UTair Aviation

UTAIR AVIATION HAKKINDA

 • Kuruluş: 1967
 • Havalimanı Yeri: Rusya
 • Sahibi: Khanty Mansiysk Bölgesi idaresi (% 23), Surgut Şehir idaresi (% 19), Rus hissedarlar ve şirketler (% 33), Rusya Federasyonu (% 2) ve özel yabancı yatırımcılar (% 20)
 • Uçuş Ağı: 72
 • Hedefler: Yurtiçi ve yurtdışı
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Status
 • Uçak tipi: Boeing 737-400 / 737-500 / 737-800 / 767-200ER, ATR 72-500
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 66
 • Uçak detayı: Boeing , ATR

UTAIR AVIATION UÇAK BİLETİ

1967 yılında, Batı Sibirya'da gelişmekte olan petrol ve gaz endüstrisinin taşıma işlerini yapmak için Aeroflot Tyumen Müdürlüğü kurulmuştur. 1991 yılında Tyumenaviatrans Aviation (TAT) Aeroflot Tyumen Müdürlüğünün yerini alması için kuruldu. 2003 yılında TAT adını UTair olarak değiştirmiştir. Surgut Uluslararası Havalimanı ve Vnukovo Uluslararası Havalimanını hub olarak kullanmaktadır.

Havayolu, tarifeli seferlerinin yanısırı charter ve helikopter seferleride düzenlemektedir.

Hindistan'da Dabolim, Pakistan'da Lahore ve Karaçi, Endonezya'da Denpasar şehirlerine charter uçuşlar yapmaktadır.

Rus havayolu şirketi özellikle Sibirya şehirleri olmak üzere Rusya'da birçok noktaya uçuş gerçekleştirmektedir.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler ise; Tacikistan, Özbekistan, Ermenistan, Azerbaycan, Avusturya, Beyaz Rusya, Almanya, Yunanistan ve Letonya'dır.

Utair Aviation, aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air MoldovaTürk Havayolları
Azerbaycan HavayollarıTajik Air
Gazprom AviationYamal
S7 Havayolları

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 45 dakika kala son bulmaktadır.

STATUS SADAKAT PROGRAMI

Utair Aviation havayolunun sık uçan yolcularına sunduğu sadakat programının adı Status'dür. Üyelerine sadece uçak biletlerinde değil ayrıca otel rezervasyonu, araç kiralama ve alışverişlerinde  kullandıkları banka kartı ile yapılan ödemelerde de mil kazandırma imkanı sağlamaktadır. Düzenli olarak Utair havayolu ile uçan yolcular uçuş sınıfına ve uçuş mesafesine göre mil kazanıp upgrade veya çeşitli ödüller kazanabilirler.

Üyelere özel 4 statü ve avantajları
Statüs programanın Temel, Bronz, Gümüş ve Altın olmak üzere 4 üyelik statüsü bulunmaktadır. Genel olarak 20 uçuş gerçekleştiren yolcu Bronz, 35 uçuş gerçekleştiren yolcu Gümüş ve 60 uçuş gerçekleştiren yolcu Altın statüsüne ulaşır. Üyelere özel avantajları aşagıdaki tabloda bulabilirsiniz.

TemelBronzGümüşAltın
Call Center'da ücretsiz öncelik hattı
İlave bagaj×1 piece1 piece2 pieces
Kabin içinde rahat bir koltuk seçmek1500 ₽1500 ₽
Uçuş için ekstra bonus mil×10%25%50%
Check-in kontuarGenelGenelBusinessBusiness
Mil süreleri3 yıl3 yıl
Lounge kullanımBiletleBiletleBiletleEvet, bir arkadaş ile
Call center aracılığıyla Business sınıfa upgrade×
Biniş sırasında business sınıfa upgrade×××

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
El bagajı için uçakta seyahat edebilecekleriniz olmalıdır. Bagajın boyutları 55 X 40  X 20'cm'i geçemez. Ekonomi sınıfı yolcularının 1 parça 10 kg, Business sınıf yolcularının 2 parça her biri 10 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. 2 yaşından küçük çocuklar'ın koltuk satın almamış olsalar bile 10 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

Kargo bölümü bagaj
Kargo bölümünde taşıyacak olacağınız bagayın 3 kenarının toplamı 203'cm'i geçmemelidir. Ekonomi sınıfı yolcuları 23kg 1 adet bagaj taşıyabilirler. Business sınıfı yolcularının ise 32kg 2 adet bagaj hakkı bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak Status sadakat programına üyelerin ekstra bagaj hakları bulunmaktadır. Bronz ve Gümüş üyelerin ilave 1 parça, Altın üyelerin ise 2 parça fazla bagaj hakkı bulunmaktadır.

Diğer bagajlar
Kayak ekipmanı, bisiklet ve golf ekipmanlarından sadece bir tanesi 23 kg'mı aşmadığı taktirde ilave bagaj olarak ücretsiz taşınmaktadır. Scooter'lar ise lityum bateri bulunmadığı sürece 23 kg'ma kadar ücretsiz taşınabilirler.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.