Tunis Air Uçak Bileti

Tunis Air

En uygun Tunis Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Tunis Air Tunis Air Hakkında

Tunis air, 1948’de Tunus’un başkenti Tunus’ta kuruldu. Havayolu %74 devlete ait, %20 özel mülkiyet. Geri kalan %6 ortak kurucusu Air France’a ait. Tunisair ayrıca Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü, İşbirliğini Geliştirme ve Arap Hava Yollarının Güvenliği ve Kalitesinin Standardizasyonu Derneğinin bir üyesidir. Tunus-Kartaca Uluslararası Havalimanını hub olarak kullanmaktadır.

İlk aktarmasız uçuşu 1956 yılında Tunus-Paris arasında gerçekleşmiştir. Bununla beraber Cezayir, Libya, Nice, Marsilya, Korsica ve Roma uçuşlarında bölgesel aktarma ve Tunus, Gabés, Sfax ve Djerba uçuşlarında ise iç hat aktarmalarını kullanmaktadır. Tunus havayolları, aynı yıl içerisinde 100 bin yolcu kapasitesine ulaşmış ve 114 milyon frank net gelir elde etmiştir.

1997 yılında, Tunus Havayolları A319’un Arap dünyasında ve Afrika’da ilk müşteri olmuş ve 3 adet uçak siparişi vermiştir. Şirket kurulduğundan beri herhangi bir ölümcül kaza geçirmemiştir. Cenevre merkezli havacılık güvenliği ve turizm gözlemevi tarafından kurulan dünyanın en güvenli havayollarının 2008 sıralamasında Tunisair, Lufthansa, Qatar Airways, Singapore Airlines ve United Airlines gibi taşıyıcıların yanı sıra A kategorisinde sınıflandırılan tek Afrika havayoludur.

Tunisair Express havayoluna bağlı iştirakdır.

Tunis Air Merkez Havalimanları

Tunus Kartaca Havalimanı (TUN / DTTA)

Üsler
Monastir Habib Bourguiba Uluslararası Havalimanı (MIR / DTMB)
Djerba Zarzis Havaalanı (DJE / DTTJ)

Tunis Air Uçuş Sınıfları

Tunus Havayolları yolcularına 2 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır.

Ekonomi Sınıfı

Yeterli bacak boyu, geniş koltuklar, asortik mutfaklardan full yemek menüsü, uçuş esnasında alışveriş imkanı ve 32kg ücretsiz bagaj hakkı.

Business Class

Özel check-in masaları ve ekstra olarak 30kg bagaj hakkı. Özel davetiye ile “Espace Privilège” bekleme salonuna giriş imkanı. Uçuşunuzun inişi sonrasında bagaj önceliği.


Budapeşte, Liege ve Oostende şehirlerine sezonluk uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Tunus içinde uçmakta olduğu şehirler Cerbe, Enfidha, Gabes, Gafsa, Monastir, Sfax, Tabarka ve Tozeur’dur.

Cezayir, Avusturya, Belçika, Burkina Faso, Kanada, Fildişi Sahili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Fransa, Almanya, Gine, Irak, İtalya, Lübnan, Libya, Mali, Malta, Moritanya, Fas, Hollanda, Nijer, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, Senegal, Sırbistan, ispanya, İsviçre, Türkiye ve Birleşik Krallık yurtdışında uçmakta olduğu destinasyonlardır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Royal Jordanian

Önemli mihenk taşları

Tunis Air, kurulduğundan bu yana ilk defa 1998 yılında 50 miyon yolcu kapasitesine ulaşmıştır.

Bunun ardından Boeing ve Airbus ile 15 uçak satın alımı anlaşması imzalanmıştır.

Tunus havayolları, 2001 yılında «Tunisie Catering» adında yan şirketini kurmuştur.

2003 yılında teknik ekibini ve uçak teknisyenlerinin eğitilmesi amacıyla “Tunus Uçuş Eğitim Merkezi – (ATCT)” kurulmuştur.

2003 yılında şirketin yeniden yapılanmaya gitmesi ve daha yeni ve uygun bir kurumsal stratejiye bürünmesi havayolu açısından önemli bir dönüm noktası olmuştur.

2005 yılı Mart ayında belli uçuşlar için e-bilet sistemini getiren Tunus Havayolları sonrasında bunu tüm uçuşlarında uygulamıştır.

Tunus Havayolları, 24 Mayıs 2006 yılında kurumsal strateji alanında yenilik geliştirerek Tunus Carthage havalimanını merkez olarak almış ve uzun uçuşlar için bölgesel alanda merkez haline getirmiştir.

2007 Kasım ayı içerisinde Tunus Havayolları yan kuruluşu olan Mauritania Airways’i kurarak iç hat uçuşlarını bu havayolları ile gerçekleştirmeye başlamıştır.

Tunis Air Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 3 saat kala son bulmaktadır. Ayrıca istenilen koltuk rezerve edilebilir, yemek seçilebilir ve belirli rezervasyon detayları bu şekilde değiştirilebilir. Bu aynı zamanda akıllı telefon aracılığıyla seyahat edenler için çok kolaydır, tek gereken havayolunun ana sayfasına gitmek, check-in yapmak ve ardından biniş kartını e-posta ile telefona göndermek.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Tunisair, yolcuların kalkıştan en az iki saat ve en geç 40 dakika önce kontuarta check-in yapmalarını önerir. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Tunis Air Bagaj Kuralları

El bagajı

Business Class’taki uçuş yolcularına iki adet el bagajı ve bir aksesuar taşımasına izin verilir. Ekonomi Sınıfı yolculara bir parça el bagajı ve aksesuar taşıyabilir. Bagajın maksimum boyutu 115 cm’yi geçmemelidir. Business sınıfında toplam 10 kg ve ekonomi sınıfında 8 kg izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Ücretsiz bagaj, rezervasyon sınıfına ve uçuş bağlantısına bağlıdır. Business Class yolcuları için, Economy Class yolcularından daha fazla bagaj taşımasına izin verilir. Bagajın çevresi 158 cm’yi geçmemelidir. Aşağıda bagaj hakkı konusunda detaylı tablo bulunmaktadır.

Destinasyonlar Business Ekonomi
TUNUS —> AVRUPA & KUZEY AFRİKA + LİBYA 2 x 23 Kg 1 x 23 Kg
TUNUS —> YAKIN ve ORTADOĞU & BATI AFRİKA (Moritanya dahil) 3 x 23 Kg 2 x 23 Kg
TUNUS —> KUZEY AMERİKA 3 x 23 Kg 2 x 23 Kg
Aktarma AVRUPA / AFRİKA / ORTADOĞU / KUZEY AMERİKA’yı TUNUS üzerinden 3 x 23 Kg 2 x 23 Kg

Diğer bagajlar

Sınırları aşmadığı takdirde bagaj hakkı kapsamında özel bagaj taşınabilir. Aksi takdirde, ücret ödenmelidir. Uçuş bölgesine bağlı olarak ek bir bagaj ücreti 35 ila 70 Euro arasında değişir. 32 kg’a kadar olan fazla bagajlar için 23 ile 57 avro arasında bir ücret ödersiniz. 20 kg ağırlığa sahip golf ekipmanları için istisna uygulanır: ilave bir bagaj olarak ücretsiz olarak taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Tunis Air Koltuk seçimi

Tunisair, yolculara önceden koltuk ayırma fırsatı sunuyor. Bunu yapmak için, uçuş numarasını, uçuş tarihini ve adını belirterek havayoluyla iletişime geçin. Tarifeli uçuşlarda koltuk rezervasyonu ücretsiz iken, charter uçuşlarda kişi başı 10 Euro ücret alınmaktadır. Tutar, kalkıştan en geç beş gün önce bir hesaba aktarılmalıdır. Tunuslu havayolu, konforlu koltukların mevcudiyeti hakkında herhangi bir bilgi sağlamaz.

Tunis Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Fidelys Sadakat Programı

Fidelys adlı sık uçan programa katılanlar, birkaç yüz mil tutarında hoşgeldiniz hediyesi mili kazanmaktadırlar. E-posta adresinizi girerseniz, daha fazla mil kazanırsınız. Bunlar daha sonra Tunisair veya ortak havayollarıyla yapılan uçuşlar üzerinde de toplanabilir. Mil kazanım miktarı, uçuş mesafesine veya varış yerine bağlıdır. Bazı tarife sınıflarında – örneğin Business Class’ta – kilometre iki katına çıkar (yüzde 200’e kadar).

Milleri kullan ve ücretsiz uç

Fidelys programında kaç kilometreye ücretsiz yolculuk yapmanız gerektiği varış yerlerine bağlıdır. Tunus’tan Cezayir’e veya onun tam tersi bir uçuş için halen 5.000 mil uçmak için yeterli olsa da, Bahreyn’e yapılacak bir yolculuk 25.000 mil gerekmektedir.

Tunis Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Tunis Air Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Tunis Air sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Tunisair’de yolcular uçuş sırasında şimdiye kadar internette sörf yapamadılar. Şu anda filonun WiFi ile donatılıp donatılmayacağı bilinmemektedir. Müşteriler bu konudaki haberleri havayolunun web sitesinde alacaklardır.

Tunis Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Tunis Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Tunis Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Tunus Hava Yolları Privilege class yolcularına Business Class bekleme salonuna giriş imkanı sunarak rahat bir ortamda yöreselliğin ve modernizmin bir arada olduğu keyfi yaşatıyor. Narin ve hafif mutfağın bulunduğu ortamda tüm iletişim imkanlarından faydalanarak zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Tunis Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
TU TAR TUNAIR

Kuruluş: 1948
Havalimanı Yeri:Tunus
Hubları: TUN
Sahibi: Devlete ait (%74), Air France (%6)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Fidelys
Şirket Sloganı: Get Closer

Uçak Sayısı: 29
Uçtuğu Destinasyon:  101
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 17.7
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A330-200, Boeing 737-600

İletişim: Tunisair Building 7 Novembre 1987 Street PO Box 2035 Carthage 2035 Tunus
Telefon Numarası: +216 70 837 000
Fax: +216 71 941 916
E-mail: callcenter@tunisair.com.tn

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Tunis Air Uçak Biletleri

YönBilet bul
Paris → TunusUÇUŞ ARA
Tunus → ParisUÇUŞ ARA
Tunus → İstanbulUÇUŞ ARA
İstanbul → TunusUÇUŞ ARA
Tunus → MilanoUÇUŞ ARA
Tunus → RomaUÇUŞ ARA
Tunus → MarsilyaUÇUŞ ARA
Milano → TunusUÇUŞ ARA
Brüksel → TunusUÇUŞ ARA
Kasablanka → TunusUÇUŞ ARA
Tunus → NiceUÇUŞ ARA
Tunus → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Tunus → BrükselUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → TunusUÇUŞ ARA
Tunus → KasablankaUÇUŞ ARA
Nice → TunusUÇUŞ ARA
Marsilya → TunusUÇUŞ ARA
Roma → TunusUÇUŞ ARA
Tunus → CenevreUÇUŞ ARA
Tunus → LyonUÇUŞ ARA