Cape Air Uçak Bileti

Cape Air

En uygun Cape Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Cape Air Cape Air Hakkında

Ekim 1989’da Dan Wolf tarafından kurulan Cape Air, ilk uçuşunu 16 Ekim’de Boston ile Provincetown arasında yaptı. Kısa bir süre sonra, rota ağı güney New England’ı kapsayacak şekilde genişledi, ardından 1993’te Florida’daki uçuş noktaları ve 1998’de Karayipler’e de hizmet verildi. Cape Air, çevrenin korunması ve muhafazasına katılımından dolayı Mayıs 2002’de ABD Çevre Koruma Ajansı’ndan (EPA) Çevresel Mükemmellik Ödülü’nü aldı. 2004 yılı, yakın zamanda satın alınan 3 ATR 42 sayesinde Mikronezya’ya Guam, Rota ve Saipan’a yapılan ilk uçuşlar başladı.

Cape Air daha sonra 2007’de JetBlue ile ve 2010’da American Airlines ile ortak uçuş imzaladı, daha sonra bu anlaşma şubat 2013’te yenilendi. Cape Air, Aralık 2013’te ve arka arkaya ikinci yılda 10.000 yolcunun Marion havaalanına taşınmasından gurur duyuyordu ve bu, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük bağımsız bölgesel şirket haline gelmesini sağlayan bir başarı idi. Daha sonra San Juan’ı Culebra’ya ve San Juan’ı Virgin Gorda’ya bağladı. Amerikan şirketi, hizmetlerinin kalitesi nedeniyle Kasım 2014’te, onu “En iyi Amerikan havayollarının İlk 10’u” arasında yer alan Condé Nast Traveler okuyucuları tarafından ödüllendirildi. Cape Air bugüne kadar 94 uçaktan oluşan filosu ile 36 destinasyona hizmet vermektedir.

Cape Air felsefesi, müşterilere mükemmel hizmet, hızlı transferler ve ucuz uçuşlar garanti eder. Bu amaçla, şirketin büyük havayollarının çoğu ile bilet ve bagaj anlaşmaları vardır. Cape Air’in sık uçan yolcu programı yoktur, ancak turistler grup rezervasyonlarından ve özel fiyatlar ile tasarruf edebilir.

Cape Air Merkez Havalimanı

Hyannis Barnstable Municipal Havaalanı (HYA / KHYA)

Cape Air Uçuş Sınıfları

Cessna 402’de sınıf dağılımı olmaksızın sadece 9 koltuk bulunmaktadır. Uçuşların çoğu nispeten kısa olduğu için eğlence veya yemek sunulmuyor. Uçuş esnasında pilot dışında kabinde personel dahi bulunmamaktadır. Yolcular, uçak içi dergisi Bird’s Eye View’i okuyarak zaman geçirebilirler. Koltuklar arasındaki boşluk, uzun yolcular için dar ve rahatsız edici olabilir.


ABD bölgesel havayolu Cape Air, ABD içinde ve Mikronezya’ya tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. 36 destinasyon arasında Florida, Indiana, New England, New York ve ABD Virjin Adaları’ndaki şehirler bulunmaktadır. Continental Airlines ve Cape Air iştiraki Nantucket Airlines ile ortaklaşa çeşitli havaalanları hizmet vermektedir. Yüksek sezonda, Cape Air günde 850 uçuş gerçekleştirerek ABD’deki en büyük bağımsız bölgesel havayolu haline geldi.

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

JetBlue American Airlines United Airlines

Cape Air Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Cape Air check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşağıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Cape Air web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Cape Air Bagaj Kuralları

El bagajı

İzin verilen el bagajı, uçak tipine bağlıdır. Bir Cessna 402 ve bir Britten Norman Islander’da, el bagajı için üst limitler dokuz kilogram ve 114 santimetredir (üç dış boyutun toplamı). Ek olarak, bu tür hava araçlarında 91 santimetreden (üç dış boyutun toplamı) daha büyük olmayabilen kişisel bir eşya taşınabilir. Bununla birlikte, bir ATR42’de el bagajına ek olarak kamera veya el çantası gibi yalnızca bir kişisel eşya taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Teslim edilen bagaj için ücretsiz bagaj hakkı da uçak tipine göre farklılık gösterir. Bir Cessna 402 ve bir Britten Norman Islander’da, her yolcunun 22 kilogramdan ağır olmayan ve 157 santimetreden büyük olmayan (üç dış boyutun toplamı) tek bir bagajı teslim etmesine izin verilir. Bir ATR42’de ise, bu tür iki bagaj parçasının ücretsiz olarak check-in yapılması gerekir.

Diğer bagaj

Bir el bagajından daha büyük olan ancak ambar içinde taşınamayan bagajlar için, uçak tipine bağlı olarak bunları ayrı bir koltuğa taşıma seçeneği vardır. Ancak, bunun uçuştan önce havayoluna  bildirilmesi gerekir.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Cape Air Koltuk seçimi

Cape Air ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Cape Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sık sık Cape Air ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Cape Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Cape Air Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Cape Air sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Cape Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Cape Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Cape Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Cape Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Cape Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
9K KAP CAIR

Kuruluş: 1989
Havalimanı Yeri:Amerika Birleşik Devletleri
Hubları: HYA
Sahibi: -
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: We're your wings

Uçak Sayısı: 94
Uçtuğu Destinasyon:  36
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
Uçak Tipi: ATR, Cessna
Uçak Detayı: ATR 42, Britten-Norman BN-2 Islander, Cessna 402, Tecnam P2012 Traveller

İletişim: Bamstable Municipal Airport, 660 Bamstable Road, Hyannis, Massachusetts, 02601, ABD
Telefon Numarası: +1 508 771 69 44
Fax: +1 508 775 88 15
E-mail: wecare@flycapeair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Cape Air Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Nantucket → BostonUÇUŞ ARA
2Nashville → MarionUÇUŞ ARA
3Nashville → OwensboroUÇUŞ ARA
4Nashville → St. LouisUÇUŞ ARA
5Boston → NantucketUÇUŞ ARA
6Martha's Vineyard → BostonUÇUŞ ARA
7Marion → St. LouisUÇUŞ ARA
8Chicago → St. LouisUÇUŞ ARA
9Chicago → QuincyUÇUŞ ARA
10Owensboro → St. LouisUÇUŞ ARA
11San Juan → Saint ThomasUÇUŞ ARA
12Saranac Lake → BostonUÇUŞ ARA
13St. Louis → NashvilleUÇUŞ ARA
14St. Louis → ChicagoUÇUŞ ARA
15St. Louis → QuincyUÇUŞ ARA
16Saint Thomas → San JuanUÇUŞ ARA
17Saint Thomas → Santa CruzUÇUŞ ARA
18Santa Cruz → Saint ThomasUÇUŞ ARA
19Quincy → ChicagoUÇUŞ ARA
20Quincy → St. LouisUÇUŞ ARA