Delta Air Lines Uçak Bileti

Delta Air Lines

En uygun Delta Air Lines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Delta Air Lines Delta Air Lines Hakkında

Delta Air Lines, 1924 yılında, Georgia eyaletinin Macon kentinde ekin tozlaşması için Huff Daland Dusters adı altında tarımsal bir havayolu olarak başladı. Bir yıl sonra şirket Louisiana’da Monroe’ya taşındı ve şirket adı 1928’de Mississippi Delta’ya bağlı olan Delta Air Service olarak değiştirildi. Şirketin Georgia eyelati başkenti Atlanta’daki mevcut merkezi 1941’de taşındı. Delta bugünkü adını 1945’te aldı.

1953’te Chicago ve Southern Air Lines havayolu şirketi devralındı. Daha sonra ortak güzergah ağı iki yıl Delta C&S olarak pazarlandı. Douglas DC-8 ile ilk jet motoru 1959’da filoya eklendi. 1972’de Delta, kuzeydoğu ABD’deki konumunu güçlendirmek için başka bir havayolu olan Northeast Airlines’ı devraldı. 1987 yılında Delta, Salt Lake City ve Los Angeles’taki havacılık merkezleriyle Western Airlines’ı satın alarak Amerika Birleşik Devletleri’nin dördüncü, dünyanın beşinci büyük havayolu oldu. 1991’de Delta, Pan American World Airways iflas ettikten sonra John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı’ndaki Atlantik ötesi uçuş ağı ve Pan-Am terminalini 1.3 milyar dolara devraldı.

ABD havayolunun ayrıca Cincinnati, Detroit, New York JFK, New York LaGuardia, Minniapolis ve Salt Lake City’de merkezleri var. Delta Air Lines büyük bir havayolu şirkerti olmasının yanısıra ABD Ulaştırma Bakanlığı’na göre, bir mali yılda 1 milyar dolardan fazla gelir üreten ABD havayollarından biridir. Haziran 2020’de filo 889 uçaktan oluşuyordu. Uçaklar Airbus, Boeing ve McDonnell Douglas üreticileri tarafından yapılmaktadır. Delta Air Lines dünyanın tüm yerleşik bölgelerine ucuz uçuşlar sunmaktadır ve Birleşik Devletler’deki bağlantılar özellikle iyi gelişmiştir. Delta Air Lines, SkyTeam ittifakının bir üyesidir. Sık uçan yolcu programı SkyMiles olarak adlandırılır.

Delta Air Lines Merkez Havalimanı

Delta’nın yedi yerli ve üç uluslararası merkezi bulunmaktadır:
• Amsterdam Schiphol Havaalanı (AMS)
• Cincinnati / Kuzey Kentucky Uluslararası Havaalanı (CVG)
• Detroit Metropolitan Wayne County Havaalanı (DTW)
• Hartsfield – Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı (ATL)
• John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı, New York (JFK)
• LaGuardia Havaalanı, New York (LGA)
• Minneapolis-Saint Paul Uluslararası Havaalanı (MSP)
• Narita Uluslararası Havaalanı, Tokyo (NRT)
• Paris-Charles de Gaulle Havaalanı (CDG)
• Salt Lake City Uluslararası Havaalanı (SLC)

Delta Air Lines Uçuş Sınıfları

Delta Air Lines’da yolcular Basic Economi, Main Cabin, Delta Comfort +, First Class, Premium Select veya Delta One sınıflarından birisini tercih edebilir.

Basic Economy

A’dan B’ye ucuza ulaşmak isteyen ve sadece konforlu bir koltuğa değer vermek isteyen tüm yolcular için uygundur. Ücretsiz atıştırmalıklar ve alkolsüz içecekler yemek servisi yapmaktadır. Yalnızca check-in yaptıktan sonra nerede oturduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Main Cabin

Delta Studio tarafından desteklenen sınırsız eğlencenin tadını çıkarın. Medallion üyeleri istedikleri koltukları ücretsiz olarak önceden seçebilirler.

Delta Comfort +

Yolcular 10 cm daha fazla bacak boşluğunu dört gözle bekleyebilir, ayrıca ekstra bir bagaj bölmesi ve Sky Priority de vardır, böylece ilk oturma yeri.

First Class

Seçen herkese, tüm isteklerini yerine getirecek olan atanmış bir uçuş görevlisi atanacaktır. 20 cm daha fazla bacak mesafesi, yorgan ve kulaklık gibi teklifin bir parçasıdır.

Premium Select

Daha büyük koltuklar, arkaya katlanabilen sırt, ayak ve koltuk başlığı ve ince tabaklar içeren Delta Air Lines’ın üstün bir servis sınıfıdır.

Delta One

Delta Havayolları ile bulutların arasında dolaşmanın en lüks yoludur. Koltuğun yanında ilave yatak vardır.


Delta havayolları dünya genelinde 56 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Antigua ve Barbuda, Arjantin, Aruba, Avustralya, Bahamalar, Belçika, Belize, Bermuda, Bonaire, Brezilya, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Fransa, Almanya, Gana, Yunanistan, Grenada, Guatemala, Honduras, İzlanda, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Jamaika, Japonya, Meksika, Hollanda, Nikaragua, Nijerya, Palau, Panama, Peru, Filipinler, Portekiz, Porto Riko, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Senegal, Sint Maarten, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsviçre, Turks ve Caicos Adaları, Amerika Birleşik Devletleri Virgin Adaları, Birleşik Krallık’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot China Southern Airlines Seaborne Airlines
Aerolíneas Argentinas Czech Airlines Transavia
Aeroméxico Garuda Indonesia Vietnam Airlines
Air Europa Gol Transportes Aéreos Virgin Atlantic
Air France Hawaiian Airlines Virgin Australia
Alitalia Kenya Airways WestJet
China Airlines KLM
China Eastern Airlines Korean Air

Önemli mihenk taşları

• Air France-KLM ve Delta Air Lines ortak girişimi Mart 2008’de yürürlüğe girdi
• Temmuz 2010’da Alitalia, Air France, KLM ve Delta arasındaki Atlantik ötesi ortak girişimine katıldı.
• 2014 yılında Delta, Air Transport World dergisi tarafından 2014’ün Hava Yolu seçildi ve on yıl içinde Kuzey Amerika havayolunun bu unvanı aldığı ilk şirket oldu.
• Delta ile Virgin Atlantics ortak girişimi Ocak 2014’te yürürlüğe girdi

Delta Air Lines Check-in

Online Check-in

Uçağın kalkışından 24 saat önce online check-in yapabilirsiniz, aynı şey makinede otomatik check-in için de geçerlidir. Mobil check-in Fly Delta uygulaması ile de kolaydır. Mobil biniş kartlarına izin verilip verilmeyeceği ilgili kalkış havaalanına bağlıdır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Kontuarda klasik check-in seçeneklerine ek olarak otomatlarda, online ve mobil Delta Airlines, kaldırım kenarı check-in imkanı da sunmaktadır. Yaklaşık 100 Amerika havaalanında yolcular kaldırımda durabilirler ve Skycap adı verilen bir çalışan, fotoğraflı kimliklerini, onay numaralarını, seyahat yapacakları destinasyonu ve uçuş veya eTicket numaralarını sunarak geri kalanı halleder.

Delta Air Lines Bagaj Kuralları

El bagajı

Delta Havayolları ile yapacağınız uçuşunuzda yanınıza alabileceğiniz el bagajı: bir parça bagaj ve koltuğun altına sığması gereken kişisel bir eşya. Yolcu kabinine alınabilecek bagaj parçasının boyutları maksimum 56 x 36 x 23 cm boyutuna sahip olabilir.

Kargo bölümü bagaj

Delta Air Lines üzerinden kullanılabilen uçuş bağlantılarının çoğunda tek bir bagaj ücretsiz olarak kargo bölümüne verilebilir. Ancak bu, ABD ve Kanada uçuşlarında ekonomi sınıfında için geçerli değildir. Bagaj başına 25 dolarlık ücretler burada ödenir. İlk bagaj parçası, Economy Class’ta bile Güney Amerika ve Asya’ya bağlantılarda ücretsizdir. Business Class’ta maksimum ağırlık 32 kg, boyutları 157 cm’dir. Economy Class’ta bir parça bagaj maksimum 23 kg ağırlığındadır. Kapsam sınırlaması Business Class kapsamına karşılık gelir. İkinci bağlantı için tüm bağlantılar ve tüm taşıma sınıflarında ücret uygulanır.

Diğer bagajlar

Özel bagajlar daima kayıtlı olmalıdır. Bu, aynı ücretlerin geçerli olması için diğer bagajlarla aynı şekilde hesaplanır. 45 kg’dan ağır ve 292 cm boyutlarını aşan hiçbir spor bagajı veya müzik aleti taşınamaz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Delta Air Lines Koltuk seçimi

Economy Class’ta bir Y, B veya M bileti ile uçan Delta yolcuları ve Medaillon sık uçan yolcu programı üyeleri, rezervasyon sırasında – daha fazla bacak boşluğuna sahip XL koltuklar da dahil – kendi seçtikleri bir yeri ücretsiz olarak rezerve edebilirler. Kalkıştan 24 saat öncesine kadar, bu hizmet check-in kapsamında diğer tüm yolcular tarafından da kullanılabilir – ancak ücrete tabidir. Ücretler seçilen koltuğa ve varış yerine bağlıdır.

Delta Air Lines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

SkyMiles Sadakat Programı

SkyMiles’in sık uçan yolcu programına katılmaya karar veren Delta Air Lines müşterileri, kazandıkları miller için çeşitli değişim seçeneklerinden yararlanıyor. Ödül seyahatine ek olarak, satın alma ve upgrade de içerir. Buna ek olarak, eğer kilometre hesabı henüz bu kadar mil rezervasyonu yapmadıysa, yolcular millerle birlikte para alışverişi yapabilirler. Delta Air Lines’ın mil kazanabileceği ortakları arasında sadece bir fikir vermek için kredi kuruluşları, oteller ve araç kiralama sağlayıcıları gibi hizmet şirketleri yer alıyor. SkyMiles Madalyon programına katılan Delta müşterileri Gümüş, Altın, Platin ve Elmas statüsünden ek avantajlar elde eder.

Delta Air Lines Yiyecek, İçecek ve İkram

Ücretsiz yiyecek ve içecekler

Ana kabinde uluslararası rotalarda ücretsiz yemek, bira, şarap ve alkollü içecekler alacaksınız. 400 kilometrenin üzerindeki her uçuşta ücretsiz atıştırmalıklar servis edilir.

Uçuş yakıt menüleri

Kuzey Amerika, Karayipler ve Orta Amerika’daki belirli güzergahlarda Luvos tarafından sağlıklı, mevsimsel ve bölgesel olarak ilham alan yemekler vardır, garantili GDO ve antibiyotik içermeyen vegan ile şımartılacaksınız. Wraps, meyve, peynir ve snack kutusu standarttır.

Delta One menüleri

Delta One, havadaki en seçkin hizmet sınıfıdır. Gurme uzmanları tarafından oluşturulan yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda mevsimsel olarak değişen menülere göre hizmet edilecektir. Her biri Delta Air Lines tarafından bölgeleri yansıtan ünlü şefler tarafından taze hazırlanan bölgesel spesiyaliteleri dört gözle bekleyin. JFK – Avrupa uçuşlarında, farklı bir Union Square Hospitally Group restoranından etkilenen yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Trans-Pasifik uçuşlarında Japon yemek geleneğinin bölgesel lezzetleri ve modern kreasyonlar sunulmaktadır. Atlanta’dan Amsterdam, Madrid, Paris, Stuttgart veya Londra’ya uçuşlar için Güney Amerika mutfağını keşfedin. Ayrıca çok çeşitli başlangıçlar arasında seçim yapabilirsiniz. Özel kılan şey: Yemekleriniz Alessi tasarımcı sofra takımında servis ediliyor.

Özel yemekler

Toplam 17 özel yemek sunulmaktadır. Lütfen bunu “Seyahatlerim” altında kalkıştan en az 24 saat önce belirtin ve check-in yaptıktan sonra uçuş görevlisine bunu bildirin. Bunlar First Class, Delta One ve bazı Economy Class rotalarında ücretsizdir.

Delta Air Lines Uçak İçi Eğlence

Delta’nın gelişmiş dokunmatik ekranlı dijital eğlence sistemi koltuğun sağ tarafında bulunur ve yolcularının kendi seçimlerine göre bireysel eğlencelere sahip olmalarını sağlar. 300’e kadar film, HBO®, Showtime®, seçilen uçuşlarda canlı uydu TV bulunan 18 kanal, 4500+ şarkı, TV ve oyun içi uçuş sınavı da dahil olmak üzere geniş bir seçim yelpazesi bulunmaktadır. Koltukların üzerine yerleştirilen uçak içi filmler seçilen uçaklarda bulunur.

Delta ayrıca ABD’deki belirli uçaklarda ve Alaska’nın bazı bölgelerinde GoGo Uçak İçi İnternet’i sunmaktadır. Delta Uçak İçi WiFi Kartı iç hat uçuşlarında satın alınabilir.
Eğlence seçenekleri uçak türüne ve rotasına göre değişebilir.

Ekonomi sınıfı

• İç uçuşlarda ve satın alınabilecek alkollü içeceklerde ücretsiz atıştırmalıklar ve alkolsüz içecekler sunulmaktadır.
• Uluslararası uzun mesafeli uçuşlar için ücretsiz yemekler ve alkolsüz içecekler için tasarlanmıştır.
• 2.400 km veya daha fazla iç hat uçuşlarında yemek satın alınabilir

Ekonomi Konfor Sınıfı

• 10 cm’ye kadar ek ayak boşluğu
• Ekonomi kabininin başlangıç ​​alanında en iyi oturma pozisyonu
• Öncelikli biniş
• Seçilen uçuşlarda ilave koltuk eğimi
• Tüm uluslararası uçuşlarda ve SFO, LAX veya SEA’ya / JFK uçuşlarında bira, şarap ve alkollü içecekler gibi ücretsiz içecekler

First ve Business Class (kısa ve uzun mesafeli uçuşlar)

• Tüm First Class yolcularına Sky Priority Hizmeti verilir
• Özel rezervasyon hattı
• Hızlı check-in
• Hızlandırılmış güvenlik
• En yüksek biniş önceliği
• Hızlandırılmış bagaj servisi
• Birinci sınıf restoranlar
• Uçak içi WiFi
• Kişisel güç kaynağı

BusinessElite

• Doğrudan koltukta bulunan dokunmatik ekranlı dijital eğlence sistemi, çeşitli eğlence seçenekleri sunar. İzleyin, dinleyin veya oynayın – 300’e kadar film, HBO®, Showtime®, seçilen uçuşlarda canlı uydu TV bulunan 18 kanal, uçuşta test dahil olmak üzere 4500+ şarkı, TV ve oyun arasından seçim yapın
• Koltuk Üstü Ekranlar
• Dünya standartlarında yemekler, geniş koltuklar ve isteğe bağlı eğlence
• Ünlü şefler mevsimsel lezzetler ve yöresel spesiyaliteler ile beş çeşit menü oluşturur
• Usta sommeliers şarap menüsü
• BusinessElite koltukları, 150° ayarlanabilir arkalıklarla başlayıp 160º, 176º ve son olarak da düz yataklı koltuklarla 180º olan uçak tipine göre değişiklik gösterir. Büyük boy beyaz peluş battaniye ve hipoalerjenik yastıklardan oluşan Westin uçuşta yatak takımı
• Tam boy yastık ve yorgan
• Tüm koltuklar kişisel eğlence sistemi, güç ve USB bağlantısı ile donatılmıştır.

Wi-Fi

Delta Airlines yolcuları tüm iç hat uçuşlarında ve birçok uluslararası bağlantıda internette gezinebilir. Yolcular WLAN portalını kullanarak alışveriş yapabilir, mesaj gönderebilir ve rotayı ücretsiz olarak takip edebilirken, yolcular WLAN mobil erişim ile anlık mesajlaşma servislerine de erişebilirler. İkincisi maliyeti yaklaşık 2 USD. Öte yandan, bir dizüstü bilgisayar ile sörf yapmak isteyen yolcular üç farklı Delta WLAN geçişi arasından seçim yapabilir. 24 saatlik geçişe 16 USD ek olarak aylık 49.95 USD ve yıllık erişim 528.95 USD ücreti bulunmaktadır.

Delta Air Lines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Delta Air Lines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Delta Air Lines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Delta, yaklaşık 236 Delta Sky Lounges & Partner Lounges’a erişim sunmaktadır.

Delta yolcusu olarak erişebileceğiniz Delta Sky Lounge’ları tam olarak aşağıdaki gibidir:

• Atlanta
• Boston
• Şikago – O’Hare
• Cincinnati / Kuzey Kentucky
• Dallas / Fort Worth
• Detroit
• Fort Lauderdale
• Honolulu
• Indianapolis
• Jacksonville
• Los Angeles
• Manila
• Memphis
• Miami
• Milwaukee
• Minneapolis / St.Paul
• Nashville
• Newark

• New York – JFK
• New York – LaGuardia
• Orlando
• Philadelphia
• Portland VEYA
• Raleigh / Durham
• Tuz Gölü şehri
• San Diego
• San Francisco
• Santiago
• Seattle / Tacoma
• Tampa
• Tokyo – Narita
• Washington – Reagan
• Batı Palmiye Plajı
• Louis Armstrong New Orleans Uluslararası (MSY)
• Gen Mitchell Uluslararası (MKE)

Delta Air Lines
IATA ICAO Çağrı Kodu
DL DAL DELTA

Kuruluş: 1924
Havalimanı Yeri:Amerika Birleşik Devletleri
Hubları: ATL
Sahibi: Public Company
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: SkyMiles
Şirket Sloganı: Keep Climbing

Uçak Sayısı: 889
Uçtuğu Destinasyon:  325
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 14.4
Uçak Tipi: Canadair, Boeing, McDonnell Douglas, Airbus, Saab, ATR, Embraer, de Havilland Canada, Fokker, Beechcraft, British Aerospace
Uçak Detayı: Airbus A220-100, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A330-900neo, Airbus A350-900, Boeing 717, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737-900, Boeing 757-200, Boeing 757-300, Boeing 767-300, Boeing 767-400, Boeing 777-200, Bombardier CRJ-100/200, Bombardier CRJ-900, Embraer 170, Embraer 175, McDonnell Douglas MD-80, McDonnell Douglas MD-90

İletişim: 1030 Delta Boulevard Atlanta, GA 30354-1989, ABD
Telefon Numarası: +1 800 221 12 12, +1 404 715 26 00
Fax: +1 404 715 54 94
E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Delta Air Lines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Atlanta → BWIUÇUŞ ARA
2Atlanta → NewarkUÇUŞ ARA
3Atlanta → Fort LauderdaleUÇUŞ ARA
4Atlanta → Los AngelesUÇUŞ ARA
5Atlanta → NewarkUÇUŞ ARA
6Atlanta → OrlandoUÇUŞ ARA
7Atlanta → MiamiUÇUŞ ARA
8Atlanta → TampaUÇUŞ ARA
9BWI → AtlantaUÇUŞ ARA
10Newark → AtlantaUÇUŞ ARA
11Fort Lauderdale → AtlantaUÇUŞ ARA
12Newark → Los AngelesUÇUŞ ARA
13Las Vegas → Los AngelesUÇUŞ ARA
14Los Angeles → AtlantaUÇUŞ ARA
15Los Angeles → NewarkUÇUŞ ARA
16Los Angeles → MinneapolisUÇUŞ ARA
17Newark → AtlantaUÇUŞ ARA
18Orlando → AtlantaUÇUŞ ARA
19Miami → AtlantaUÇUŞ ARA
20Tampa → AtlantaUÇUŞ ARA