;;
Tripuck Tripuck
Forgot password?

Prag Uçak Bileti

Prag uçak bileti

Prag uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Prag uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Prag uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Prag uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Prag uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Prag hakkında

Prag, 1,3 milyon nüfusa (2018'e ait veri) sahip aynı zamanda Orta Bohemya Bölgesi idari merkezi olup Çek Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehridir.

Prag topraklarında ilk Slavlar 5. - 6. yüzyılda ortaya çıktı. 10.yüzyılda, Premyseller prensliğinin ortaya çıkmasıyla adını Prag olarak almıştır. Uzun tarihi boyunca şehir, Çek krallarının ikametgahıydı ve Çek devletinin başkentiydi. 1918'den sonra Prag, Çekoslovak Cumhuriyeti'nin başkenti olmuştur. 1960 - 1992 - Çekoslovakya'nın başkent olarak devam etmiştir. 1993 yılında ise tekrar Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olmuştur.

Ortaçağ'dan bu yana Prag, Avrupa'nın en güzel şehri olarak kabul edildi ve "Altın Prag", "Yüz Kuleli Şehir", "Taş Rüya" olarak anıldı. Yüzyıllar boyunca Mozart, Beethoven, Dostoyevski, Rodin, Apollinaire, Çaykovski, Kraliçe II. Elizabeth, Jan Neruda, Yaroslav Hasek, Franz Kafka gibi ünlü kişiler Prag'da yaşadı ve çalıştı.

Prag’da çok sayıda kültürel anıtın bulunmasından dolayı, 1992’de Prag merkezi UNESCO Dünya Mirası Listesine girdi. Prag'ın tarihi anıt koleksiyonunda saraylar, kaleler, kuleler, müzeler, galeriler, tiyatrolar, konser salonları vardır.Prag Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Prag havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Prag havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.

Prague
5°
açık
nem: 87%
Rüzgar: 2m/s G
Y 6 • D 5
18°
Paz
18°
Ptesi
18°
Sal
17°
Çarş