İstanbul Uçak Bileti

En Ucuz İstanbul Uçak Bileti

KalkışVarışAktarmaGidiş TarihiFiyatUçak Bileti Ara
AnkaraİstanbulDoğrudan28 Ekim 2021296 Uçuş ara
İzmirİstanbulDoğrudan1 Ekim 2021310 Uçuş ara
AlanyaİstanbulDoğrudan1 Şubat 2022345 Uçuş ara
AntalyaİstanbulDoğrudan2 Şubat 2022348 Uçuş ara
EdremitİstanbulDoğrudan23 Eylül 2021353 Uçuş ara
SamsunİstanbulDoğrudan9 Ekim 2021368 Uçuş ara
DalamanİstanbulDoğrudan30 Aralık 2021390 Uçuş ara
BodrumİstanbulDoğrudan28 Eylül 2021401 Uçuş ara
KonyaİstanbulDoğrudan24 Eylül 2021407 Uçuş ara
TrabzonİstanbulDoğrudan25 Ekim 2021417 Uçuş ara

En Ucuz İstanbul Kalkışlı Uçak Bileti

KalkışVarışAktarmaGidiş TarihiFiyatUçak Bileti Ara
İstanbulAnkaraDoğrudan11 Kasım 2021206 Uçuş ara
İstanbulAntalyaDoğrudan2 Ocak 2022226 Uçuş ara
İstanbulNevşehirDoğrudan13 Haziran 2022259 Uçuş ara
İstanbulKayseriDoğrudan16 Kasım 2021300 Uçuş ara
İstanbulAdanaDoğrudan12 Şubat 2022311 Uçuş ara
İstanbulİzmirDoğrudan30 Eylül 2021314 Uçuş ara
İstanbulAlanyaDoğrudan14 Şubat 2022348 Uçuş ara
İstanbulSivasDoğrudan17 Ocak 2022360 Uçuş ara
İstanbulBodrumDoğrudan2 Ocak 2022361 Uçuş ara
İstanbulDalamanDoğrudan21 Mart 2022363 Uçuş ara

İstanbul şehrinden direk uçuşlar

VarışHavayoluHavayoluGidiş TarihiFiyatUçak Bileti Ara
AdanaTurkish Airlines12 Kasım 2021304 Uçuş ara
AnkaraTurkish Airlines11 Kasım 2021207 Uçuş ara
Kayseri16 Kasım 2021301 Uçuş ara
AntalyaTurkish Airlines2 Ocak 2022226 Uçuş ara
BodrumPegasus Airlines10 Mart 2022342 Uçuş ara
DalamanPegasus Airlines11 Şubat 2022332 Uçuş ara
DenizliPegasus Airlines14 Ocak 2022384 Uçuş ara
EdremitPegasus Airlines29 Ekim 2021369 Uçuş ara
AlanyaPegasus Airlines14 Şubat 2022349 Uçuş ara
GaziantepPegasus Airlines22 Şubat 2022424 Uçuş ara
İzmirTurkish Airlines27 Ekim 2021214 Uçuş ara
KonyaPegasus Airlines3 Ekim 2021416 Uçuş ara
KütahyaTurkish Airlines19 Eylül 2021407 Uçuş ara
NevşehirTurkish Airlines13 Haziran 2022259 Uçuş ara
SinopPegasus Airlines18 Mart 2022374 Uçuş ara
Samsun9 Ekim 2021366 Uçuş ara
SivasPegasus Airlines17 Ocak 2022361 Uçuş ara

İstanbul uçak bileti

İstanbul uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz İstanbul uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz İstanbul uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca İstanbul uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. İstanbul uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

İstanbul hakkında

İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehri olmasının yanında byük öneme sahip bir liman kenti ve sanayi şehiridir. Ayrıca Türkiye'nin ticaret ve kültür merkezidir. Şehir, Karadeniz ile Marmara Denizi'ni birbirine bağlayan 30 kilometrelik Boğaz'ın iki yakasında yer almaktadır. Boğaz, dünyanın iki kıtası Avrupa ve Asya'yı ayırıyor; yani İstanbul şehrinde bir kerede dünyanın her iki kıtasında da bulunabilirsiniz.

Modern İstanbul'un tarihine bakacak olursak ilk yerleşim M.Ö. 600 yılına dayanmaktadır. Kalkedon şehri (şu anda Kadiköy ilçesi) Boğaziçi'nin küçük Asya sahilinde Megaralı Dorlar tarafından kurulmuş, onlarca yıl sonra Avrupa tarafında da bir koloni kurulmuştur. Yunan kolonisi sömürgecilerin lideri tarafından "Byzantium" adını aldı. M.Ö 196'da yayınlanan 'Roma Bağımsızlık bildirgesi' ile Byzantium Roma İmparatorluğu'nun bir parçası olmuştur. 196 Byzantium, rakibi İmparator Septimius Severus tarfından Persler ile anlaşıldığı için tamamen yıkılır. Daha sonra Septimius Severus şehri yeniden inşa ettirir. MS 324'te Büyük İmparator Constantine, şehrin adını duyuran ünlü surları inşa etti ve şehri Roma İmparatorluğu'nun başkenti ilan etti. 394 yılında, şehir Konstantinopolis adını taşımaya başladı.

Konstantinopolis, uzun süre Doğu Hristiyanlığın merkezi olan Bizans'ın başkenti olmuştur. 7-6 yüzyıllarda, şehir Araplardan tarafından 8 kere kuşatıldı. 1204 yılı IV. Haçlı Seferi sırasında Konstantinopolis’e latinler tarafından ciddi hasar verildi. 1259’da Paleologo hanedanının yönetimi ele geçirmesiyle Byzantium ve Konstantinopolis’in sonuna yaklaşılmıştır. Sultan II. Mehmet’in önderliğindeki Türklerin ilk saldırıları 1450 yılında olmuştur. Uzun süren kuşatma 1453 yılında sona ermiş Konstantinopolis'un anahtarı Fatih Sultan Mehmet'e teslim edilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti ilan edilmiştir

Fatih Sultan Mehmet’in politikası, Müslümanların ve Hıristiyanların barış içinde bir arada bulunmalarını üzerine kuruldu. Kentin birçok Bizans anıtı yeniden inşa edildi, Ayasofya Ortodoks kilisesi camiye çevrildi ve Haliç eteklerine üzerinde sultanın sarayı olan Topkapı sarayı inşa edildi. XVI-XVIII yüzyıllarda İstanbul, Avrupa'nın en zengin şehirlerinden biri haline geldi. Bu zamanda, günümüze kadar gelen birçok cami, medrese ve saray inşa edilmiştir. Birinci Dünya Savaşı'nın sonunda, İstanbul İngilizler ve Fransızlar tarafından işgal edildi. 13 Ekim 1923'te Mustafa Kemal (Atatürk), Ankara'yı Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti ilan etti. Bugün bu modern şehir Türkiye'de kültürel ve entellectüel yaşamın merkezi olmaya devam ediyor. Ayrıca Avrupa ve Asya sınırındaki en büyük turizm merkezidir.

İstanbul, farklı kültürlere ait binalara sahip bir müze şehridir: Karadeniz'e kadar uzanan Avrupa ve Asya arasındaki iyi komşuluk ilişkilerinin bir simgesi olan ünlü Boğaziçi Köprüsü; eski zamanların politik ve spor etkinliklerinin merkezi olan Hipodrom; Topkapı Sarayı ve ünlü Ayasofya; görkemli Sultanahmet Camii ve Edikule Kalesi ve çok daha fazlası bu kentte bulabilirsiniz

Modern İstanbul, modern binaları ve eski mimariyi mükemmel bir şekilde harmanlayan, ve sadece istanbulda bulunabilecek eşsiz atmosferi yaratan dev bir metropoldür. Dünyanın her yerinden turistlerin ve işadamlarının bir araya geldiği büyük bir ticaret limanıdır.

İstanbul Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Atatürk Havalimanı

İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul'un Avrupa yakasında bulunmakta olup Bakırköy ve Yeşilköy semt sınırları içerisindedir.

İstanbul'da gideceğiniz yer için doğru aracı seçmeniz çok önemlidir. İstanbul şehri trafik yoğunluğu çok fazla olan bir şehir olduğundan çok daha ucuza trafiğe yakalanmadan gidebilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Havabüs, Otobüs, Metro, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunuyor.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına havalimanından ulaşabilirsiniz. Sultanahmet, Taksim, Beşiktaş ve Şişli gibi İstanbul semtlerine ulaşımınızı sağlayabildiğiniz gibi Sabiha Gökçen havalimanı ve çevre illere de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

İstanbul havalimanından şehir merkezine gitmek için en ucuz ulaşım araçlarınızdan biri belediye otobüsleridir. Havalimanı’ndan Taksim’e TH-1, Yenikapı’ya ise YH-1 numaralı otobüsler hareket etmektedir. Ulaşacağınız yere zaman konusunda bir sorununuz yoksa otobüs seçeneğini tercih edebilirsiniz.

TH-1 otobüs güzergahı: , Atatürk Havalimanı, Havaalanı dış hatlar, Bakırköy IDO iskelesi, Langa-Davutpaşa, Yenikapı-Marmaray, Şişhane2, Tepebaşı, Abdülhak Hamit Caddesi (Beyoğlu-Taksim)

YH-1 otobüsleri güzergahı: Havaalanı dış hatlar, Yeşilyurt, Gezi Yolu, Bakırköy IDO iskelesi, Sakız Ağacı, Zeytinburnu, Beş Kardeşler, Yedikule Sahil, Havagazı, Narlıkapı, Gençosman Sahil, Langa-Davutpaşa, Yenikapı Sahil

Metro

Havalimanından şehir merkezine ulaşımda hızlı ve ucuz bir çözüm arıyorsanız metro seçeneğini kullanabilirsiniz. M1A numaralı metro İstanbul Atatürk havalimanından Yenikapı yönüne gitmektedir. Saat 06:00 ve 00:00 saatleri arasında metro çalışmaktadır. Eğer uçağınız gece geç bir saatte gelmiş ise metro seçeneğini kullanamazsınız.

M1A metro güzergahı: Atatürk Havalimanı, DTM/İstanbul Fuar Merkezi, Yenibosna, Ataköy/Şirinevler, Bahçelievler, Bakırköy-İncirli, Zeytinburnu, Merter, Davutpaşa/Yıldız Teknik Üniversitesi, Terazidere, Otogar, Kartaltepe/Kocatepe, Sağmalcılar, Bayrampaşa-Maltepe, Ulubatlı/Topkapı, Emniyet/Fatih, Aksaray, Yenikapı

Havabüs

İstanbul Atatürk havalimanından Taksime ve Yenikapı IDO iskelesine havalimanı terminali önünden kalkan Havabüs otobüsleri gitmektedir. Havabüs otobüslerini çok fazla durakta durmadığı için tercih edebilirsiniz. Havabüs otobüsleri Taksim'e 40 dakikada, Yenikapı'ye 15 dakikada ulaşmaktadır. Bu süre trafik yoğunluğuna göre değişmektedir. Taksim bilet fiyatı 12 TL, Yenikapı bilet fiyatı 6 TL'dir.

Havalimanı-Taksim güzergahı: Atatürk Havalimanı- Sahilyolu-Bakırköy-Yenikapı-Aksaray(Marmaray)-Taksim

Havalimanı-Yenikapı (IDO) güzergahı: Atatürk Havalimanı-Bakırköy İDO-Sahil Yolu

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak İstanbul Atatürk havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

İç hat terminalinde bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, BUDGET, DOLLAR, EUROPARK, EUROPCAR, HERTZ, KAR OTO, NATIONAL - ALAMO, THRIFTY, WORLD RENT A CAR, RENT GO

Dış hat terminalinde bulunan araç kiralama şirketleri; AIRPORT TUR, ALAMO, AVIAS, AVIS, BAF TURİZM, BUDGET, DOLLAR, EUROPARK, EUROPCAR, HERTZ, MERT OTO, MURAT TURİZM, NATIONAL, SIXT, SUN, THRIFTY, ÜLGER TURİZM, WINDY CAR RENTAL

Taksi

Havalimanın'dan şehir merkezine veya birçok destinasyona taksi ile ulaşmak mümkün. İstanbul'da taksi tarifeleri açılış fiyatı üzerine km başına ücret eklenerek hesaplanmaktadır. Taksi ile hızlı bir şekilde gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz tabii trafik yoksa. Gideceğiniz yere ne kadar ödeyeceğinizi havalimanındaki taksi şöförlerine sorabilirsiniz.

İstanbul'daki trafik haritasını görmek için IBB trafik uygulamasını cep telefonuza indirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bazı taksiciler sizin şehri tanımadığınızı anladıklarından trafik bahanesiyle sizi uzun yoldan götürmek isteyebilirler.

Not: İstanbul'da taksiler bekleme veya durma anında da ücretlendirilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul'un Anadolu yakasında bulunmakta olup Pendik ilçe sınırları içerisindedir. Atatürk havalimanının diğer yakada olmasından dolayı Anadolu yakasına gelmek istiyen yolcular tarafından tercih edilmektedir.

Ayrıca havayolu firmaları tarafından Sabiha Gökçen havalimanına daha düşük fiyat politikası izlendiğinden daha ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Havabüs, Otobüs, Metro, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunuyor.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına havalimanından ulaşabilirsiniz. Bostancı, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz ve Ataşehir gibi İstanbul semtlerine ulaşımınızı sağlayabildiğiniz gibi Atatürk havalimanı ve çevre illere de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Sabiha Gökçen havalimanından belediye otobüsleri ile Anadolu ve Avrupa yakasındaki birçok destinasyona ulaşılabiliyor.

4.Levent'e E3 ve 122H, Uzunçayır Metrobüs 16S, Kadıköy'e E10, E11 ve SG1, Bostancı'ya E9 ve Taksim'e SG2 numaralı otobüsleri kullanarak gidebilirsiniz.

Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine giden otobüslerin detaylı güzergah bilgilerine IETT websitesinden ulaşabilirsiniz.

Metro

Sabiha Gökçen havalimanı terminalinin içine metro gelmemektedir. Kartal-Kadıköy hattına ulaşmak için belediye otobüs ve taksi ile Kartal yada Pendik istasyonuna gelmeniz gerekmektedir. Bundan sonra Avrupa  yakası da dahil istediğiniz yere raylı sistem ile ulaşabilirsiniz.

Havabüs

Havabüs'ün havalimanında Taksim, Kadıköy ve Yenisahra olmak üzere 3 tane güzergahı bulunmaktadır.

Taksim'e otobüsler yaklaşık 1,5 saat'te gitmekte olup bilet fiyatı 15 TL'dir.

Taksim otobüs güzergahı: Sabiha Gökçen Havalimanı-Kavacık-FSM Köprüsü-1.Levent-Zincirlikuyu Metrobüs- Dolapdere-Taksim

Kadıköy'e otobüsler yaklaşık 60 dakika'da gitmekte olup bilet fiyatı 10 TL'dir.

Kadıköy otobüs güzergahı: Sabiha Gökçen Havalimanı-Tem Bağlantı Yolu-Yeni Sahra - Kadıköy

Yenisahra'ya otobüsler yaklaşık 45 dakika'da gitmekte olup bilet fiyatı 10 TL'dir.

Yenisahra otobüs güzergahı: Sabiha Gökçen Havalimanı-Tem Bağlantı Yolu-Yeni Sahra

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Sabiha Gökçen havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Sabiha Gökçen havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, BOSTANCI RENT A CAR, BUDGET, CENTRAL, ÇİZGİ RENT A CAR, ENTERPRISE, EUROPCAR, GARENTA, GOLDCAR, HERTZ, NORDTRAVEL, PAYLESS, RENT GO, SIXT

Taksi

Sabiha Gökçen havalimanından bineceğiniz taksiler ile hızlı bir şekilde gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Eğer taksi ücreti çok fazla sorun teşkil etmiyorsa rahat olması ve zamandan tasarruf sağlaması açısından değerlendirilebilir. Avrupa yakası gibi uzak bir yere gidecekseniz çok fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca köprü geçiş ücreti'de taksi ücretine eklenmektedir. Öncelikle gideceğiniz yere ne kadar ödeyeceğinizi taksi şöföründen öğreniniz. Hesaplı olacak ise bu ulaşım aracını tercih ediniz.