Abha Uçak Bileti

En Ucuz Abha Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Ed Dammam10 Temmuz 2022Uçuş ara
Kahire21 Temmuz 2022Uçuş ara
Tiflis9 Ağustos 2022Uçuş ara
Düsseldorf10 Temmuz 2022Uçuş ara
Erivan26 Temmuz 2022Uçuş ara
Moskova15 Ekim 2022Uçuş ara
Ufa3 Ağustos 2022Uçuş ara
Tel Aviv8 Temmuz 2022Uçuş ara
Kazan21 Temmuz 2022Uçuş ara
Yekaterinburg22 Ağustos 2022Uçuş ara

En Ucuz Abha Kalkışlı Uçak Bileti

VarışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Riyad1 Ekim 2022Uçuş ara
Dubai6 Temmuz 2022Uçuş ara

Abha şehrinden direk uçuşlar

VarışGidiş TarihiDönüş TarihiHavayoluUçak Bileti Ara
Dubai6 Temmuz 20227 Temmuz 2022Uçuş ara
Riyad1 Ekim 20225 Ekim 2022Uçuş ara

Abha uçak bileti

Abha uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Abha uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Abha uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Abha uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Abha uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Abha uçak bileti alarak gezme şansı bulacağınız Suudi Arabistan yıl boyunca aşırı sıcaklığa sahip bir çöl ülkesi olarak bilinir ama Suudi Arabistan’da yıl boyunca ılıman bir havaya sahip yerler de var. Böyle bir yer de Abha’dır. Eski Mısırlılar Abha'yı baharat ve kokuların ülkesi olarak anılıyordu. Fakat Abha zamanla bundan çok daha fazlası ülkenin en önemli tatil bölgesi oldu. Alçakgönüllü insanları, unutulmaz manzaraları ve ılıman iklimiyle Abha’da sizi harika bir macera bekliyor.

Tripuck uçak bileti sayfasından istediğiniz zamanlar için en iyi fiyatlarla Abha uçak bileti alabilir ve Suudi Arabistan’ın bu tatil cennetini gezmeye başlayabilirsiniz. Abha’nın en gözde özelliklerinden biri, çevresel ve topografik koşullarının bir sonucu olan yenilikçi ve eşsiz mimarisidir. Merkeze uzaklığı ve dış etkilerden yalıtımı Abha’ya eşsiz mimari karakterini kazandırır. Suudi Arabistan’daki diğer yerlerden farklı olarak Abha, bu eşsiz mimari mirasını korumayı başarmış nadir yerlerden birisidir.

Suudi Arabistan’ın ünlü serin dağ tatilleri, tüplü dalış alanları, birbirinden ilginç köyleri ve göz kamaştıran manzaraları gibi pek çok aktivite sunan Abha, gezmeye doyamayacağınız bir yer.

Abha uçak bileti alarak bölgenin sunacağı otantik ortamın, doğal güzelliklerin ve yumuşak havanın tadını çıkarın. Bu maceranız da mutlaka görmeniz gereken yerleri sizler için sıraladık.

Abha Gezi Rehberi

Abha’nın Benzersiz Çamur ve Taş Evleri

Abha’da gezerken karşınıza çıkacak çamur ve taş evler burada göreceğiniz ilginç mimarileri örnekleridir. Eski çamur ve taş evler dikey sıralarda inşa edilmiş ve üç kattan fazla yüksekliktedir. Evlerin duvarları ısıyı geçirmeyecek kadar kalın ama serin çöl gecesi havasını yakalayacak kadar ince. Bu benzersiz duvarlar en sıcak havalarda bile evin içini oldukça serin tutar.

Abha’nın dağ eteklerine giderseniz, bu çamur ve taş evlerden pek çok örneği görme şansı bulacaksınız. Eski köylerde bulunan bu çamur evler en az 300 yaşında. Eğer bir tur rehberiniz varsa, bu evlerin yapım tekniklerini de öğrenebilirsiniz.

Abha Teleferik İle Gökyüzünde Yolculuk Yapın

Abha uçak bileti alarak dünyanın en ilginç teleferik ağlarının birinde uzak dağ köylerini görme şansı bulacaksınız. Abha’yı gezerken şehrin içinden sizi Al-Sooda Dağı, Kara Dağ, El-Habala, Yeni Abha ve Saad Gölü’ne götürecek dört teleferik ağını mutlaka denemelisiniz. Her teleferik rotası kendine özgü tablo güzelliğindeki manzaralar arasında yolculuk yapıyor.

Bu teleferik yolculuklarında en uzun yol Al-Sooda’ya 4,3 kilometrelik mesafedir. Ayrıca, Sarawat Dağları’nı Tihama köyleriyle birleştiren teleferik rotası da 2 kilometrelik bir yolculuk içeriyor.

Teleferik gezinizde Abha’nın tarihi manzaralarını kuş bakışı izleme, unutulmaz manzaraların bol bol fotoğrafını çekme ve dağ eteklerinin sert yamaçlarına kurulmuş ilginç köyleri gezme fırsatını kaçırmayın.

Asir Milli Parkı’nın İhtişamını Görün

1976 yılında kurulan ve 450.000 hektar gibi devasa bir alana yayılan, kara ve deniz bağlantılı Asir Milli Parkı, Abha’nın önemli cazibe merkezlerinden biridir. Aynı zamanda bu park Suudi Arabistan’ın en yüksek dağı olan Jabal Soodah’a da ev sahipliği yapmaktadır.

Yoğun ve bozulmamış ormanlarıyla ve puslu dağlarıyla ilgi uyandıran, nadir bulunan bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapan Asir Milli Parkı size bol bol fotoğraf çekebileceğiniz birbirinden güzel doğa manzaraları sunacak bir yer.

Asir Milli Parkı’nı gezmek, nefes kesen dağ manzaralarıyla dolu bir gezintidir. Vadileri ve akıntıları boyunca dolanan istikrarsız iki şeritli yollar oldukça etkileyici ve bu kıvrım kıvrım yollarda her dönüş size başka bir inanılmaz manzara sunacak.

Asir Milli Parkı’nda yapabileceğiniz diğer aktiviteler arasında kuş gözlemciliği, yürüyüş ve dağ tırmanışı sayılabilir.

El-Habala Vadisi’nde Asılı Köyü Ziyaret Edin

Benzersiz Al-Habala Vadisi, Abha merkezine yaklaşık 20 dakikalık sürüş mesafesindedir. El-Habala, Arapça’da ‘halat’ anlamına gelir ve köye ‘Asılı Köy’ denir çünkü buraya tek erişim teleferik kurulana kadar tırmanma halatlarıydı. Köylüler halatları ve kasnakları yakındaki kasaba ile ticaret yapmak veya satın aldıkları eşyaları geri getirmek için bir ulaşım aracı olarak kullanıyorlar. Abha uçak bileti alarak görebileceğiniz bu gizemli köye teleferik bağlantısıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Resmi kayıtlara göre Qahtan klanı düşman saldırısından kaçmak zorunda kaldı ve bu tehlikeli ama güvenli yere sığındı. Çok dik ve tehlikeli bir yamaca kurulmuş köy çok ilginç yapılara sahiptir ve son yıllarda popüler bir turizm alanına dönmüş yamaç paraşütü için favori bir yer haline gelmiştir.

Dağ kenarında inşa edilmiş bu köyü görünce hayrete düşeceksiniz. Bu köyde kapıyı açmak ve pencereden dışarı bakmak bile ziyaretçiler için oldukça korkutucu bir deneyim.

El-Habala Vadisi ayrıca deniz seviyesinden 2 kilometre yükseklikte bulunan Sarawat Dağları ile çevrilidir. Sarawat dağ silsilesi, Arap Yarımadası’nın en büyük sıradağlarıdır. Bu dağlar Ürdün’den başlayıp Suudi Arabistan üzerinden geçiyor ve Yemen’de bitiyor. Bu benzersiz vadiyi gezerken sizi unutulmaz sıradağ manzaraları bekliyor.

Green Mountain’da Bulutlar Arasında Yemek Yiyin

Şehrin göbeğinde bulunan bu görkemli dağ hem manzarası hem de tepedeki muhteşem restoranıyla şehirde en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir.

Tepede yer alan bulutlarla çevrili restoranda yöresel yemeklerin tadına bakabilir ve Abha şehrinin benzersiz manzarasını kuş bakışı izleyebilirsiniz. Geceleri dağ yeşil ışıklarla aydınlatıldığı için buraya “Yeşil Dağ” da deniliyor.

Abha’nın Ilıman İkliminde Rahatlayın

Abha deniz seviyesinin yaklaşık 2 kilometre üzerindedir ve yaz mevsimi boyunca ortalama sıcaklık 21 derece ve kışın ise 15 derece olan ılıman bir iklime sahiptir. Şehir, Suudi Arabistan yerlileri ve turistler için en popüler tatil yeridir, burada nadiren sıcaklık 35 dereceleri görür.

Ülkenin çöl bölgelerine doğru seyahat ederseniz, gece sıcaklığı -10 dereceye altına düşebilir. Ve Abha’da bile geceleri kar yağan yerler vardı. Ülkenin diğer bölgelerinden farklı olarak Abha ve çevresi, tarımın neden büyük bir endüstri olduğunu açıklayan yağmurlara maruz kalıyor. Arabistan’ın iklim açısından en ilginç yerlerinden biri olan Abha’da yaz veya kış aylarında rahatça gezme şansınız var.

Abha’nın Bin Yıllık Camilerini Ziyaret Edin

Abha ve çevresinde bin yıllık pek çok tarihi cami bulunur ve Abha uçak bileti ile bu camileri yakından inceleyebilirsiniz. Tarihi camiler şehrin ziyaretçileri için oldukça ilgi çekici ve popüler yerlerdir. Abha’da ziyaret edebileceğiniz bazı ünlü camiler arasında Saddam Camisi, Mana’daki Akran Dağı’nın tepesinde inşa edilmiş olan Jahwah Camisi ve Thurban Camisi’ni sayabiliriz.

Ayrıca Abha merkezinde yer alan tarihi camilerden olan Abha Ulu Camisi, Al Rajhi Camisi, Şam Camisi, Kral Abdülaziz Camisi, Sadri Camisi ve Cafah Camisi de görülmeye değer mimarileri ve iç tasarımlarıyla ziyaretçileri çeken yerler arasında.

Bölgeye Özgü Hamadryas Babunu’nu Besleyin

Hamadryas babunları bölgeye özgü bir türdür ve özellikle Abha’da bulunurlar. Babunlar dağ yamaçlarında yaşarlar ve Abha’nın eteklerinde bulunan ormanlarında bulunurlar. Babunların beslenmesi turistler için popüler bir eğlencedir ve siz de Abha gezinizde bu sevimli maymunları besleyebilirsiniz.

Bu memeliler, onlara verilen hemen hemen tüm yiyecekleri yerler. Hatta onlara kapalı bir su şişesi bile verebilir ve nasıl açıp içtiklerini görebilirsiniz veya paket bisküvileri nasıl açtıklarını ve şekerli kaplamalarının tadını nasıl çıkardıklarını keyifle izleyebilirsiniz. Bu ender bulunan maymunları beslemek için özel turlar düzenleniyor ve bu aktivite özellikle çocuklu aileler arasında çok seviliyor.

Abha’nın Geleneksel Pazarlarını Gezin

Geleneksel pazarlar Abha’daki günlük hayatın çok önemli bir parçasıdır. Bu pazarlarda bazı ilginç şeylerle karşılaşmaya hazır olun. Abha uçak bileti alarak harika bir tatil alışverişi yapabileceğiniz bu pazarlar kültürel açıdan önemli eşyalardan, Asir’in ödüllü balına kadar pek çok sırrı içinde barındırıyor.

Turistler için tercih edilen önemli pazarlar Abha salı pazarı veya Souk Al Thulatha pazarıdır. Bu ünlü pazarlarda bölgenin bütün tüccarları toplanır ve Abha’nın pek çok ünlü ürünü tezgahlarda sergilenir. Abha’da otantik pazarlarından birbirinden ilginç ürünleri inceleyebilir ve harika bir yöresel tatil alışverişi yapabilirsiniz.

Abha’daki Al-Mafteheh turizm merkezinin yakınında çoğunlukla yerel ürünler, baharatlar ve giysiler satan geleneksel bir pazar da kuruluyor. Bu pazar, genellikle komşu bölgelerden gelen yerel halkın ilgisini çekiyor ama isterseniz halkın alışverişlerini nasıl yaptığını görmek için bu pazarı ziyaret edebilirsiniz.

Ülkenin En Yüksek Zirvesinden Manzarayı Görün

9.843 metre bir yüksekliğe ulaşan Jabal Souda Dağı’nın krallığın en yüksek zirvesi olduğuna inanılıyor. Bu zirvenin tepesinde, bir an için Suudi Arabistan’da olduğunuzu unutacaksınız.

Engebeli ve güzel dağlar zemini koruyor, sisli bulutlar tepeleri sarıyor ve burada sizi muhteşem bir dağ manzarası bekliyor.

Zamanın Durduğu Rijal Alma Taş Köyü’nü keşfedin

Suudi Arabistan’ın 7 harikası arasında yer alan bu köy kesinlikle sizi büyüleyecek güzellikte. Abha’ya yaklaşık 57 kilometre uzaklıktaki Asir Dağları’nın derinliklerinde yer alan Rijal Alma, tarih boyunca neredeyse hiç değişmeden kalmıştır ve burada zamanının donup kaldığını hissedeceksiniz.

Abha uçak bileti alarak zamanın durduğu Rijal Alma’nın eşsiz taş evleri arasında gezerken göreceğiniz otomobiller sizi zamanda geçmişe bir yolculuk yapmış gibi hissettirecek. Köye Souda Milli Parkı kompleksinden uzanan teleferikle ulaşabilir ya da Jabal Souda Dağı’nın uçurum kenarındaki yılan gibi kıvrılan yollarından gidebilirsiniz.

Çiftliklerden Taze Ürünleri Alın

Abha’nın çiftlikleri eşsizdir. Suudi Arabistan’ın çoğu sulanan çiftliklerden oluşurken Abha bitkileri teraslı çiftliklerde yetiştirilmektedir. Abha makul bir yağmur yağışı aldığından, çiftçilerin yüzey tarımlarıyla uğraşarak bu suları kullanmalarına ve aynı zamanda su tutmalarına olanak sağlar. Bu güzel çiftliklerde yetişen tamamen organik ve bölgeye özgü pek çok ürünü çiftlik gezilerinde satın alabilirsiniz.

Shallal Al-Dahna Şelalesi Manzarasını İzleyin

Shallal Al-Dahna, Suudi Arabistan’daki birkaç yarı-kalıcı şelaleden birine ev sahipliği yapmaktadır ve fotoğrafçılar için tam bir cennettir.

Yeşil bir vadi içinden akan bu güzel şelalelerin arasında Tanumah adında çoğunlukla akasya ve ardıç bitkisi çeşitleriyle kaplı kırılmış granit tepelerinin muhteşem manzaraları bulunuyor.

Malaki Baraj Gölü’nü Gezin

Malaki baraj gölü, Asir eteklerinin eteklerinde yer alan doğal harikalardan birisidir. Bu muhteşem gölden dört adet vadi geçiyor ve göl, su seviyesinin en yüksek olduğu zamanlar yaklaşık 2.471 dönümlük bir alanı kaplıyor. Bölgede bulunan ve en çok ziyaret edilen güzel manzaralara sahip vadilerden en ünlüsü Wadi Jawah’dır.

Bölge, Arap yarımadasındaki çeşitli kuş türlerinin yanı sıra Afrika kıtasından gelen göçmen kuşlar için popüler bir üreme alanıdır.

Yöresel Sepet Pazarı’nda Alışveriş Yapın

Bu enteresan pazar, Abha’nın yöresel renkli el yapımı sepetlerinin sergilendiği bir hazinesidir. Sazlardan yapılmış bu özel sepetler yörenin kadınları tarafından özenle hazırlanıyor ve Abha’yı ziyaret eden turistler arasında en sevilen hediyelik eşyalar olarak öne çıkıyor.

Abha sepet pazarının büyüleyici atmosferinde otantik bir gezi yapabilir ve birbirinden ilginç sepetleri inceleyebilirsiniz.

Abha Halkıyla Tanışın

Abha, pek çok güzel cazibe merkezine sahip olmasına rağmen burada asıl ilgi çeken şey şiirsel ve sanatsal tavırlarıyla dikkat çeken yöre halkıdır. Eğer Arapça biliyorsanız, bu insanların dilinden etkileneceksiniz. Onların dokunaklı kelimeleri ve cümleleri kullanmaları her konuya olan felsefi yaklaşımları sizi şaşırtacak.

Abha’nın kadınları Abha thobe olarak bilinen karmaşık işlemelerle süslü siyah elbiseler giyerler. Mücevher, kadınların giydirilmesinin vazgeçilmez bir parçasıdır ve Abha’da kullanılan takı miktarı aynı zamanda kadınların sosyal statüsünün bir göstergesidir.

Abha halkı ülkenin diğer bölgelerine kıyasla çok daha dost canlısıdır. Kıyafetleri daha renklidir, hatta erkekler bazen renkli pantolonlar giyerler. Burada görebileceğiniz bir başka uygulama da Suudi Arabistan’ın diğer bölgelerinde pek görülmeyen, pazarlar ve çarşılarda kadınları çalıştıran işletmelerdir.

Tripuck web sitesinden veya mobil uygulamalarından kolayca Abha uçak bileti alabilir, otantik taş evleri, muhteşem dağ ve doğa manzaralarıyla süslü olan ve binlerce yıldır kültürünü korumayı başarmış Abha’ya otantik bir gezi yapabilirsiniz.Abha Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Abha Bölgesel Havalimanı

Abha Bölgesel havalimanı, Abha şehir merkezine 24 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Havalimanına uçuş yapan havayolları; Air Arabia, Egypt Air, Fly A Deal, FlyDubai, Flynas, Gulf Air, Nesma Airlines, Nile Air, Suudi Havayolları, Suudi Gulf Havayolları. 

Abha Bölgesel havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Abha Bölgesel havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Abha Bölgesel havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Abha Bölgesel havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AL WEFAQ, BEST, KEY, THEEB, Al FARIS ARAÇ KİRALAMA

Taksi

Terminal binası çıkışında bulacağınız taksi ile şehir merkezine ya da havalimanı çevresindeki diğer bölgelere ulaşabilirsiniz. Pazarlık yapmayı sakın unutmayınız.