Gol Transportes Aereos Uçak Bileti

Gol Transportes Aereos

En uygun Gol Transportes Aereos uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Gol Transportes Aereos Gol Transportes Aereos Hakkında

Düşük maliyetli biletler sunan Brezilya’nın en büyük ikinci havayolu olan Gol Transportes Aereos (GOL), 2001 yılında kurulmuştur. GOL havayolu, faaliyetlerine Ocak 2001’de başlamıştır. Henüz üç yıllık olmasına rağmen, şirket kendisini büyük bir bölgesel hava taşımacılığı şirketi olarak tanıtmayı başardı ve 2004 yılında faaliyeti Brezilya iç pazarının yaklaşık % 20’sini temsil ediyordu.

Başlangıçta iç hat uçuşlarında uzmanlaşan GOL, 2000’li yılların ortalarından itibaren müşterilerine komşu ülkelerde yeni destinasyonlar sunarak ufkunu genişletti. 2004 yılında, üretici Boeing’den yaklaşık 100 uçak sipariş edildi. İlk uçak teslimatları, 2006’dan itibaren halihazırda mevcut olan filoyu büyüttü. GOL, Brezilyalı şirket Varig’i, mali açıdan zor zamanlar geçirdiği Mart 2007’de satın aldı.

2010 yılında, şirketin hizmet verdiği destinasyonlara yeni Brezilya şehirleri eklendi ve o yıl Boeing’den 30 yeni uçak sipariş etti. 6 Ocak 2011’de GOL, Qatar Airways ile 48 Brezilya varış noktasına GOL tarafından işletilen uçuşlarda kendi kodunu girmesine izin veren bir kod paylaşımı anlaşması imzaladığını duyurdu. Brezilya şirketi bugün ülkedeki en önemli iki havayolundan biridir ve faaliyetleri, TAM Linhas Aéreas’ınkilerle birlikte ulusal hava pazarının % 80’ini temsil etmektedir. 20 yıllık varlığında 5 milyona yakın uçuşla 500 milyon yolcu taşımıştır.

Gol Transportes Aereos Merkez Havalimanı

Brasília Uluslararası Havaalanı (BSB / SBBR)
Fortaleza-Pinto Martins Uluslararası Havaalanı (FOR / SBFZ)
Rio de Janeiro / Galeão Uluslararası Havalimanı (GIG / SBGL)
Salvador da Bahia Havaalanı (SSA / SBSV)
São Paulo / Guarulhos Uluslararası Havaalanı (GRU / SBGR)

Gol Transportes Aereos Uçuş Sınıfları

Ekonomi sınıf’ta, GOL Transportes Aereos yolcularına geniş diz mesafeli rahat koltuklar sunuyor. Yolcular ayrıca hafif atıştırmalıkların yanı sıra çok çeşitli alkolsüz içecekler ve meyve sularından da yararlanır. Çeşitli gazeteler de mevcuttur. Premium’da gezginler daha fazla diz mesafesine ve hatta konfor setine sahiptir.


Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aerolíneas Argentinas American Airlines Korean Air
Aeroméxico Avianca Qatar Airways
Air Canada Copa Airlines TAP Air Portugal
Air Europa Emirates Virgin Atlantic
Air France Etihad Airways
Alitalia KLM

Gol Transportes Aereos Check-in

Online Check-in

Web üzerinden check-in, ulusal uçuştan 48 saat ile 40 dakika önce ve uluslararası uçuştan 48 saat ila 1 saat önce online olarak yapılabilir. Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarında check-in, uçuştan 24 saat ile 1 saat öncesine kadar yapılabilir, eğer cep telefonundan yapılıyorsa, biniş kartının çıktısına gerek yoktur, telefonu gidiş salonunda göstermeniz yeterlidir.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Gol Transportes Aereos web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Gol Transportes Aereos Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun, maksimum beş kilogram ağırlığında olması gereken bir parça el bagajını uçağa almasına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

İç hat uçuşları ve Güney Amerika içi uçuşlardaki tüm yolcular, bagaj sayısı ücretsiz olmak üzere 23 kilogram bagajı teslim edebilirler. Orta Amerika’da kalkış veya iniş yapan uçuşlarda 23 kilogram bagaj da check-in yapılabilir, ancak bu bagajın yalnızca bir parça bagaja yerleştirilmesi gerekir. Ayrıca, uluslararası uçuşlarda maksimum 23 kilograma kadar sadece bir parça bagaj veya Brezilya’da başlarsa her biri 32 kilogram ağırlığındaki iki parça bagaj check-in yapılabilir. Genel olarak, bir bagaj parçasının asla 157 santimetreden (üç dış boyutun toplamı) büyük olmaması gerektiğine dikkat edilmelidir.

Diğer bagaj

Büyük bagaj parçalarının taşınması için ek bir koltuk rezerve etmek mümkündür. Kayıtlı bagajın serbest bagaj hakkı dahilinde spor malzemeleri taşımak da mümkündür.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Gol Transportes Aereos Koltuk seçimi

Gol Transportes Aereos ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Gol Transportes Aereos Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Smiles Sadakat Programı

Havayolu, en sık seyahat eden yolcularını ödüllendirmek için “Smiles” sadakat programını oluşturdu. Program, yolcuların hem şirket hem de ilişkili bir şirket ile yapılan her yolculuk için ve aynı zamanda ortaklardan biriyle kullanılan her hizmet için mil biriktirmelerine olanak tanır. Üyeler ne kadar çok yolculuk yaparsa, programın daha yüksek seviyelerine o kadar çok erişebilir, her biri fazla bagaj hakkı veya havalimanlarındaki VIP salonlarına erişim gibi çeşitli ayrıcalıklara erişim sağlar. Şirket ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmeler için “VoeBiz” adında bir sadakat programı oluşturmuştur.

Gol Transportes Aereos Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Gol Transportes Aereos Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Gol Transportes Aereos sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Gol Transportes Aereos Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Gol Transportes Aereos ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Gol Transportes Aereos Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Gol Transportes Aereos bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Gol Transportes Aereos
IATA ICAO Çağrı Kodu
G3 GLO GOL

Kuruluş: 2000
Havalimanı Yeri:Brezilya
Hubları: SAO
Sahibi: AeroPar Participações (75.5%), Venture (17.6%), American International Group (5.4%) ve Air France-KLM (1,5%)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Smiles
Şirket Sloganı: The new Gol.New times in the air.

Uçak Sayısı: 125
Uçtuğu Destinasyon:  94
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 11
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8

İletişim: Rua Gomes Carvalho 1629, Vila Olimpia, 05457-006, Sao Paulo, Brezilya
Telefon Numarası: +55 11 5504 4410, +55 11 2128 4850
Fax: +55 11 3169 6245
E-mail: contactus@golnaweb.com.br

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Gol Transportes Aereos Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Brezilya → São PauloUÇUŞ ARA
2Brezilya → São PauloUÇUŞ ARA
3Brezilya → Rio de JaneiroUÇUŞ ARA
4São Paulo → BrezilyaUÇUŞ ARA
5São Paulo → Belo HorizonteUÇUŞ ARA
6São Paulo → CuritibaUÇUŞ ARA
7São Paulo → Porto AlegreUÇUŞ ARA
8São Paulo → RecifeUÇUŞ ARA
9São Paulo → Rio de JaneiroUÇUŞ ARA
10São Paulo → SalvadorUÇUŞ ARA
11Belo Horizonte → São PauloUÇUŞ ARA
12Rio de Janeiro → São PauloUÇUŞ ARA
13São Paulo → BrezilyaUÇUŞ ARA
14São Paulo → Rio de JaneiroUÇUŞ ARA
15São Paulo → Rio de JaneiroUÇUŞ ARA
16Porto Alegre → São PauloUÇUŞ ARA
17Recife → São PauloUÇUŞ ARA
18Rio de Janeiro → São PauloUÇUŞ ARA
19Rio de Janeiro → São PauloUÇUŞ ARA
20Salvador → São PauloUÇUŞ ARA