Atlasglobal Uçak Bileti

Atlasglobal

En uygun Atlasglobal uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Atlasglobal Atlasglobal Hakkında

Türk havayolu şirketi Atlasglobal havayolunun ana merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Havayolu Türkiye iç hatları yanısıra İran, Rusya, Almanya, Kazakistan, Lübnan, Irak ve Sırbistan’a tarifeli ve charter seferler düzenlemektedir. Havayolu şirketinin çoğunluk hissedarı Türk turizm grubu ETS’dir. Özellikle tatilciler için varış havalimanından Flybus servisleri ile transferler yapılması büyük kolaylık sağlamaktadır.. Yolcuların konforu Atlasjet’in ön plandadır. Türkiye’deki düşük maliyetli uçuşlar için konuklar havaalanında uzun süre bekleme sürelerinde online check-in yapabilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirler. Havayolunun 25 uçak kapasiteli geniş bir filosu vardır. Uçaklarında ekonomi ve business sınıf kategorileri bulunmaktadır. 20 yaşına kadar olan çocuklar Atlasglobal’de % 25’e varan indirim uygulayabilirler.

2001 yılında Atlasjet adı altında kurulan havayolu, 2015 yılından beri AtlasGlobal adı altında faaliyet göstermektedir.

2019 yılında, ekonomik zorluklar nedeniyle 26 Kasım – 21 Aralık 2019 tarihleri arasında tüm uçuşlarının askıya alındığını açıkladı. Böylece şirketi yeniden yapılandırmak ve nakit akışını iyileştirmek istedi. Ancak bu çabalar yeterli değildi ve AtlasGlobal tüm faaliyetleri durdurdu ve 12 Şubat 2020’de iflas ilan etti.

Atlasglobal Merkez Havalimanı

TAV Istanbul Atatürk Havalimanı

Atlasglobal Uçuş sınıfları

Atlasglobal yolcularına 2 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır.

Ekonomi sınıfı

Ekonomi sınıfı yolcuları, sıcak yemek servisinin yanında laptop, CD çalar, video kamera gibi elektronik aletlerini kullanabilmektedir.

Business sınıfı

Rahat ve temiz yolculuğun yanı sıra Business sınıfı yolcuları Jetmil üyelerine puan kazanma imkanı sunmaktadır.

Önemli mihenk taşları

12 Şubat 2020’de faaliyetlerine son vermiştir.

Atlasglobal Check-in

Online Check-in

Yolcular kalkıştan iki gün ile 90 dakika önce online check-in yapabilirler. Ancak bu check-in hizmeti yalnızca İstanbul, Antalya, İzmir, Adana, Bodrum, Lefkosa, Tiflis ve Gaziantep‘ten uçuşlar için mümkündür. Akıllı telefon üzerinden check-in için bir uygulama mevcuttur.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Atlasglobal, yolcuların yurt içi uçuşlar için kalkıştan en az bir saat önce ve uluslararası uçuşlar için kalkıştan en az iki saat önce kontuarda check-in yapmalarını önermektedir. Irak ve İran uçuşlarında yolcular kalkıştan üç saat önce havaalanında olmalıdır. Kontuarlar iç hat uçuşlarından 30 dakika önce ve dış hat uçuşlarından bir saat önce kapanmaktadır. Uzun bekleme sürelerinden kaçınmak için Atlasglobal, makinede otomatik check-in imkanı sunar.

Atlasglobal Bagaj Kuralları

El bagajı

Yolcunun el çantası 25 x 45 x 56 santimetre’den büyük  ve 8 kilogramdan fazla olmamalıdır. El bagajlarında sıvılar taşınabilir, ancak bunlar sadece maksimum 100 mililitrede tutulan kaplarda saklanabilir. Bu kaplar, yeniden kapanabilir bir plastik torba içinde taşınmalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Bagaj 32 kilogramdan daha ağır olmamalı ve yağ, domates macunu veya benzeri sıvıları içermemelidir. Kontrol edilen bagajda aseton ve tıraş torbasının taşınması da yasaktır. EkonomiPlus sınıfında 20 kğ bagaj hallı vardır. Süleymaniye, Tiflis, Nizhnekamsk, Erbil, Cidde ve Tahran uçuşları 30 kg bagaj verilebilir. Simferopol ve Londra (Luton) seferlerinde 25 kilo taşınabilir. Business Class’ın, Simferopol ve Londra (Luton) seferleri hariç, 40 kilo taşıması sağlanır, Ercan uçuşlarına veya iç hat uçuşlarına 35 kilogram ve 30 kilogramlık uçuşlar yapılır. Jetmil Elite Card’ın sahiplerine on kilo bagajın ekstra taşınmasına izin verilir. Bebekler, tüm uçuşlar üzerinde on kilo bagaj bırakma hakkına sahiptir.

Diğer bagajlar

El bagajının boyutlarını ihlal etmeyen küçük altetler uçakta taşınabilir. 75 kilogramdan fazla olmayan büyük müzik aletleri için ekstra bir koltuk rezervasyonu yapılabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Atlasglobal Koltuk seçimi

Atlasglobal, normal koltukların veya XL koltukların rezervasyonu hakkında bilgi vermez. Ancak, yolcular ücret karşılığında ek koltuk rezervasyonu yapabilirler. Bunun için Atlasglobal normal koltukla aynı fiyatı alıyor. Müşteriler havayolu şirketinin web sitesinde daha fazla bilgi bulabilirler.

Atlasglobal Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Atlasmiles Sadakat Programı

Atlasglobal’in çok yönlü Atlasmil sadakat programı

Atlasglobal esneklik ve müşteri dostu olma özelliği, Jetmil’in bonus programına da yansımaktadır. 4 koşuldan herhangi birini sağlayan yolcu başka ön koşul olmadan ücretsiz olarak mil programına dahil olabilir. Başlangış üyliğinizde bonus mil ve mil karşılığı fazla bagaj gibi olanaklar sunmaktadır. Yılda yeterli uçuş gerçekleştiren herkes Elite programa dahil edilir ve kendisi ve arkadaşları için çok sayıda ilave imkanlar tanınır. Bunlara 10 kg’lık bagaj, rezervasyon sırasında ön koltuk şeçme imkanı dahildir. Ebeveynleri Basic veya Elite üyeler dahil olan çocuklar Jetmil Junior Club’a katılabilirler. Çocuklar ayrıca özel hizmet ve uçakta hediyeler almaktadır. Milleri çabuk toplamak için aile bireyleri ortak mil programına dahil olabilirler.

Kurumsal müşterilere özel

Şirketler yöneticilerini ve işletme sahiplerini aile kartına benzer şekilde  şirket hesaplarına üye kaydedebilirler . irket personellerinin yaptığı tüm uçuşlar için mil toplayabilirler. Şirket programına Jetis denmektedir ve Türk şirketlerince kullanılmaktadır. Ayrıca Atlasglobal’in çok sayıda iş ortağında Jetmil kazanabilirsiniz. Türk havalimanlarındaki mağazalar, oteller ve bir araba kiralama şirketi.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

 

 

MİL KAZANIMI

ECONOMY

BUSINESS

Y, B, H

K, L, M

T, V, X

U, E

W

C, J, D

  BRONZE, SILVER, GOLD, PLATINUM, JUNIOR, ATLASBUSINESS

İÇ HATLAR

900 mil

750 mil

500 mil

250 mil

1250 mil

1500 mil

DIŞ HATLAR

125%

100%

50%

25%

150%

175%

*Belirtilen Mil değerleri tek yön için geçerlidir

Atlasglobal Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Atlasglobal Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Atlasglobal sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Atlasglobal’da seyahat edenler şimdiye kadar uçuşlarında internet’te sörf yapamadılar veya e-postaları kontrol edemediler. Filonun WLAN ile donatılıp donatılmayacağı henüz bilinmiyor. Yolcular bunu havayolu şirketinin web sitesinde bulabilirler.

Atlasglobal Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Atlasglobal ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Atlasglobal Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Atlasglobal Business sınıfı yolcuları, Imam Khomeini Uluslararası havalimanından yapacakları yolcukluklarda CIP salonunda lüks hizmet alabilmektedirler.

Atlasglobal
IATA ICAO Çağrı Kodu
KK KKK ATLASGLOBAL

Kuruluş: 2001
Havalimanı Yeri:Türkiye
Hubları: IST
Sahibi: Ali Murat Ersoy
Global Havacılık İttifakı: None
Sık Uçuş Programı: Atlasmiles
Şirket Sloganı: A World Beyond Dreams

Uçak Sayısı: 18
Uçtuğu Destinasyon:  24
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
Uçak Tipi: 
Uçak Detayı: 

İletişim: Şenlikköy Mah.Yeşilköy Cad. No 9 / A Florya Bakırköy İstanbul, Türkiye
Telefon Numarası: +90 850 222 00 00
Fax: +90 212 663 27 51
E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama