARA
4Buenos Aires → São PauloUÇUŞ ARA
5Buenos Aires → MendozaUÇUŞ ARA
6Buenos Aires → MontevideoUÇUŞ ARA
7Buenos Aires → SantiagoUÇUŞ ARA
8Bogotá → Buenos AiresUÇUŞ ARA
9San Carlos de Bariloche → Buenos AiresUÇUŞ ARA
10Córdoba → Buenos AiresUÇUŞ ARA
11Curitiba → Buenos AiresUÇUŞ ARA
12Buenos Aires → MadritUÇUŞ ARA
13Buenos Aires → MiamiUÇUŞ ARA
14Rio de Janeiro → Buenos AiresUÇUŞ ARA
15São Paulo → Buenos AiresUÇUŞ ARA
16Madrit → Buenos AiresUÇUŞ ARA
17Mendoza → Buenos AiresUÇUŞ ARA
18Miami → Buenos AiresUÇUŞ ARA
19Porto Alegre → Buenos AiresUÇUŞ ARA
20Santiago → Buenos AiresUÇUŞ ARA