atlasglobal

ATLASGLOBAL HAKKINDA

 • Kuruluş: 2001
 • Havalimanı Yeri: Türkiye
 • Sahibi: Etstur
 • Uçuş Ağı: 58
 • Hedefler: Türkiye iç hat ve dış hat
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Atlasmiles
 • Uçak tipi: Airbus A320-200 / Airbus A321-100 / Airbus A321-200 / Boeing 757-200
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 25
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing , Canadair

ATLASGLOBAL UÇAK BİLETİ

Türk havayolu şirketi AtlasGlobal'in ana merkezi İstanbul'dabulunmaktadır. Havayolu Türkiye iç hatları yanısıra İran, Rusya, Almanya, Kazakistan, Lübnan, Irak ve Sırbistan'a tarifeli ve charter seferler düzenlemektedir. Havayolu şirketinin çoğunluk hissedarı Türk turizm grubu ETS'dir. Özellikle tatilciler için varış havalimanından Flybus servisleri ile transferler yapılması büyük kolaylık sağlamaktadır.. Yolcuların konforu Atlasjet'in ön plandadır. Türkiye'deki düşük maliyetli uçuşlar için konuklar havaalanında uzun süre bekleme sürelerinde online check-in yapabilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirler. Havayolunun 25 uçak kapasiteli geniş bir filosu vardır. Uçaklarında ekonomi ve business sınıf kategorileri bulunmaktadır. 20 yaşına kadar olan çocuklar Atlasglobal'te% 25'e varan indirim uygulayabilirler.

2001 yılında Atlasjet adı altında kurulan havayolu, 2015 yılından beri AtlasGlobal adı altında faaliyet göstermektedir.

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp, uçuşa 90 dakika kala son bulmaktadır.

ATLASMILES SADAKAT PROGRAMI

Atlasglobal'in çok yönlü Atlasmil sadakat programı

Atlasglobal esneklik ve müşteri dostu olma özelliği, Jetmil'in bonus programına da yansımaktadır. 4 koşuldan herhangi birini sağlayan yolcu başka ön koşul olmadan ücretsiz olarak mil programına dahil olabilir. Başlangış üyliğinizde bonus mil ve mil karşılığı fazla bagaj gibi olanaklar sunmaktadır. Yılda yeterli uçuş gerçekleştiren herkes Elite programa dahil edilir ve kendisi ve arkadaşları için çok sayıda ilave imkanlar tanınır. Bunlara 10 kg'lık bagaj, rezervasyon sırasında ön koltuk şeçme imkanı dahildir. Ebeveynleri Basic veya Elite üyeler dahil olan çocuklar Jetmil Junior Club'a katılabilirler. Çocuklar ayrıca özel hizmet ve uçakta hediyeler almaktadır. Milleri çabuk toplamak için aile bireyleri ortak mil programına dahil olabilirler.

Kurumsal müşterilere özel

Şirketler yöneticilerini ve işletme sahiplerini aile kartına benzer şekilde  şirket hesaplarına üye kaydedebilirler . Şirket personellerinin yaptığı tüm uçuşlar için mil toplayabilirler. Şirket programına Jetis denmektedir ve Türk şirketlerince kullanılmaktadır.  Ayrıca Atlasglobal'in çok sayıda iş ortağında Jetmil kazanabilirsiniz. Türk havalimanlarındaki mağazalar, oteller ve bir araba kiralama şirketi.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

 

MİL KAZANIMI

ECONOMY

BUSINESS

Y, B, H

K, L, M

T, V, X

U, E

W

C, J, D

  BRONZE, SILVER, GOLD, PLATINUM, JUNIOR, ATLASBUSINESS

İÇ HATLAR

900 mil

750 mil

500 mil

250 mil

1250 mil

1500 mil

DIŞ HATLAR

125%

100%

50%

25%

150%

175%

*Belirtilen Mil değerleri tek yön için geçerlidir

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Yolcunun el çantası 25 x 45 x 56 santimetre'den büyük  ve 8 kilogramdan fazla olmamalıdır. El bagajlarında sıvılar taşınabilir, ancak bunlar sadece maksimum 100 mililitrede tutulan kaplarda saklanabilir. Bu kaplar, yeniden kapanabilir bir plastik torba içinde taşınmalıdır.

Kargo bölümü bagaj
Bagaj 32 kilogramdan daha ağır olmamalı ve yağ, domates macunu veya benzeri sıvıları içermemelidir. Kontrol edilen bagajda aseton ve tıraş torbasının taşınması da yasaktır. EkonomiPlus sınıfında 20 kğ bagaj hallı vardır. Süleymaniye, Tiflis, Nizhnekamsk, Erbil, Cidde ve Tahran uçuşları 30 kg bagaj verilebilir. Simferopol ve Londra (Luton) seferlerinde 25 kilo taşınabilir. Business Class'ın, Simferopol ve Londra (Luton) seferleri hariç, 40 kilo taşıması sağlanır, Ercan uçuşlarına veya iç hat uçuşlarına 35 kilogram ve 30 kilogramlık uçuşlar yapılır. Jetmil Elite Card'ın sahiplerine on kilo bagajın ekstra taşınmasına izin verilir. Bebekler, tüm uçuşlar üzerinde on kilo bagaj bırakma hakkına sahiptir.

Diğer bagajlar
El bagajının boyutlarını ihlal etmeyen küçük altetler uçakta taşınabilir. 75 kilogramdan fazla olmayan büyük müzik aletleri için ekstra bir koltuk rezervasyonu yapılabilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.