tunis air

TUNIS AIR HAKKINDA

 • Kuruluş: 1948
 • Havalimanı Yeri: Tunus
 • Sahibi: Tunus Devleti (% 74), Air France (% 6)
 • Uçuş Ağı: 101
 • Hedefler: 101 Avrupa, Afrika ve Asya uçuş noktası
 • Global Havacılık İttifakı: Arab Air Carriers Organization
 • Sadakat Programı: Fidelys
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A330-200, Boeing 737-600
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 29
 • Uçak detayı: Airbus, Boeing

TUNIS AIR UÇAK BİLETİ

Tunisair, 1948'de Tunus'un başkenti Tunus'ta kuruldu. Havayolu %74 devlete ait, %20 özel mülkiyet. Geri kalan %6 ortak kurucusu Air France'a ait. Tunisair ayrıca Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü, İşbirliğini Geliştirme ve Arap Hava Yollarının Güvenliği ve Kalitesinin Standardizasyonu Derneğinin bir üyesidir. Tunus-Kartaca Uluslararası Havalimanını hub olarak kulanmaktadır.

Tunisair Express havayoluna bağlı işraktir.

Budapeşte, Liège ve Oostende şehirlerine sezonluk uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Tunus içinde uçmakta olduğu şehirler Cerbe, Enfidha, Gabès, Gafsa, Monastir, Sfax, Tabarka ve Tozeur'dur.

Cezayir, Avusturya, Belçika, Burkina Faso, Kanada, Fildişi Sahili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Fransa, Almanya, Gine, Irak, İtalya, Lübnan, Libya, Mali, Malta, Moritanya, Fas, Hollanda, Nijer, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, Senegal, Sırbistan, ispanya, İsviçre, Türkiye ve Birleşik Krallık yurtdışında uçmakta olduğu destinasyonlardır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Middle East Airlines

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 3 saat kala son bulmaktadır.

FIDELYS SADAKAT PROGRAMI

Fidelys adlı sık uçan programa katılanlar, birkaç yüz mil tutarında hoşgeldiniz hediyesi mili kazanmaktadırlar. E-posta adresinizi girerseniz, daha fazla mil kazanırsınız. Bunlar daha sonra Tunisair veya ortak havayollarıyla yapılan uçuşlar üzerinde de toplanabilir. Mil kazanım miktarı, uçuş mesafesine veya varış yerine bağlıdır. Bazı tarife sınıflarında - örneğin Business Class'ta - kilometre iki katına çıkar (yüzde 200'e kadar).

Milleri kullan ve ücretsiz uç
Fidelys programında kaç kilometreye ücretsiz yolculuk yapmanız gerektiği varış yerlerine bağlıdır. Tunus'tan Cezayir'e veya onun tam tersi bir uçuş için halen 5.000 mil uçmak için yeterli olsa da, Bahreyn'e yapılacak bir yolculuk 25.000 mil gerekmektedir.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Business Class'taki uçuş yolcularına iki adet el bagajı ve bir aksesuar taşımasına izin verilir. Ekonomi Sınıfı yolculara bir parça el bagajı ve aksesuar taşıyabilir. Bagajın maksimum boyutu 115 cm'yi geçmemelidir. Business sınıfında toplam 10 kg ve ekonomi sınıfında 8 kg izin verilir.

Kargo bölümü bagaj
Ücretsiz bagaj, rezervasyon sınıfına ve uçuş bağlantısına bağlıdır. Business Class yolcuları için, Economy Class yolcularından daha fazla bagaj taşımasına izin verilir. Bagajın çevresi 158 cm'yi geçmemelidir. Aşağıda bagaj hakkı konusunda detaylı tablo bulunmaktadır.

DestinasyonlarBusinessEkonomi
TUNUS ---> AVRUPA & KUZEY AFRİKA + LİBYA2 x 23 Kg1 x 23 Kg
TUNUS ---> YAKIN ve ORTADOĞU & BATI AFRİKA (Moritanya dahil)3 x 23 Kg2 x 23 Kg
TUNUS ---> KUZEY AMERİKA3 x 23 Kg2 x 23 Kg
Aktarma AVRUPA / AFRİKA / ORTADOĞU / KUZEY AMERİKA'yı TUNUS üzerinden3 x 23 Kg2 x 23 Kg

Diğer bagajlar
Sınırları aşmadığı takdirde bagaj hakkı kapsamında özel bagaj taşınabilir. Aksi takdirde, ücret ödenmelidir. Uçuş bölgesine bağlı olarak ek bir bagaj ücreti 35 ila 70 Euro arasında değişir. 32 kg'a kadar olan fazla bagajlar için  23 ile 57 avro arasında bir ücret ödersiniz. 20 kg ağırlığa sahip golf ekipmanları için istisna uygulanır: ilave bir bagaj olarak ücretsiz olarak taşınabilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.