Aeromexico Uçak Bileti

Aeromexico

En uygun Aeromexico uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Aeromexico Aeromexico Hakkında

Aeromexico Meksika’nın en büyük havayolu şirketidir. Aeromexico, ulusal ve uluslararası tarifeli uçuşlar sunmaktadır. Aeroméxico, Mexico City’deki üssünden Asya ve Avrupa’ya, özellikle Kuzey, Güney ve Orta Amerika’ya, ilaveten çok sayıda yurt içi uçuş noktasına uçmaktadır. Aeromexico aynı zamanda doğrudan Asya’ya uçan tek Güney Amerika havayoludur. Dünya çapında uçuş ittifakı Sky Team’in kurucu üyesi olan Aeromexico, Air France, Delta Air Lines ve Mexicana ile de yakın işbirliği içinde çalışıyor. Havayolu şirketi 1934 yılında Aeronaves de Mexico adıyla kuruldu. İlk uçuş Mexico City’den Acapulco sahil beldesine gitti. Şirket, İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan havayolu Pan Am’dan finansal destek aldı. Aeromexico, 1960’larda tüm rakiplerini satın alarak pazar pozisyonunu daha da genişletti. Havayolu 1972’den beri mevcut adını taşıyor. Özellikle bölgesel rota ağı Aeromexico’da çok iyi gelişmiştir.

Havayolu, logosunda tarihi ve moderniteyi akıllıca birleştiriyor. Azteklerin sembolü, kafasında kartal olan bir şövalye gösteriyor. En önemli ilkeler güvenlik, güvenilirlik ve dakikliği içerir. Havayolu geniş bir hizmet sunmaktadır. Tüm uçuşlarda First Class vardır. First Class bir seyahat sever olarak, yolcu öncelikli bir check-inin yanı sıra mutfak lezzetleri ve çeşitli eğlence ortamları bekleyebilir. Uçuşa kadar geçen zaman, First Class’a özel olan Lounge Salón Premier’de geçirilebilir. Sık uçanlar için çeşitli ödüller alabileceğiniz Club Premier programı vardır. Üyeler, Aeromexico veya Sky Team ortaklarıyla yapılan uçuşların yanı sıra kalınan oteller ve araç kiralama şirketlerinde mil kazanırlar. Mil daha sonra ödüllerle değiştirilebilir. Aeromexico’nun sloganı Vamos por el Mundo, Türkçesi, ‘Şirketi mükemmel bir şekilde özetleyen dünyaya gidelim’

Aeromexico Connect ve Aeromexico Contigo havayoluna bağlı iştiraklerdir.

Aeromexico Merkez Havalimanı

Mexico City Licenciado Benito Juarez Uluslararası Havaalanı (MEX / MMMX)

İkincil Hub’lar
Guadalajara Don Miguel y Hidalgo Uluslararası Havaalanı (GDL / MMGL)
Monterrey General Mariano Escobedo Uluslararası Havaalanı (MTY / MMMY)

Aeromexico Uçuş Sınıfları

Aeromexico uçuşları müşterilere Basic, Classic, AM Plus ve Premier rezervasyon sınıflarını sunmaktadır. Basic sınıfında, yolcular samimi, sağlam ve düzeyli hizmet bekleyebilirler. AM Plus daha fazla bacak mesafesi ile etkileyicidir. Lüks istiyorsanız, Premier’e yükseltin. Ödüllü Meksikalı şef Enrique Olvera tarafından yaratılan uçakta özellikle mükemmel bir yemek sunuluyor. Diğer olanaklar arasında geniş diz mesafesi ve daha geniş koltuklar, WiFi, premium eğlence, güç, USB bağlantı noktası, dergiler ve kozmetikler sayılabilir.


Meksika’da yaklaşık 16 şehre ulaşılmaktadır. Salt Lake City, Santiago veya Los Angeles gibi birçok uçuş noktası ABD ve Güney Amerika’dadır. Aeromexico, Paris, Roma, Barselona ve Madrid’deki havaalanlarına ulaşarak Avrupa’ya uçuş sunan tek Meksika havayolu şirketidir. Birkaç Asya metropolü de destinasyonları arasındadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot Czech Airlines KLM
Aerolineas Argentinas Delta Air Lines Korean Air
Air Europa Garuda Indonesia LATAM Chile
Air France Gol Transportes Aéreos WestJet
Avianca El Al
Copa Airlines Japan Airlines

Aeromexico Check-in

Aeromexico’da yolcular kontuarda, online ve mobil olarak check-in yapabilirler.

Online Check-in

Uzun bekleme sürelerinden kaçınmak isterseniz, internet üzerinden de check-in yapabilirsiniz. Havayolu, seyahat başlamadan 2 saat öncesine kadar online check-in imkanı sunar. Mobil check-in hizmeti için optimize edilmiş bir web sitesi mevcuttur.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Gişeler iç hat uçuşlarında 30 dakika, dış hatlarda kalkıştan 90 dakika önce kapanır. Bavulsuz seyahat eden yolcular kalkıştan 40 dakika önce uluslararası uçuşlar için check-in yapmalıdır.

Aeromexico Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcu, uçakta maksimum 10 kilo ağırlığında ve dış boyutları toplam 115 santimetreyi aşmayan bir el bagajı almasına izin verilir. Ayrıca, her yolcu uçakta bir el çantası, evrak çantası veya dizüstü bilgisayar çantası alabilir.

Örneğin, Meksika ile Avrupa veya Amerika Birleşik Devletleri arasında bebekli / küçük çocuklu seyahatler için Aeromexico, 115 cm boyutunda bir bagaj parçasının (yükseklik + genişlik + uzunluk toplamı hesaba katılarak) ve 2 öğenin uçağa getirilmesine izin verir. Bu araba / bebek arabası, bebek bezi çantası olabilir.

Kargo bölümü bagaj

İç hat uçuşlarında, kontrol edilen bagaj için ücretsiz ödenek, 25 kg’dan daha ağır olmaması gereken bir bavuldur. ABD, Kanada ve Avrupa uçuşlarında, yolcular maksimum ağırlığı 23 kg olan bir çantada check-in yapabilirler. Orta Amerika, Güney Amerika, Küba ve Asya uçuşlarında muafiyet limiti, her biri 23 kg ağırlığında 2 valizdir. Brezilya’ya veya Brezilya’dan uçan herkes, her biri 32 kg ağırlığındaki 2 bagajı teslim edebilir.

Diğer bagajlar

Aeromexico müzik aletlerine el bagajı olarak izin vermez. Spor bagajı her durumda ekstra ücrete tabidir. Çağrı merkezinde önceden rezervasyonlar 40 $ ve havaalanında 50 $.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Aeromexico Koltuk seçimi

Meksika havayolu, rezervasyon sürecinde koltuklarını tahsis eder. Farklı bir koltuk isteyen yolcular, online check-in yaparken koltuğu değiştirebilir. Aeromexico şu anda daha fazla bacak boşluğu ve ekstra koltuk ile konforlu koltukların tahsisi hakkında bilgi vermemektedir. Haberleri havayolu şirketinin web sitesinde bulabilirsiniz.

Aeromexico Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Club Premier Sadakat Programı

Club Premier para birimine Premier Kilometre (KmP) denir. Tarife sınıfına bağlı olarak, uçulan kilometrelerin% 50 -% 200’ü Aeromexico ile kredilendirilir. SkyTeam Alliance’ın 17 ortağı ve komşu havayolları Alaska Airlines, Copa ve LAN kendi koşullarını belirler. Program, yeni üyeler için bir dizi ekstra bonus ve doğum günü bonusu veriyor. Aeromexico kredi kartları (Visa, American Express) bonus kilometreler ve birçok ek avantajla sunulmaktadır. Otel konaklamaları, kiralık arabalar, puan transferi ve kredi kartı kullanımı ile ilave kilometreler kazanılır. İstediğiniz ödülde birkaç kilometre eksikse, tekrar satın alabilirsiniz.

Club Premier: bonus uçuşlar ve cazip ödüller

Bonus kilometre, Aeromexico ve ortak havayolları ile ödül uçuşlarının yanı sıra yükseltmeler ve Salon Lounge Pass ile değiştirilebilir. Club Premier aile hesabıyla, aile üyeleri arasındaki kilometre transferi ücretsizdir. Bonus kilometreler Premier Mağaza’da ve Premier Oyunlar’da çeşitli ürünler ve online oyunlar için harcanabilir. Açık artırmalarda tatil gezileri ve yaşam tarzı ürünleri gibi açık artırma primleri özellikle caziptir. Gold, Platinum ve Titanio elit üyelikleri olağan faydaları içerir ve her biri bir yıl için geçerlidir. Üyeler Aeromexico ile iki yıl içinde en az bir uçuş rezervasyonu yapmalıdır, aksi takdirde toplanan kilometreler sona erer.

Aeromexico Yiyecek, İçecek ve İkram

Aeromexico klasik boyutta bir havayolu olup tüm rezervasyon sınıflarında yemek servisi ücretsiz olarak verilir. Ekonomide, uçuş süresi üç saatten az olan yolcular için hamur işleri, yer fıstığı, kurabiye ve diğer atıştırmalıklar vardır. Buna ek olarak, her zamanki gibi kahve, çay ve sudan meyve sularına ve alkolsüz içeceklere kadar sıcak ve soğuk içecekler sunulmaktadır. Bira ve şarap gibi alkollü içecekler sadece saat 11’den sonra servis edilir. Bir de meşhur Meksikalı agave brendi olan Tekila var.

Uçuş rotaya ve günün saatine bağlı olarak 3 ile 6 saat sürüyorsa, Aeromexico aperatifler veya eksiksiz bir yemek ve ekonomide ücretsiz içecekler servis eder. Altı saatten uzun mesafeli uçuşlar için her zaman sıcak bir yemek servis edilir. Örnek olarak: omlet, balık yemekleri ve makarna. Tüm uluslararası bağlantılarla, seyahatten 48 saat öncesine kadar özel yemek taleplerini belirtmeniz mümkündür. Bunlar arasında vejetaryen, vegan, koşer ve glutensiz seçenekler ile şeker hastalarına veya çocuklara göre hazırlanmış yemekler yer alır.

Aeromexico’da Business Class’a Premier denir. Aeromexico, web sitesinde, sadece Business rezervasyon sınıfı için özel bir menüden bahseder, ancak herhangi bir örnek vermez. Bunun yerine, uluslararası üne sahip şeflerle reklam yapılır. One Mile At Time gibi web sitelerindeki referanslar, iş yolcularının bir kadeh şampanya ile karşılandığını ve daha sonra porselen alakartta servis edildiğini göstermektedir. Sık uçan broşürler, Aeromexico’daki Business’te balık, tavuk ve vejetaryen makarna arasında seçim yaptıklarını, ardından peynir tabağından sonra dondurma ve ana yemek için başlangıç olarak salata yediklerini bildiriyorlar. İçecekler menüsü sadece şarapları değil, aynı zamanda alkollü içecekleri de listeler. Bu nedenle atıştırmalıklar her zaman mevcuttur.

Aeromexico, catering için normal bir havayolunun standartlarını sunar, ancak web sitesinde daha ayrıntılı bilgilerle cimridir. Şüpheniz varsa, varıştan en az iki gün önce özel bir yemek sipariş etme fırsatını kullanmalısınız.

Aeromexico Uçak İçi Eğlence

Aeromexico, tam hizmet veren bir havayolu olarak, tüm uçuşlarda ve tüm sınıflarda, diğer şeylerin yanı sıra yiyecek ve içecek yelpazesine yansıyan yüksek kaliteli hizmetiyle etkileyicidir. Uzun mesafeli uçuşlarda yolcular tam öğünler ve ücretsiz içecekler alırlar. Kısa mesafeli bir uçuş durumunda, çok dilli uçuş ekibi bir aperatif ve ücretsiz içecekler servis eder. Film ve müzik kanallarıyla kapsamlı dahili eğlence sayesinde, uçaktaki zaman özellikle eğlencelidir. Seçilen rotalarda video oyunları da mümkündür.

Wi-Fi

Aeromexico filosu şu ana kadar WiFi ile donatılmamıştır. Havayolunun gelecekte bu hizmeti sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Bu konuda güncel bilgileri havayolunun web sitesinde bulabilirsiniz.

Aeromexico Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Aeromexico ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Aeromexico Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Aeromexico bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Aeromexico
IATA ICAO Çağrı Kodu
AM AMX AEROMEXICO

Kuruluş: 1934
Havalimanı Yeri:Meksika
Hubları: MEX
Sahibi: Grupo Aeroméxico
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Club Premier
Şirket Sloganı: Mexico's Global Airline

Uçak Sayısı: 70
Uçtuğu Destinasyon:  89
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 8.1
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 787-8, Boeing 787-9

İletişim: Paseo de la Reforma 445-6o, Col. Cuauhtemoc, 06500 Mexico City. Distrito Federal, Meksika
Telefon Numarası: +52 55 5133 4000
Fax: +52 55 5133 4618
E-mail: amgsasupport@aeromexico.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Aeromexico Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → Mexico CityUÇUŞ ARA
2Paris → Mexico CityUÇUŞ ARA
3Cancún → Mexico CityUÇUŞ ARA
4Guadalajara → Mexico CityUÇUŞ ARA
5Houston → Mexico CityUÇUŞ ARA
6Newark → Mexico CityUÇUŞ ARA
7Los Angeles → Mexico CityUÇUŞ ARA
8Madrit → Mexico CityUÇUŞ ARA
9Mexico City → CancúnUÇUŞ ARA
10Mexico City → GuadalajaraUÇUŞ ARA
11Mexico City → HoustonUÇUŞ ARA
12Mexico City → NewarkUÇUŞ ARA
13Mexico City → Los AngelesUÇUŞ ARA
14Mexico City → MadritUÇUŞ ARA
15Mexico City → MonterreyUÇUŞ ARA
16Mexico City → TijuanaUÇUŞ ARA
17Miami → Mexico CityUÇUŞ ARA
18Monterrey → Mexico CityUÇUŞ ARA
19Chicago → Mexico CityUÇUŞ ARA
20Tijuana → Mexico CityUÇUŞ ARA