Dünyanın en iyi 5 hayvanat bahçesi

Hayvan severleri ilgilendirecek bu yazımızda, sizlere dünyanın en iyi 5 hayvanat bahçesini tanıtacağız. Belki adlarını bile daha önce duymadığınız hayvanların, adını duyduğunuz fakat farklı türlerini bilmediğiniz canlıların büyülü dünyalarına doğru yolculuğumuza buyurun.

1) San Diego Hayvanat Bahçesi, Kaliforniya, ABD

4000’den fazla hayvanı ve 900’den fazla hayvan türünü içinde barındıran San Diego Hayvanat Bahçesi’nde ziyaret ettiğiniz hayvan hangi ülkedense siz de oraya gitmişsiniz gibi bir atmosfer yaratıyor. İkliminin hayvan türünü korumaya çok elverişli olduğu bu hayvanat bahçesinin 220.000 üyesi var.

2) Bronx Hayvanat Bahçesi, New York, ABD

Burası, Amerika’nın en büyük şehir hayvanat bahçesi. 250 hektarlık alana kurulu Bronx Hayvanat Bahçesi nesli tükenmekte olan, korunmaya muhtaç 5000’e yakın hayvanı bünyesinde barındırıyor. En büyük özelliği, içinde bulunan Kongo Maymun Ormanı; burası insanlar tarafından yapılan en büyük orman olma özelliğini taşıyor.

3) Basel Hayvanat Bahçesi, İsviçre

İsviçre’nin en çok ziyaret edilen ikinci yeri olarak bilinen ve Basel halkının Zolli dediği bu hayvanat bahçesinde 600’den fazla hayvan türü barınıyor.

4) Chester Hayvanat Bahçesi, İngiltere

Hayır kurumları ve vakıflar tarafından işletilen bu park, 120 hektarlık alana kurulmuş. Cüzi bir bedelle hayvanat bahçesinin her yerini gezmeniz mümkün. Özellikle burada bulunan sualtı canlılarının görüntüleri, ziyaretçilerine büyüleyici bir dünyanın kapılarını açıyor.

5) Güney Afrika Ulusal Zooloji Bahçeleri

Güney Afrika gibi bir bölgede kurulu böyle bir hayvanat bahçesinde, vahşi hayatın her yönünü görebilmeniz, yırtıcı hayvan seslerini yakından duyarak ürpermeniz mümkün! 200 hektar alan üzerine kurulu bu bahçelerdeki hayvanların birçoğu, yaralanan hayvanların tedavi edilip doğal ortamına geri kazandırılmasında kullanılıyor.

Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerini gezmek isteyenlerin bol bol zaman ayırması gerek. Çünkü bu büyük hayvanat bahçelerinin her birini bir gün içinde gezip bitirmek gerçekten zor. Ama vahşi yaşama ilgi duyanlar ne olursa olsun bu özel hayvanat bahçelerini mutlaka görmeli! Bu yüzden kendinize mutlaka bir zaman yaratın ve buraları gidip görün. Elbette Tripuck uygulamamızı kullanarak uçak biletinizi zaman kadar bütçeden de tasarruf ederek alabilirsiniz.