Condor Uçak Bileti

Condor

En uygun Condor uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Condor Condor Hakkında

Condor, Aralık 1955’te “Deutsche Flugdienst GmbH” adı altında kurulmuş bir Alman havayoludur. Dört girişimci hemen hemen aynı paya sahipti: Norddeutscher Lloyd (% 27.75), Hamburg-Amerika-Linie (% 27.7), Deutsche Lufthansa (% 26) ve Deutsche Bundesbahn (% 18.5). 1959’da Lufthansa, sermayenin% 95.5’ini satın aldı.Filo ilk günlerinde 3 uçaktan oluşuyordu, ilk ticari uçuşlar Mart 1956’da başladı. İlk yıl boyunca Mallorca ve Tenerife şirketin uçuş programına dahil edildi. On yıl sonra, 1966’da Tayland ve Dominik Cumhuriyeti gibi destinasyonlarla ilk uluslararası bağlantılar kuruldu.

1971’de Condor, bir Boeing 747, “Jumbo” kullanan ilk havayolu oldu. 1990’larda, tatilci müşterileri için Business sınıfı sunan ilk havayolu oldu. Bu sınıfı, 2001 yılında uzun menzilli teklifini tamamlamak için Premium sınıf eklemeden önce yeni Boeing 767-300’lerinde geliştirecektir. Bugün Condor, Almanya’nın önde gelen turizm havayoludur.23 Eylül 2019’da Thomas Cook grubu faaliyetlerinin sona erdiğini açıkladı. Ancak Condor, faaliyetlerinin devamını duyurdu.

Alman havalimanlarındaki müşteriler, uçuştan biraz önce dinlenmek için Lufthansa Business Lounge’larını kullanabilirler. Miles & More’un sık uçan yolcu programı da Lufthansa tarafından devralındı. 50 yılı aşkın bir süredir, havayolu havacılıkta herkes için uygun fiyatlı yüksek kaliteye sahip olmuştur.

Condor Merkez Havalimanı

Frankfurt Havaalanı (FRA / EDDF)

Condor Uçuş Sınıfları

Condor yolcuları Ekonomi, Premium ve Business rezervasyon sınıfları arasından seçim yapabilir.

Ekonomi Sınıfı

Economy Class’ta, yolcular ergonomik olarak şekillendirilmiş koltuklarda oturuyor, ek seçenek XL-koltuk daha fazla bacak boşluğu ile daha fazla oturma konforu sunuyor. Uzun mesafeli yolculuklarda, uçak içi eğlencenin kullanımı için her koltuk başlığında 9 inçlik bir monitör bulunur.

Premium Sınıf

Condor’dan Premium Class yolcuları yanlarında ücretsiz orta koltuk, ekstra el (10 kg) ve ücretsiz bagaj hakkı (25 kg), ücretsiz içecekler ve premium menülerden yararlanabilir. Condor’dan uzak mesafelerde, arkaya doğru sallayarak ayarlanabilir koltuk sırtlıkları, birinci sınıf eğlence ve USB bağlantısı bulunmaktadır. Öncelikli check-in, güvenlik kontrolü, havaalanına biniş ve bagaj, premium sınıftaki diğer hizmetlerdir.

Business Class

Condor Business Class’ta sırtlıklar sıfırlanabilir, böylece 170 derecelik bir açıyla 1,80 m uzunluğunda bir yatak oluşturulur. Yerleşik eğlence monitörü 15 inç boyutundadır ve gurme menüsü yolculara üç ana yemek seçeneği sunar. Ticari müşterilerin uçuş sırasında 12 kg’lık el bagajı ve 30 kg’lık ücretsiz bagaj almalarına izin verilir. Orijinal adı “Mayflies” altında, Condor özellikle hayalinizdeki uçuş noktalarına ucuz uçuşlar sunmaktadır. Havaalanında, yolcular lounge salonuna erişebilirler.


Havayolu, popüler tatil yerlerinde uzmanlaşmış tipik bir charter havayoludur. Bunlar çoğunlukla Kuzey Afrika ve Güney Avrupa’da, aynı zamanda Asya, Kuzey Amerika ve Karayipler’dedir. En ünlü yerler arasında Fuerteventura, Ibiza, Palma de Mallorca ve Sharm El-Sheikh bulunur. Popüler uzun mesafeli yerler Tayland’da Phuket ve Dominik Cumhuriyeti’nde Puerto Plata’dır. Güzergah ağı mevsime bağlıdır. Yaz aylarında, güney Avrupa’daki destinasyonlar hakimdir, kış aylarında uçuşlar Kuzey Afrika’ya uçuşları popülerdir.

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Namibia

Condor Check-in

Condor’da servis uçuştan önce başlar. Çeşitli check-in seçenekleri, yolcuların uzun kuyruklar olmadan hızlı ve kolay bir şekilde check-in yapmalarını sağlar. Normal check-in kontuarındaki klasik seçeneğin yanı sıra, yolcular aşağıdaki check-in seçenekleri arasından seçim yapabilir:

  • Bir önceki akşam check-in yapın (Late night check-in)
  • Drive-in check-in
  • Otomatik satış makinesi check-in
  • Online check-in

Bir önceki akşam check-in yapın

Bu kullanışlı check-in, Condor yolcularının kalkış gününden önceki akşam bagajlarını check-in yapmalarını sağlar. Ayrıca biniş kartınızı da alacaksınız. Binişe kadar bekleme süresi seyahat gününde önemli ölçüde azaltılabilir. Sadece güvenlik kontrollerinin geçilmesi gerektiğinden, bu durumda yolcuların kalkıştan en az bir saat önce kapıya ulaşması yeterlidir. Bu hizmet, erken uçuş zamanı olan yolcular için ilginçtir. Business veya Premium sınıf yolcular ve çocuklar için ücretsizdir. Diğer tüm yolcular için 5 € ücret uygulanır.

Otomatik satış makinesi check-in

Seçilen havaalanlarında, yolcular check-in makinelerinde check-in yapma seçeneğine sahiptir. Bu hizmet, kalkıştan bir saat öncesine kadar olan tüm uçuşlar için Almanca ve İngilizce olarak sunulmaktadır. Bu hizmet sayesinde, yolcular gereksiz kuyruklardan kaçınırlar ve bagajla veya bagajsız uçmalarına bakılmaksızın kendi tercih ettikleri yeri seçebilirler. Bagaj daha sonra Condor bagaj kontuarlarından birinde uygun ve hızlı bir şekilde teslim edilir.

Drive-in check-in’i

“By the road” check-in önceki akşam her zamanki check-in daha da uygundur. Bu yeni Condor hizmeti şu anda sadece Frankfurt Havaalanı’nda (günlük 16.00 ile 20.00 arasında) sunulmaktadır. Bagajı teslim etmek için, araba CargoCity South’taki kendi check-in yanına park edilebilir, çalışanlar bagajı alabilir. Otopark ücretleri, bagaj taşımacılığı ve daha uzun karşı bekleme süreleri ortadan kalkar. Ve ertesi gün ayrılmadan önceki zaman daha rahat. Servis ücreti kişi başı 10 € ‘dur. Ortak bir işlemle rezerve edilen 5 kişilik küçük gruplar veya aileler için indirimler mevcuttur. Bu, business ve birinci sınıf yolcular için de geçerlidir.

Online Check-in

Yolcuların hak ettikleri tatile mümkün olduğunca stressiz bir şekilde başlamalarını sağlamak için Condor, uygun online check-in seçeneği sunar. Müşteriler evden veya ofisten hızlı ve kolay bir şekilde check-in yapabilir ve biniş kartlarını önceden yazdırabilir veya mobil biniş kartı olarak yükleyebilir. Uçak yolcuları bu hizmeti 24 saat ve planlanan kalkış saatinden iki saat öncesine kadar kullanabilirler. Online check-in, yolcuları havaalanında uzun kuyruklardan kurtarır. Sadece el bagajı taşıyorsanız, doğrudan kalkış kapısına gidebilirsiniz.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Condor web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Condor Bagaj Kuralları

El bagajı

El bagajı hakkı rezervasyon sınıfına bağlıdır. Economy Class için maksimum ağırlık 6 kg’dır. Premium Sınıfta 10 kg ve Business Sınıfında 12 kg’dır. Alt sınıflarda sadece bir parça bagaj taşınabilse de, Business Class’taki el bagajı iki parçaya ayrılabilir. Bununla birlikte, sınıflar boyunca, her bir bagaj parçası için maksimum 55 x 40 x 20 cm boyutlar geçerlidir. Sınıftan bağımsız olarak, dizüstü bilgisayar (çanta dahil), küçük bir el çantası veya şemsiye gibi kişisel bir eşya da kabine alınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Ücretsiz bagaj hakkı, Kanada, Porto Riko veya ABD’de kalkış veya varış yeri bulunmayan tüm uçuşlar için ağırlık prensibine dayanmaktadır. Yani Bir ağırlık sınırlaması çerçevesinde, bagaj herhangi bir sayıda parçaya dağıtılabilir. Maksimum ağırlık sınıfa göre değişir ve Economy Class’ta 20 kg, Premium Class’ta 25 kg ve Business Class’ta 30 kg’dır. Aksi takdirde, parça prensibi geçerlidir: bu durumda, artan sınıfta 1 x 23 kg, 1 x 32 kg veya 2 x 32 kg ücretsiz verilebilir. (Brezilya uçuşları için istisna: Sınıflar arasında 2 x 32 kg’a izin verilir). Tüm güzergahlar için, bagaj başına maksimum 158 cm dış boyut vardır. Kısa ve orta mesafeli yollarda mevcut olan Economy Class Light’a ücretsiz bagaj dahil değildir.

Diğer bagajlar

Condor Flugdienst, yolcu başına bir parça spor bagajını maks. 20 kilo taşır. Her bir ek spor bagajı, kilo başına normal fazla bagaj ücretinden tahsil edilir ve ayrı olarak taşınmalıdır. Spor bagajları kalkıştan 8 saat öncesine kadar kaydedilebilir. Spor bagajlarının fiyatı, spor ekipmanlarının türüne ve varış yerine göre değişir. Business class yolcular için, maks. 20 kg ücretsiz taşınır.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Condor Koltuk seçimi

Havayolu yolcuları, uçak kalkmadan 48 saat öncesine kadar online olarak koltuk rezervasyonu yapabilirler. Bir koltuk rezervasyonunun maliyeti, rezerve edilen tarife ile ilgili olarak kademelendirilir. Premium, Business ve Economy Best tarifeleri yolcuları ücretsiz bir koltuk seçebilirken, Economy Light tarifesinin yolcuları 9,99 EUR’dan ek maliyet ödemek zorundadır. Bir koltuk seçerken, koltuk kategorileri standart koltuk ve XL koltuk ile uçuş bölgeleri 1 ila 5 arasında da bir ayrım yapılır.

Condor Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles & More Sadakat Programı

Miles & More programıyla Condor ile havayolu milleri kazanırsınız. Bu, Almanya içindeki uçuşlar ve varış veya kalkış havaalanı Avusturya veya Almanya’da olmayan uçuşlar için geçerli değildir. Mil kazanmak için check-in sırasında kartınızı ibraz etmeniz yeterlidir. Mil değerleri sabittir ve ilgili rezervasyon sınıflarına bağlıdır. Sadece bir rota uçmak istiyorsanız Star Alliance “Around the World Award”, Fly Smart veya tek yönlü uçuş ödülleri gibi çeşitli bonus programları mevcuttur.

Miles & More sık uçuş programı, uçuşlarda veya kiralık araba, gemi seyahati ve otel odası rezervasyonu yaparken de mil kazanmanızı sağlar. Aksine, miller alışveriş, yaşam tarzı, finans, kredi kartları veya kuponlar alanlarında kullanılabilir. Miles & More’daki durum seviyeleri Miles & More üyeleri, Sık Seyahat Eden (35.000 durum milinden), Senatör (100.000 durum milinden) ve HON Circle Üyesi’dir (arka arkaya 2 x 600.000 mil).

Condor Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçaktaki ikram havayolu, uçuş süresi ve günün saatine bağlıdır. Rezervasyon yapılmış sınıf, kabinde yemek yeme konusunda da rol oynamaktadır.

Ekonomi sınıfında, hem içecekler hem de yemekler 1 ve 2 bölgelerindeki kısa mesafeli veya orta mesafeli güzergahlarda ücretlendirilir. Yolcular isteğe bağlı olarak çubuk kraker, makarna yemeği veya premium üç çeşit menü gibi standart menüler gibi atıştırmalıklar satın alabilirler. Sıcak içecekler, alkolsüz içecekler ve alkollü içecekler de satın alınabilir. Uzun mesafeli uçuşlar için Condor, ekonomi sınıfında sıcak bir standart menü ve gerekirse başka bir atıştırmalık servis eder. Her birine eşlik eden ücretsiz bir içecek.

Premium Sınıfı seçen herkes tüm güzergahlarda premium menünün tadını çıkarabilir ve ücretsiz içecek alabilir. Bazı uzun mesafeli uçuşlarda, lüks catering başka bir soğuk yemekle tamamlanmaktadır.

Business Class’ta, yolcular genellikle birkaç çeşidi bulunan üç çeşit gurme menüden memnunlar. Ücretsiz içecek çeşitleri sadece özel olarak sunulmaktadır. Tabii ki, daha uzun uçuşlar için kabin içi yemek, güzel bir lezzete sahip en az bir başka yemek ile desteklenir.

Economy Class için özellikle ilgi çeken şey, kabinde ikramın kalkıştan önce online sipariş edilebilmesidir. Bu seçeneği tercih edenler, indirimli fiyatlar ile ödüllendirilecek veya ücretsiz sıcak bir içecek ve bir bardak su alabileceklerdir. Ayrıca, örneğin konuklar veganlar için özel bir yemek isterse, premium menünün ön siparişi önemlidir.

Condor Uçak İçi Eğlence

Tüm Condor uçuşlarında eğlenceyi mümkün kılmak için çok çeşitli ses ve video servisi mevcuttur. Comfort sınıfında, dizüstü bilgisayarınızı veya diğer aygıtları kullanmak için yerinizdeki soketleri kullanırsınız. Aradaki küçük açlık için, uçuş süresine bağlı olarak, lezzetli ve güzel hazırlanmış sıcak ve soğuk yemekler ve bilet fiyatına dahil olan içecekler içeren küçük atıştırmalıklar vardır. Premium menüler ek ücret karşılığında sipariş edilebilir. Uzun mesafeli uçuşlarda alkollü bir kokteylle karşılaşacaksınız, aksi takdirde alkollü içecekler ücretlidir.

Wi-Fi

Condor şu ana kadar güzergahlarda WiFi sunmuyor. Bununla birlikte, yolcular kapsamlı bir eğlence programına erişme fırsatına sahiptir. Kısa ve orta mesafeli uçaklarda kabin tavanında filmler için monitörler bulunurken, uzun mesafeli yolcular kendi ekranlarıyla birinci sınıf eğlencenin tadını çıkarırlar. Premium ve Business Class misafirleri tüm yelpazeyi ücretsiz olarak kullanırken, Economy Class gezginlerinin iki filmi ve iki TV dizisi hakkı vardır. 9 Euro’dan itibaren, bu tarife için tam bant genişliğine erişim var. Cloud 10 uygulamasıyla yolcular eğlence tekliflerine kendi mobil cihazlarından erişebilirler.

Condor Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Condor ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Condor Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Condor bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Condor
IATA ICAO Çağrı Kodu
DE CFG CONDOR

Kuruluş: 1955
Havalimanı Yeri:Almanya
Hubları: FRA
Sahibi: Thomas Cook Group
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Miles & More
Şirket Sloganı: Born to fly

Uçak Sayısı: 41
Uçtuğu Destinasyon:  90
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 19.3
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Airbus A321-200, Boeing 757-300, Boeing 767-300

İletişim: Am Grunen Weg 3, Kelsterbach, 65451 Frankfurt, Almanya
Telefon Numarası: +49 61 716 988 920
Fax: +49 61 079 397 440
E-mail: tma@condor.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Condor Uçak Biletleri

YönBilet bul
Frankfurt am Main → MaléUÇUŞ ARA
Malé → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → CancúnUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → Punta CanaUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → PalmaUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → HurgadaUÇUŞ ARA
Cancún → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Palma → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → Santa CruzUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → KandiyeUÇUŞ ARA
Münih → KandiyeUÇUŞ ARA
Punta Cana → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → SeattleUÇUŞ ARA
Frankfurt am Main → AntalyaUÇUŞ ARA
Hurgada → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Kandiye → MünihUÇUŞ ARA
Seattle → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Santa Cruz → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Kandiye → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
Antalya → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA