belavia

BELAVIA HAKKINDA

 • Kuruluş: 1996
 • Havalimanı Yeri: Beyaz Rusya
 • Sahibi: Beyaz Rusya Devleti
 • Uçuş Ağı: 40
 • Hedefler: Ulusal ve uluslararası hedefler
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Belavia Leader
 • Uçak tipi: Boeing B737-300 / 737-500 / 737-800, Bombardier CRJ200ER, Embraer 175LR / 195LR
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 26
 • Uçak detayı: Boeing , Canadair, Embraer

BELAVIA UÇAK BİLETİ

Belavia, Beyaz Rusya'nın milli ve bayrak taşıyıcı havayolu olup 1996 yılında kurulmuştur. Merkezi Minsk olup Minsk Ulusal Havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Belavia Belarus Airlines'ın kısaca Belavia olarak anılır. Havayolu, nispeten yeni bir şirketdir . Bundan dolayı, çalışanlar ve güvenlik standartları hava trafikteki en son ilkelere dayanmaktadır. Hizmet ve bakım kapsamlıdır. Check-in esnasında, yolculara en önemli noktalar hakkında bilgi verilir . Şirket ayrıca büyümeye devam ediyor. Beyaz Rusya gibi nispeten küçük bir ülke için havayolu, mükemmel hizmet, yüksek güvenlik standartları ve ucuz uçuşlar için düzenli olarak yenilenen bir filo hizmeti sunmaktadır.

Batum, Brest, Dubai, Gomel, Hrodna, Karaganda, Kostanay, Nice, Palanga, Pavlodar ve Tiran şehirlerine sezonluk uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Ermenistan, Avusturya, Azerbeycan, Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Finlandiya,, Fransa, Gürcistan, Almanya, Macaristan, İran, İsrail, İtalya, Kazakistan, Letonya, Lübnan, Litvanya, Hollanda, Polonya, Rusya, Sırbistan, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna
ve Birleşik Krallık'tır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air FranceKLM
airBalticLOT Polish Airlines
Austrian AirlinesMotor Sich Airlines
Czech AirlinesS7 Havayolları
Etihad AirwaysÖzbekistan Havayolları
Finnair

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 2 saat kala son bulmaktadır.

BELAVIA LEADER SADAKAT PROGRAMI

Belavia Leader, havayolunun kendi sadakat programıdır. Programa başka havayolu şirketi katılmaz. Program, Minsk şehrinden sık uçan yolcular için faydalıdır. Havayolu uçuşlarında, güzergah ve tarif sınıfına bağlı olarak puan üyelik hesabına eklenir. Programa dahil ortaklıklar arasında Belarus ve Ukrayna'daki bazı oteller, araba kiralama şirketi AVIS ve Belavia Visa Card'ı sunan Belarus BPS-Sberbank yer alıyor. Belavia Leaders, puanları nitelikli ve niteliksiz olarak 2 gruba ayırır . Belavia uçuşlarında kazanılan nitelikli puanlar ile elite statüsüne ulaşılır.

Belavia Leaders faydaları
Tüm puanlar ile bedava bonus bilet ve upgrade imkanlarını kazanırsınız . Bedava bilet yalnızca program üyesi tarafından kullanılabilir. Gümüş veya altın statüsüne, takvim yılı başına 25.000 ve 50000 puan toplamanız gerekir. Elit üyeler ekstra puan ve yolculuklarda ilave ayrıcalıklar kazanır.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Her yolcunun 50 x 40 x 20 cm'den daha büyük olmayan bir el bagajı taşımasına izin verilir. Bu, ekonomi sınıfında en fazla 8kg ve Business Class'da en fazla 12 kg ağırlığında olabilir. El bagajında tehlikeli bir nesne taşınamaz.

Kargo bölümü bagaj
Ücretsiz bagaj limiti ekonomi sınıfında 20 kg, Business Class'ta ise 30 kg'dir. Çocuklarıyla seyahat eden çocuklar için 10 kg ek bagaj da verilir.

Diğer bagajlar
Kabin içinde taşınması gereken ve 75 kilogramdan daha ağır olmayan narin müzik aletleri için ilave bir koltuk ayrılabilir. Ücretsiz bagaj hakkı miktarı aşılmazsa, ücretsiz olarak taşınabilir. Aksi takdirde, kilogram bagaj başına ilave ücret alınacaktır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.