Hatay - Kuveyt Uçak Bileti

Hatay - Kuveyt uçak bileti

Hatay - Kuveyt uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Hatay - Kuveyt uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Hatay - Kuveyt uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Hatay - Kuveyt uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Hatay - Kuveyt uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Hatay Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Hatay Havalimanı

Hatay ili ayrıca Antakya olarak da bilinmektedir. Hatay Antakya havalimanı Hatay'a 27 km uzaklıkta olup Hatay ve İskenderun illerini birbirine bağlayan D825 yolu üzerinde bulunmaktadır.

Hatay havalimanı  özel aracınız ile gitmek isterseniz Antakya şehir merkezinden 37 dakika, İskenderun şehir merkezinden 48 dakika'da havalimanına ulaşabilirsiniz. İç hatlar ve Dış hatlar terminalinin tam karşısında bulunan 240 araç kapasiteli açık otoparka aracınızı park edebilirsiniz. Havalimanı otoparkı saatlik olarak ücretlendirilmektedir. Uzun süreli otopark kullanımlarında ücret konusunda havalimanına danışabilirisiniz.

Havalimanı'na ulaşım için Havaş, Taksi ve Tripuck transferi ise diğer alternatif ulaşım araçlarınızdır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Antakya Hatay havalimanına ulaşmanız mümkün. Hatay ve İskenderun gibi şehir merkezinden transfer imkanı bulunmakla birlikte Adana gibi çevre illerden de Tripuck transferi bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Havaş

Hem Antakya (Hatay) hem de İskenderun'dan Havaş otobüsleri havalimanına hareket etmektedir. Antakya'da Gündüz Caddesi, Durmuş Debboğlu Camisi Karşısı, Atatürk Parkı Köşesinden kalkmakta olan otobüsler 40 dakikada havalimanına ulaşmaktadır. Bilet fiyatı 13 TL'dir. İskenderun'da Mete Aslan Bulvarı Yapı Kredi Bankası Karşısı'sından otobüsler hareket etmekte 60 dakikada havalimanına ulaşmaktadır. Bilet fiyatı 18 TL'dir.

Havaş Hatay güzergahı: Sümerler Maksim, Gündüz Caddesi, Atatürk Caddesi, Ayşe Fitnat Caddesi, 75. Yıl Bulvarı, Antakya-İskenderun Karayolu, Hatay Havalimanı

Havaş İskenderun güzergahı: Mete Aslan Bulvarı, Sahil Yolu, Fener Caddesi, İskenderun-Hatay Karayolu, Sarımazı, Belen, Hatay Havalimanı

Araç Kiralama

Hatay havalimanına kiralamış olduğunuz araç ile de ulaşmanız mümkün. Havalimanında birçok oto kiralama şirketinin ofisini bulunuyor. Eğer kiralamış olduğunuz araç bu firmalara ait ise aracınızı havalimanındaki ofislerine teslim edip uçuşunuza gidebilirsiniz.

Hatay havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, ENTERPRISE, GÜL TURIZM RENT A CAR, SELIMGUL TURIZM RENT A CAR, HATAY NATIONAL RENT A CAR, HASGÜL CAR RENTAL

Taksi

Antakya ve İskenderun şehir merkezinden taksi ile Hatay havalimanına hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Fiyat tarifesi km başına ücretlendirilmektedir. Taksi şöförlerinden yaklaşık olarak ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt Uluslararası havalimanı, Kuveyt şehir merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına özellikle Kuwait Airways, Wataniya ve Jazeera Ariways ile ulaşılabilmektedir. Kuveyt ülkesinin tek havalimanı olduğu için Kuveyt'e gitmek isteyenlerin havayolu ile başka bir alternatifi bulunmamaktadır. 

Kuveyt Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Kuveyt Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından halk otobüsü ve ekspress otobüsler ile şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Ekspress otobüsler halk otobüslere nazaran daha rahat bir ulaşım sağlamaktadırlar. Ekspress ve halk otobüslerinin detaylı güzergahı aşağıda verilmiştir. Sizde gideceğiniz yere göre ekonomik bir tercih yapmak isterseniz otobüsü tercih edebilirsiniz.

Ekspress hat güzergahları;

Havaalanı Ekspresi X1: Kuveyt Havalimanı'ndan Fahaheel'e
Havaalanı Ekspresi X2: Kuwait Havaalanı'ndan Salmiya'ya
Havaalanı Ekspresi X3: Kuveyt Havaalanı'ndan Bneid Al Gar'a
Havaalanı Ekspresi X4: Kuveyt Havaalanı'ndan Riggae'ye

Halk otobüsü güzergahları;

13 numaralı otobüs hattı: Havalimanı - Khaitan - Havaalanı Yolu - Shuwaikh konutu (Gamal Abdel Nasser Caddesi) - Swivel Sheraton - Chipset

99 numaralı otobüs hattı: Havaalanı - Abbasid - Jileeb Alshuyoukh - Hasawi - Muhammed ibn el-Qasim Yolu - Sokak Canada dry - Farwaniya - Khaitan - Civil ID (Güney Surra) - Subhan

501 numaralı otobüs hattı: Havaalanı - Farwaniya - Alomariya - Alrabiya - Avenue Mohammed Ibn al-Qasim - Raqa'i

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Kuveyt Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kuveyt Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; HERTZ, BENBEHANI GROUP, AVIS, NATIONAL, MAKFM, AL-KHALIJIA, DOLLAR, DRIVE, ARABA, BUDGET, REKAB

Taksi

Havalimanında Terminal 1'in dışında taksi bulabilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık seyahat süresi 20-30 dakika rasında sürmektedir. Taksiler 24 saat çalışmaktadır. Havalimanında bulunan taksi firmalarını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Kuds Taksi: +965 241 3414
Taksi Makati: +965 5753003
Salem Taksi: +965 5617933
Orta Doğu Taksi: +965 5726644
Emirates Taksi: +965 24745006/24745007

Havalimanından Kuveyt şehrine ulaşım bölgelere ayrılmıştır. Aşagıda bulunan tablodan taksi ile yapılan transferiniz için ne kadar ücret ödeyeceğinizi görebilirsiniz. 

BÖLGE ÜCRET
Aldajeej - Hava Kargo 4 KD
Sabhan - Almagwa - Alfarwaniya - Jileeb Alshuyoukh - Khaitan - AbragKhaitan - lshbeelia - Ardhiya sanayi - Alomariya - Alrabiya - Alrehab 5 KD
Alshuwaikh endüstriyel - Alodailiyah - Alrai - Alriggae - Alandalus - Gurnada - Sabah Alnasser - Alardhiya - Alfirdous - Alsulaibiya - Alrawda - Alyarmouk - Qortuba - Alsurra - Aljabriya - Salwa - Almessilah - Bayan - Meshrif - Dahiyat Mubarak Abdulla Aljaber - Sabah Alsalem - Alzahraa - Alsadeeq - Alsalam –Huteen - Alshohadaa - Abu Hasaniya - Alshawaikh Limanı - Alshedadia - Abdullah AlmubarakAlsabah 6 KD
Abdullah Alsalm - Alshuwaikh Konutu - Alshamiya - Alkhaldiya - Alfaiha - Kaifan - Alsulaibikhat –Alnuzha - Algadisiya - Aldaiya –Al mansurya –Aldasma - Alshaab - Midan Hawally - Hawally - Alnugra - Alrumaithiya - Algurean - Alqussor - Aladan - Mübarek Alkabeer - jaber Alali - Aldaher - Abu Fatira - Al funaitees - Alnahtha - Alqairawan 7 KD
Hadiya - Alrigga - Alfintas - Alogailah - Ebu holaifa - Debahiya - Almahboula - Alahmadi - Almangaf - Alqaser - Alnaseem - Alnaeem - Taimaa - Aldoha - Amgarah - Saad Al Abdullah Şehri - Jaber Al Ahmad Şehri - Fahad Al Ahmad - Kuveyt şehri - Salmiya - BneidAlgar - Almotlaa - Kabd - Abdulla limanı - Alshuaibah lndustrial Area - Aloyoon - Alwaha - Alfahaheel 8 KD
Ali sabah Al Salem (Um Al Haiman) – Kazma 10 KD
Benaider Chalets - Aldhubaeiah - Al Julaiaa - Sabah Al Ahmad Şehri 12 KD
Alzoor limanı - Alwafra - Alkhiran - Alkhiran Şehri - Alrawdatain 19 KD
Alabdelli – Alsalmi – Alnuwaseeb – Alsabeya 20 KD