Belavia Uçak Bileti

B2.png

En uygun Belavia uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Belavia Hakkında

Belavia, Beyaz Rusya’nın milli ve bayrak taşıyıcı havayolu olup 1996 yılında kurulmuştur. Merkezi Minsk olup Minsk Ulusal Havalimanını hub olarak kullanmaktadır. Belavia Belarus Airlines’ın kısaca Belavia olarak anılır. Havayolu, nispeten yeni bir şirketdir . Bundan dolayı, çalışanlar ve güvenlik standartları hava trafikteki en son ilkelere dayanmaktadır. Hizmet ve bakım kapsamlıdır. Check-in esnasında, yolculara en önemli noktalar hakkında bilgi verilir . Şirket ayrıca büyümeye devam ediyor. Beyaz Rusya gibi nispeten küçük bir ülke için havayolu, mükemmel hizmet, yüksek güvenlik standartları ve ucuz uçuşlar için düzenli olarak yenilenen bir filo hizmeti sunmaktadır.

Batum, Brest, Dubai, Gomel, Hrodna, Karaganda, Kostanay, Nice, Palanga, Pavlodar ve Tiran şehirlerine sezonluk uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler; Ermenistan, Avusturya, Azerbeycan, Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Finlandiya,, Fransa, Gürcistan, Almanya, Macaristan, İran, İsrail, İtalya, Kazakistan, Letonya, Lübnan, Litvanya, Hollanda, Polonya, Rusya, Sırbistan, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna
ve Birleşik Krallık’tır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air FranceKLM
airBalticLOT Polish Airlines
Austrian AirlinesMotor Sich Airlines
Czech AirlinesS7 Havayolları
Etihad AirwaysÖzbekistan Havayolları
Finnair

Belavia Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 2 saat kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Belavia web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Belavia Bagaj Kuralları

El bagajı
Her yolcunun 50 x 40 x 20 cm’den daha büyük olmayan bir el bagajı taşımasına izin verilir. Bu, ekonomi sınıfında en fazla 8kg ve Business Class’da en fazla 12 kg ağırlığında olabilir. El bagajında tehlikeli bir nesne taşınamaz.

Kargo bölümü bagaj
Ücretsiz bagaj limiti ekonomi sınıfında 20 kg, Business Class’ta ise 30 kg’dir. Çocuklarıyla seyahat eden çocuklar için 10 kg ek bagaj da verilir.

Diğer bagajlar
Kabin içinde taşınması gereken ve 75 kilogramdan daha ağır olmayan narin müzik aletleri için ilave bir koltuk ayrılabilir. Ücretsiz bagaj hakkı miktarı aşılmazsa, ücretsiz olarak taşınabilir. Aksi takdirde, kilogram bagaj başına ilave ücret alınacaktır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Belavia Koltuk seçimi

Belavia ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Belavia Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Belavia Leader Sadakat Programı

Belavia Leader, havayolunun kendi sadakat programıdır. Programa başka havayolu şirketi katılmaz. Program, Minsk şehrinden sık uçan yolcular için faydalıdır. Havayolu uçuşlarında, güzergah ve tarif sınıfına bağlı olarak puan üyelik hesabına eklenir. Programa dahil ortaklıklar arasında Belarus ve Ukrayna’daki bazı oteller, araba kiralama şirketi AVIS ve Belavia Visa Card’ı sunan Belarus BPS-Sberbank yer alıyor. Belavia Leaders, puanları nitelikli ve niteliksiz olarak 2 gruba ayırır . Belavia uçuşlarında kazanılan nitelikli puanlar ile elite statüsüne ulaşılır.

Belavia Leaders faydaları
Tüm puanlar ile bedava bonus bilet ve upgrade imkanlarını kazanırsınız . Bedava bilet yalnızca program üyesi tarafından kullanılabilir. Gümüş veya altın statüsüne, takvim yılı başına 25.000 ve 50000 puan toplamanız gerekir. Elit üyeler ekstra puan ve yolculuklarda ilave ayrıcalıklar kazanır.

Belavia Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Belavia Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Belavia sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Belavia Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Belavia ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Belavia Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Belavia bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

B2.png
IATAICAOÇağrı Kodu
B2BRUBELARUS AVIA

 

 • Kuruluş: 1996
 • Havalimanı Yeri:Belarus
 • Hubları: MSQ
 • Sahibi: State Owned
 • Global Havacılık İttifakı: None
 • Sık Uçuş Programı: Belavia Leader
 • Şirket Sloganı: -

 

 • Uçak Sayısı: 29
 • Uçtuğu Destinasyon:  52
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar