Cubana de Aviación Uçak Bileti

Cubana de Aviación

En uygun Cubana de Aviación uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Cubana de Aviación Cubana de Aviación Hakkında

Cubana de Aviacion, merkezi Havana’da bulunan Küba’nın ulusal havayoludur. La Cubana de Aviacion, Compañía Cubana de Aviación Curtiss adı altında 8 Ekim 1929’da kuruldu. Pan Am, uçuş operasyonlarına başladıktan sadece iki yıl sonra 1932’de Cubana’yı satın aldı. 1944’te Pan Am, Curtiss son ekini sildi. 1945’te birkaç Kübalı yatırımcı Cubana’dan hisse satın aldı; Pan Am % 42’ye sahipti. 1946’da Cubana ilk kez uluslararası bir destinasyon olan Miami’ye uçtu. 1948’de havayolu Havana’dan Madrid’e uçabildi. 1954’te Pan Am hisselerinden ayrıldı. Bununla birlikte, Cubana ile işbirliği 1959’a kadar sürdürüldü, böylece New York ve Miami günlük olarak hizmet verilebilirdi.

Küba Devrimi sırasında havayolunun kamulaştırılması, Empresa Consolidada Cubana de Aviación olarak isim değişikliğine ve Küba ile ABD arasındaki uçuş rotalarının askıya alınmasına neden oldu. Filo için artık yalnızca Sovyet uçakları düşünülüyordu: Ilyushin ve Anatov. 1970’lerin ortalarından itibaren rota ağı, Prag, Mexico City ve Berlin gibi çeşitli uluslararası destinasyonları içerecek şekilde genişletilebilir. Küba’da 2000’den itibaren daha iyi ekonomik durum, daha dikkatli filo bakımı ve üç yeni Tupolev Tu-204 ve iki Ilyushin II-96-300 satın alınmasını sağladı. Cubana, 2007’den itibaren diğer şeylerin yanı sıra bir Airbus A320-232 kiraladı. 2013 yılında üç yeni Anatow An-158 satın alındı.

Cubana, Santiago de Cuba’ya hizmet veren tek şirket olmaya devam ediyor. IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) derneğinin hem üyesi hem de kurucu ortağıdır ve ayrıca SITA (Uluslararası Havacılık Telekomünikasyon Şirketi) ve ALTA (Latin Amerika ve Karayip Hava Taşımacılığı Birliği) üyesidir. Air Caraïbes, Ağustos 2016’da Cubana de Aviacion ile bir ortak uçuş anlaşması imzaladı. Küba’ya yönelik yeni ABD yaptırımlarının ardından havayolu, Batı Hint Adaları’na uçuşlarını askıya aldı. Cubana de Aviación S.A., yalnızca yolcuları değil aynı zamanda posta ve yük taşımacılığı da yapan en önemli Küba havayolu olarak kabul edilmektedir. 2020 yılında havayolunun filosu ortalama 13,1 yaşında olan 17 uçaktan oluşuyordu.

Cubana de Aviación Merkez Havalimanı

Havana Jose Marti Uluslararası Havaalanı (HAV / MUHA)

Cubana de Aviación Uçuş Sınıfları

Uçakta, müşterilerini en iyi şekilde memnun etmek için şirketin iki sınıfı vardır. Ekonomi sınıfında yolcular, film gösterimleri, mizah gösterileri gibi eğlencenin yanı sıra birçok müzik kanalına da erişimin tadını çıkarır. Business Class, karşılama kokteyli ve uçakta zengin bir menü servisinin yanı sıra banyo malzemeleri içeren bir çanta ile daha fazla konfor sunuyor. Yolcular ayrıca uçağa binmeden önce özel bir kontuarda check-in veya VIP salonuna erişim hakkına sahiptir.


Çok sayıda ulusal destinasyona ek olarak, Cubana ayrıca Avrupa ile Kuzey ve Güney Amerika’ya düşük maliyetli uluslararası uçuşlar sunmaktadır. Londra, Paris, San José ve Montreal gibi destinasyonlara düzenli olarak Küba havayolu Cubana tarafından hizmet verilmektedir.

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot Avianca Blue Panorama Airlines
Air Caraïbes Avianca El Salvador Neos

Cubana de Aviación Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Cubana de Aviación check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Cubana de Aviación web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Cubana de Aviación Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun, 115 santimetreden büyük olmaması gereken bir çantada beş kilogram el bagajı taşımasına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Uçuşa bağlı olarak, Business Class’ta 30 veya 40 kilogram bagaj check-in yapılabilir. Turist sınıfında bagaj 20 veya 30 kilogramdır. Kanada ve İspanya’ya ve bu ülkelerden uçuşlar için, kontrol edilen bagaj parça konseptine göre hesaplanır. Ücretsiz bagaj hakkı, el bagajı hakkını da içerir.

Diğer bagaj

Diğer bagajlar için, eşyanın boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak ek koltuklar rezerve edilmeli ve ödenmelidir. Koltuk başına maksimum ağırlık 75 kilogramdır. Örneğin golf ekipmanları, bagaj hakkı dahilinde 15 kg’a kadar taşınabilir.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Cubana de Aviación Koltuk seçimi

Cubana de Aviación ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Cubana de Aviación Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sık sık Cubana de Aviación ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Cubana de Aviación Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Cubana de Aviación Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Cubana de Aviación sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Cubana de Aviación Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Cubana de Aviación ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Cubana de Aviación Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Cubana de Aviación bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Cubana de Aviación
IATA ICAO Çağrı Kodu
CU CUB CUBANA

Kuruluş: 1929
Havalimanı Yeri:Küba
Hubları: HAV
Sahibi: Corporación de la Aviación Civil S.A. (CACSA)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: Puerta de Cuba al Mundo (English: Cuba's Gateway to the World)

Uçak Sayısı: 17
Uçtuğu Destinasyon:  20
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 13.1
Uçak Tipi: ATR, Antonov, Ilyushin, Tupolev
Uçak Detayı: ATR 72, Antonov An-158, Ilyushin Il-96, Tupolev Tu-204-100

İletişim: Ave Van Troi Y Final, Aeropuerto Inter Jose Martin, Terminal 1, 10400, Havana, Küba
Telefon Numarası: +53 7 861 5849, +53 7 266 4732
Fax: +53 7 233 4056
E-mail: informacion.cliente@cubana.avianet.cu

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Cubana de Aviación Uçak Biletleri

YönBilet bul
Havana → MadritUÇUŞ ARA
Havana → Buenos AiresUÇUŞ ARA
Madrit → HavanaUÇUŞ ARA
Buenos Aires → HavanaUÇUŞ ARA
Madrit → Santiago de CubaUÇUŞ ARA
Santiago de Cuba → MadritUÇUŞ ARA
Buenos Aires → Cayo CocoUÇUŞ ARA