Azerbaycan Havayolları Uçak Bileti

Azerbaycan Havayolları

En uygun Azerbaycan Havayolları uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Azerbaycan Havayolları Hakkında

Azerbaycan havayolları AZAL olarak’da bilinmektedir. 1992 yılında kurulmuş olan havayolu bayrak taşıyıcısıdır. Merkezi Baku olup Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı hub olarak kullanılmaktadır. 2016 yılında 2 milyon’dan fazla yolcu taşımıştır.

Havayolu iç hatlarda Gence, Lankaran , Nahçıvan , Gebele ve Zakatala şehirlerine uçmaktadır.

Dış hatlarda ise; Avusturya, Beyaz Rusya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Fransa , Gürcistan , Almanya, İran , İsrail , İtalya, Kazakistan, Kuveyt, Kırgızistan, Rusya, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), İngiltere ve ABD’ye uçmaktadır.

Ayrıca Hırvatistan, Karadağ, Türkiye (Dalaman) sezonluk uçuşları bulunmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air France Qatar Havayolları
Alitalia S7 Havayolları
Czech Airlines Türk Havayolları
Iran Air Ukrayna Havayolları
Lufthansa Ural Airlines

Azerbaycan Havayolları Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 20 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Azerbaycan Havayolları web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Azerbaycan Havayolları Bagaj Kuralları

El bagajı
Azerbaycan Havayolları ile yapılan uçuşlarda toplam 15 kilogram ağırlığında iki adet el bagajı Business sınıfında taşınabilir. Ekonomi Sınıfında, kabinde en fazla 8 kg bagaj taşınabilir. Buna ek olarak, yolcular bir çanta, bir dizüstü bilgisayar veya bir kamera gibi kişisel bir eşya taşıyabilirler. El bagajları 55 x 20 x 40 cm’den büyük olmamalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Business Class yolcularına maksimum 32 kg ve Ekonomi Sınıfı yolcular için maksimum 23 kilo bagaj hakkı bulunmaktadır. Bir bagaj parçasının üç dış boyutunun toplamı 158 santimetreden fazla olmamalıdır. Not: Bakü ile İstanbul arasında ve Gence ve St. Petersburg arasında aşağıdaki ağırlık limitleri uygulanır: Ekonomi sınıfında 20 kilo ve Business sınıfında 40 kilo.

Diğer bagajlar
Kayak veya golf ekipmanı veya bisiklet ücretsiz bagajın yanı sıra boyutları ve ağırlıkları ne olursa olsun ücretsiz olarak taşınır. Diğer tüm spor bagajları ücretsiz bagaj limitinde taşınmalıdır, aksi takdirde ücret alınacaktır. 75 kilodan daha ağır olmayan müzik aletleri için ek bir koltuk ayırmak mümkündür. Spor ekipmanları için her zaman uçuş öncesi havayolu firmasından kayıt yapılmalı ve onaylanmalıdır.
Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Azerbaycan Havayolları Koltuk seçimi

Azerbaycan Havayolları ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Azerbaycan Havayolları Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

AZAL Miles Sadakat Programı

Azerbaycan Havayolları sadakat programının adı Azal Miles’dır. Uçmuş olduğunuz destinasyona göre mil kazanımınız farklılık göstermektedir. Azal miles 4 üyelik sınıfına ayrılmıştır. Klasik, Gümüş, Altın ve Platinyum. Gümüş üyelik için 1 yılda 5.000 , Altın  üyelik için 10.000 ve Platinyum üyelik için 20.000 mil toplamanız gerekmektedir.

AZAL miles avantajları

Üyelik statünüze göre daha fazla mil toplarsınız. Gümüş üyelik’te %25 , Altın üyelik’te %100 ve Platinyum üyelik’te %200 daha fazla mil kazanırsınız. Millerinizi  uçak bileti alımlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca ilave bagaj ve check-in kontörlerinde öncelik hakkınız bulunmaktadır.

Azerbaycan Havayolları Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Azerbaycan Havayolları Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Azerbaycan Havayolları sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Azerbaycan Havayolları Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Azerbaycan Havayolları ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Azerbaycan Havayolları Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Azerbaycan Havayolları bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Azerbaycan Havayolları
IATA ICAO Çağrı Kodu
J2 AHY AZAL

Kuruluş: 1992
Havalimanı Yeri:Azerbaycan
Hubları: GYD
Sahibi: State Owned
Global Havacılık İttifakı: None
Sık Uçuş Programı: AZAL Miles
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 20
Uçtuğu Destinasyon:  36
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
Uçak Tipi: 
Uçak Detayı: 

İletişim:
Telefon Numarası: 
Fax: 
E-mail: 

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Rota

Istanbul → Baku

Baku → Istanbul

LHR → Baku

Doha → Baku

Baku → LHR

TXL → Baku

Baku → TXL

Antalya → Baku

ESB → Baku

Baku → Antalya

Baku → ESB