azerbeycan havayolları

AZERBAYCAN HAVAYOLLARI HAKKINDA

 • Kuruluş: 1992
 • Havalimanı Yeri: Azerbaycan
 • Sahibi: Azerbaycan Devleti
 • Uçuş Ağı: 71
 • Hedefler: Avrupa, Çin ve Ortadoğu'ya tarifeli ve kargo uçuşlar
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: AZAL Miles
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A340-500 , Boeing B757-200 / 767-300ER / 787-8 / Embraer 170 / 190
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 27
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing , Embraer

AZERBAYCAN HAVAYOLLARI UÇAK BİLETİ

Azerbaycan havayolları AZAL olarak'da bilinmektedir. 1992 yılında kurulmuş olan havayolu bayrak taşıyıcısıdır. Merkezi Baku olup Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı hub olarak kullanılmaktadır. 2016 yılında 2 milyon'dan fazla yolcu taşımıştır.

Havayolu iç hatlarda Gence, Lankaran , Nahçıvan , Gebele ve Zakatala şehirlerine uçmaktadır.

Dış hatlarda ise; Avusturya, Beyaz Rusya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Fransa , Gürcistan , Almanya, İran , İsrail , İtalya, Kazakistan, Kuveyt, Kırgızistan, Rusya, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), İngiltere ve ABD'ye uçmaktadır.

Ayrıca Hırvatistan, Karadağ, Türkiye (Dalaman) sezonluk uçuşları bulunmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air FranceQatar Havayolları
AlitaliaS7 Havayolları
Czech AirlinesTürk Havayolları
Iran AirUkrayna Havayolları
LufthansaUral Airlines

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 20 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

AZAL MILES SADAKAT PROGRAMI

Azerbaycan Havayolları sadakat programının adı Azal Miles'dır. Uçmuş olduğunuz destinasyona göre mil kazanımınız farklılık göstermektedir. Azal miles 4 üyelik sınıfına ayrılmıştır. Klasik, Gümüş, Altın ve Platinyum. Gümüş üyelik için 1 yılda 5.000 , Altın  üyelik için 10.000 ve Platinyum üyelik için 20.000 mil toplamanız gerekmektedir.

AZAL miles avantajları

Üyelik statünüze göre daha fazla mil toplarsınız. Gümüş üyelik'te %25 , Altın üyelik'te %100 ve Platinyum üyelik'te %200 daha fazla mil kazanırsınız. Millerinizi  uçak bileti alımlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca ilave bagaj ve check-in kontörlerinde öncelik hakkınız bulunmaktadır.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Azerbaycan Havayolları ile yapılan uçuşlarda toplam 15 kilogram ağırlığında iki adet el bagajı Business sınıfında taşınabilir. Ekonomi Sınıfında, kabinde en fazla 8 kg bagaj taşınabilir. Buna ek olarak, yolcular bir çanta, bir dizüstü bilgisayar veya bir kamera gibi kişisel bir eşya taşıyabilirler. El bagajları 55 x 20 x 40 cm'den büyük olmamalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Business Class yolcularına maksimum 32 kg ve Ekonomi Sınıfı yolcular için maksimum 23 kilo bagaj hakkı bulunmaktadır. Bir bagaj parçasının üç dış boyutunun toplamı 158 santimetreden fazla olmamalıdır. Not: Bakü ile İstanbul arasında ve Gence ve St. Petersburg arasında aşağıdaki ağırlık limitleri uygulanır: Ekonomi sınıfında 20 kilo ve Business sınıfında 40 kilo.

Diğer bagajlar
Kayak veya golf ekipmanı veya bisiklet ücretsiz bagajın yanı sıra boyutları ve ağırlıkları ne olursa olsun ücretsiz olarak taşınır. Diğer tüm spor bagajları ücretsiz bagaj limitinde taşınmalıdır, aksi takdirde ücret alınacaktır. 75 kilodan daha ağır olmayan müzik aletleri için ek bir koltuk ayırmak mümkündür. Spor ekipmanları için her zaman uçuş öncesi havayolu firmasından kayıt yapılmalı ve onaylanmalıdır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.