Maldivler yeryüzü cenneti

Maldivler’i duymayan yoktur. Herkesin Maldivler diye bildiği yerin asıl adı Maldiv Cumhuriyeti. Hint Okyanusu’nda 1200’e yakın adadan oluşan bir devlettir Maldiv Cumhuriyeti. İklim değişiklikleri nedeniyle yüzyıl içinde sular altında kalacağı düşünülüyor. Bu yüzden, ilk fırsatta gidip Maldivler’in eşsiz güzelliklerini mutlaka görmelisiniz.

190’a yakın ada yerleşim bölgesiyken geri kalan 1000’e yakın adanın tamamı boştur. Bu adaların bir kısmı Maldivlilerden bir kısmı da oteller şeklinde iki kısımdan oluşur. Maldiv halkı Müslüman olduğu için halkın bulunduğu bölgelere alkol ve domuz eti kesinlikle giremez. Ancak bu ürünleri, izin verilmiş turistik otellerde bulmanız mümkün.

Turkuvaz renginin her tonunu barındıran bu eşsiz güzellikteki cennet, huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için ideal. Hatta tercih listenizde ilk sıraya yazmanızı öneririz.

Önceki yazılarımızda paylaştığımız cennet köşelerde birçok mekan ve yer önerisi vermiştik. Bu yazımızda böyle önerilerde bulunabilmek söz konusu değil çünkü turistlerin kaldığı her ada bir otele ait. Ada kelimesi sizi yanıltmasın, yüksekliği en fazla 2 metre olan bu kara parçalarında her bir kara parçasına bir otel kurulmuş. Sürat botuyla ya da deniz uçağıyla bu adalar arasında geçiş yapılabiliyor. Tabii ki Sheraton ve Hilton gibi oteller zincirlerinin Maldivler’de de bir halkası mevcut. Bu otellerin yanı sıra birçok otel size harika, huzurlu bir konaklama yaşatabilir. Hemen her otelin bölgesi, güzelliği aynı. Sadece tesis, havuz, diğer sportif faaliyet seçenekleri ve lüks farkı var.

Adrenalin dolu, hareketli, dans ve müziğin ritminin insanı alıp götürdüğü bir tatil isteyenler Maldivler’i aklından tamamen çıkarsın. Çünkü Maldivler huzur dolu bir bölge; uzanmak, dinlenmek, kitap okumak, tüm doğayı dopdolu yaşamak isteyenler için.

Maldivlere’e gitmek isteyen okuyucularımız, uçak yolculuğunun en az 12 saat sürdüğünü bilerek yola çıkmalı. Yalnız, Maldivleri yukardan görüp ayağınızı kuma bastığınızda tüm bu yol yorgunluğunu da unutacağınızı da bilin.

En rahat, en bol ve en geniş kıyafetlerinizi yanınıza alın. Süslü abiye kıyafetler, makyaj malzemeleri, şık ama rahatsız gece elbiselerini yanınızda taşıyarak ağırlık yapmayın. O abiye ayakkabıya hiç ihtiyacınız olmayacak büyük ihtimalle! “Ben havaalanına da, evime de terlikle giderim” diyorsanız, ayağınıza terliğinizi geçirin ve yola çıkın.

Maldiveler tamamen adalardan oluşan bir bölge olduğu için balıkçılık çok yaygın. Hatta Tripuck, balık tutmak isteyen, bu işten keyif alan herkese Maldivleri öneriyor. Tuttuğunuz balıkları daha sonra afiyetle yemek için pişirtebilir, daha önce hiç tatmadığınız balıklardan yeme fırsatı bulabilirsiniz.

Maldivler cennet kelimesinin tam karşılığı olabilir. Dediğimiz gibi, uzun bir yolculuk olsa da vardığınızda yaşayacağınız mutluluğa ve huzura değer! Siz en iyisi şimdiden nasıl gidebileceğinize bakın. Ne dersiniz? Maldivlere gitmek isteyenler için en uygun Male uçak biletleri için fiyatları Tripuck ile karşılaştırabilirsiniz.