Suudi Arabistan Havayolları Uçak Bileti

Suudi Arabistan Havayolları

En uygun Suudi Arabistan Havayolları uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Suudi Arabistan Havayolları Hakkında

1945 yılında ABD başkanı Franklin D.Roosevelt’in Suudi Arabistan kralı Abdul Aziz Ibn Saud’a hediye etmiş olduğu Douglas DC-3 uçağı ile bayrak taşıyıcı havayolu olarak kurulmuştur. Havayolu Suudi Arabistan devletine ait olup merkezi Cidde’dir. Havayolu Kral Abdullaziz Uluslararası Havalimanı’nı hub olarak kullanmaktadır. Ayrıca Riyad’da bulunan Kral Halid Uluslararası Havalimanı’nı ve Dammam’da bulunan Kral Fahd Uluslararası Havalimanlı 2. hub olarak kullanılmaktadır.

Suudi Arabistan Havayolları başta Dammam,Cidde, Medine, Riyad olmak üzere iç hatlarda 27 Suudi şehrine uçmaktadır. Yurtdışında da sayısız noktaya uçuş gerçekleştiren havayolunun uçtuğu belli başlı ülkeler : Hindistan, Pakistan, Endonezya, Mısır, (BAE) Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, İtalya, Umman, İngiltere, Almanya, Sudan, İran ve Türkiye. Ayrıca havayolunun Oman Air ve Royal Air Maroc ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Suudi Arabistan Havayolları Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp dış hatlarda 90 dakika iç hatalarda 60 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Suudi Arabistan Havayolları web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Suudi Arabistan Havayolları Bagaj Kuralları

El bagajı

First ve Business sınıfındaki yolcular, en fazla 126 cm (56 x 45 x 25 cm) bir çanta veya çanta ile birlikte 100 cm’yi aşmayan bir evrak çantası taşıyabilirler. Bu bagaj parçaları birlikte 9 kg’dan ağır olmamalıdır. Guest (ekonomi) sınıfında bir el bagajı parçası, maksimum 7 kilogram ve 56 x 45 x 25 cm boyutlarında taşınabilir. Buna ek olarak, her yolcu kabinde ceket veya battaniye, kamera, çanta ve kitap gibi kişisel eşyalar taşıyabilir. ABD ve Kanada’dan Suudi Arabistan’a yapılan uçuşlar üzerinde 7.25 kg ağırlığa ve 114.3 cm ebattaki tek el bagajına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

İç hat uçuşlarında: Guest sınıf yolcular 25 kilogramlık 1 adet bagaj hakkına sahiptir. First ve Business sınıf yolcuları 25 kilodan 2 adet bagaj izni verilmektedir. Saudia Alfursan (Altın / Gümüş) üyeleri ve SkyTeam (ElitePlus / Elite) üyelerine 25 kilogramlık ilave bir çanta taşımaları için izin verilir. Uluslararası uçuşlar için: First ve Business sınıf yolcuları tüm uçuşlarda 32 kilogramlık 2 bagaj hakkına sahiptir. Guest sınıfı yolcuları, ABD ve Kanada uçuşlarında her biri 23 kg’lık 2 bagaj alabilir. Diğer uçuşlar için, 32 kilogramlık 1 bagaj ya da 23 kilodan 2 parça (güzergaha bağlı olarak) taşıyabilirler. SkyTeam üyeleri (Elite / ElitePlus) ve Alfursan (Gümüş / Altın) 23 kilogramlık bir bagaj taşıyabilir. Bebeklere 10 bagaj verebilir. ABD veya Kanada uçuşlarında bagajın 157 santimetreyi geçmemesi gerekir. Diğer tüm hedefler için üst sınır 205 santimetredir. Rezervasyonu yapılan sınıfa ve rotaya bağlı olarak bagaj için bir ücret alınmaktadır.

Diğer bagajlar

Suudi Arabistan Havayolları, ücretsiz bagaj limiti aşılmadığı takdirde, her türlü spor bagajlarını ve müzik aletlerini taşıyabilirsiniz. Eğer daha büyük bagaj taşınacaksa, havayoluna önceden haber verilmelidir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Suudi Arabistan Havayolları Koltuk seçimi

Suudi Arabistan Havayolları ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Suudi Arabistan Havayolları Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Al Fursan Loyalty Sadakat Programı

Havayolu, müşterilerine Alfursan sadakat programı vasıtasıyla prim ve statü milleri kazandırmaktadır. Yolculuk edilen mesafeye ve rezervasyon sınıfına bağlıdır; üyeler, uçuşa geçen millerin yüzde 75 ila 250’si arasında mil kazanırlar. Miles & Smiles, SkyTeam’in ortak havayollarının yanı sıra Hilton, Intercontinental veya Sheraton otellerinden, Avis, Budget Cars ve Hertz gibi şirketlerden bir oda rezervasyonu veya araç kiralamak suretiyle mil kazanılabilir. Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır. İç hatlar

Saudia uçuşunda
Satın Alınan BiletÜcret KoduUçulan Mile Göre Kazanma Oranı
ALBAYRAQWuçulan milin 250% ‘si
First Class “Premium”Fuçulan milin 250% ‘si
Business Class “Premium”Juçulan milin 175% ‘si
Guest Class “Premium”Huçulan milin 100% ‘si
Guest Class “Value”Q, Nuçulan milin 75% ‘si
Guest Class “Super Saver”Uuçulan milin 50% ‘si

*Charter uçuşları, ödül uçuşları, indirimli Havayolu Sektörü biletleri ve diğer ticari olmayan biletler Alfursan Ödül Milleri kazanmak için uygun değildir. Yurt Dışı Uçuşlarda

Saudia Yurt Dışı
SınıfMil Kazanım
First Class “Premium”F, P,Auçulan milin 250%’si
Business Class “Premium”Juçulan milin 175% ‘si
Business Class “Value”C, D, Iuçulan milin 150% ‘si
Guest Class “Premium”Yuçulan milin 100% ‘si
Guest Class “Value”E, B, M, K, H, Q ,L, Tuçulan milin 75% ‘si
Guest Class “Super Saver”G, N, Vuçulan milin 50% ‘si

Alfursan üyelik sınıfları

Mavi giriş seviyesi için geçerlidir. Giriş seviyesinde çeşitli avantajlar sunulmaktadır. Gümüş statüsü için yılda 25.000 mil birktirmeniz gerekmektedir. Alfursan salonlarına erişim ve yüzde 25 ekstra mil gibi faydalar gerekiyor. Gold statüsü, bir yıl içinde 50.000 mil’e ulaşan üyelere verilmektedir. Business kontörlerinde ailenizle check-in yapmanıza ve ücretsiz bagaj (23 kg’lık bir çanta) ve kısıtlama olmaksızın premium bileti ayırmanıza olanak sağlar. Sık uçuş programı Alfursan ile toplanan statüler, bir takvim yılı için geçerlidir.

Suudi Arabistan Havayolları Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Suudi Arabistan Havayolları Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Suudi Arabistan Havayolları sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Suudi Arabistan Havayolları Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Suudi Arabistan Havayolları ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Suudi Arabistan Havayolları Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Suudi Arabistan Havayolları bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Suudi Arabistan Havayolları
IATAICAOÇağrı Kodu
SVSVASAUDIA

Kuruluş: 1945
Havalimanı Yeri:Suudi Arabistan
Hubları: JED
Sahibi: State Owned
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Al Fursan Loyalty
Şirket Sloganı: Welcome to your world!

Uçak Sayısı: 184
Uçtuğu Destinasyon:  89
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
Uçak Tipi: 
Uçak Detayı: 

İletişim: PO Box 620, CC 181, LOC 130, Jeddah, 21231, Saidi Arabia
Telefon Numarası: 
Fax: 
E-mail: 

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama