Tripuck Tripuck
Forgot password?

Tunis Air

Tunis Air Uçak Bileti

TU.png

En uygun Tunis Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Tunis Air Hakkında

Tunisair, 1948’de Tunus’un başkenti Tunus’ta kuruldu. Havayolu %74 devlete ait, %20 özel mülkiyet. Geri kalan %6 ortak kurucusu Air France’a ait. Tunisair ayrıca Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü, İşbirliğini Geliştirme ve Arap Hava Yollarının Güvenliği ve Kalitesinin Standardizasyonu Derneğinin bir üyesidir. Tunus-Kartaca Uluslararası Havalimanını hub olarak kulanmaktadır.

Tunisair Express havayoluna bağlı işraktir.

Budapeşte, Liege ve Oostende şehirlerine sezonluk uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Tunus içinde uçmakta olduğu şehirler Cerbe, Enfidha, Gabès, Gafsa, Monastir, Sfax, Tabarka ve Tozeur’dur.

Cezayir, Avusturya, Belçika, Burkina Faso, Kanada, Fildişi Sahili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Fransa, Almanya, Gine, Irak, İtalya, Lübnan, Libya, Mali, Malta, Moritanya, Fas, Hollanda, Nijer, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, Senegal, Sırbistan, ispanya, İsviçre, Türkiye ve Birleşik Krallık yurtdışında uçmakta olduğu destinasyonlardır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Middle East Airlines

Tunis Air Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 3 saat kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Tunis Air web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Tunis Air Bagaj Kuralları

El bagajı
Business Class’taki uçuş yolcularına iki adet el bagajı ve bir aksesuar taşımasına izin verilir. Ekonomi Sınıfı yolculara bir parça el bagajı ve aksesuar taşıyabilir. Bagajın maksimum boyutu 115 cm’yi geçmemelidir. Business sınıfında toplam 10 kg ve ekonomi sınıfında 8 kg izin verilir.

Kargo bölümü bagaj
Ücretsiz bagaj, rezervasyon sınıfına ve uçuş bağlantısına bağlıdır. Business Class yolcuları için, Economy Class yolcularından daha fazla bagaj taşımasına izin verilir. Bagajın çevresi 158 cm’yi geçmemelidir. Aşağıda bagaj hakkı konusunda detaylı tablo bulunmaktadır.

DestinasyonlarBusinessEkonomi
TUNUS —> AVRUPA & KUZEY AFRİKA + LİBYA2 x 23 Kg1 x 23 Kg
TUNUS —> YAKIN ve ORTADOĞU & BATI AFRİKA (Moritanya dahil)3 x 23 Kg2 x 23 Kg
TUNUS —> KUZEY AMERİKA3 x 23 Kg2 x 23 Kg
Aktarma AVRUPA / AFRİKA / ORTADOĞU / KUZEY AMERİKA’yı TUNUS üzerinden3 x 23 Kg2 x 23 Kg

Diğer bagajlar
Sınırları aşmadığı takdirde bagaj hakkı kapsamında özel bagaj taşınabilir. Aksi takdirde, ücret ödenmelidir. Uçuş bölgesine bağlı olarak ek bir bagaj ücreti 35 ila 70 Euro arasında değişir. 32 kg’a kadar olan fazla bagajlar için 23 ile 57 avro arasında bir ücret ödersiniz. 20 kg ağırlığa sahip golf ekipmanları için istisna uygulanır: ilave bir bagaj olarak ücretsiz olarak taşınabilir.
Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Tunis Air Koltuk seçimi

Tunis Air ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Tunis Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Fidelys Sadakat Programı

Fidelys adlı sık uçan programa katılanlar, birkaç yüz mil tutarında hoşgeldiniz hediyesi mili kazanmaktadırlar. E-posta adresinizi girerseniz, daha fazla mil kazanırsınız. Bunlar daha sonra Tunisair veya ortak havayollarıyla yapılan uçuşlar üzerinde de toplanabilir. Mil kazanım miktarı, uçuş mesafesine veya varış yerine bağlıdır. Bazı tarife sınıflarında – örneğin Business Class’ta – kilometre iki katına çıkar (yüzde 200’e kadar).

Milleri kullan ve ücretsiz uç
Fidelys programında kaç kilometreye ücretsiz yolculuk yapmanız gerektiği varış yerlerine bağlıdır. Tunus’tan Cezayir’e veya onun tam tersi bir uçuş için halen 5.000 mil uçmak için yeterli olsa da, Bahreyn’e yapılacak bir yolculuk 25.000 mil gerekmektedir.

Tunis Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Tunis Air Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Tunis Air sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Tunis Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Tunis Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Tunis Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Tunis Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

TU.png
IATAICAOÇağrı Kodu
TUTARTUNAIR

 

 • Kuruluş: 1948
 • Havalimanı Yeri:Tunus
 • Hubları: TUN
 • Sahibi: State Owned (%74), Air France (%6)
 • Global Havacılık İttifakı: None
 • Sık Uçuş Programı: Fidelys
 • Şirket Sloganı: Get Closer

 

 • Uçak Sayısı: 29
 • Uçtuğu Destinasyon:  101
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama