Basra - Samsun Uçak Bileti

Basra - Samsun uçak bileti

Basra - Samsun uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Basra - Samsun uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Basra - Samsun uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Basra - Samsun uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Basra - Samsun uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Basra Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Basra Uluslararası Havalimanı

Basra Uluslararası Havalimanı, Basra şehir merkezinden 22 km uzaklıkta bulunmaktadır.  Havalimanı 1980 yılında hizmete açılmış olup Irak ülkesinin 2.büyük havalimanıdır. 

Erbil ve Bağdat'a iç hat uçuşlar; Dubai, İstanbul, Beyrut ve Amman şehirlerine ise dış hat uçuşlar yapılmaktadır.  

Riyad şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz 6 ve 31 numaralı yol üzerinden yaklaşık 26 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanı otoparkı ücret tarifesini öğrenmek için havalimanını arayınız.

Basra Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Basra Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Basra havalimanında araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmamaktadır. Kiralamış olduğunuz aracı teslim etmek istediğiniz yeri havalimanı olarak önceden belirtirseniz, aracınızı havalimanında teslim edip uçuşunuza gidebilirsiniz.

Taksi

Basra şehir merkezinde bulacağınız taksi ile havalimanına gidebilirsiniz. Özellikle resmi taksileri güvenlik açışından tercih ediniz. Şehir de aracı olan herkes taksi hizmeti vermektedir. Ancak turistler için pek tercih edilmesini önermeyiz. Turist olduğunuz için yüksek fiyat talep ederler. İster özel ister resmi taksi ile havalimanına ulaşımlarınızda mutlaka taksi ücretini önceden netleştiriniz. Samsun Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun Çarşamba Havalimanı

Samsun Çarşamba Havalimanı, Samsun şehir merkezine 24 km uzaklıkta bulunmakta olup Çarşamba ilçe sınırları içerisindedir.

Samsun Çarşamba Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Havaş, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Samsun Çarşamba havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşılması için Samsun Büyükşehir belediyesi tarafından organize edilen BAFAŞ otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca BAFAŞ otobüsleri Bafrai Ordu, Atakum gibi çevre destinasyonlara da ulaşım sağlamaktadır. BAFAŞ otobüsleri hakkında detaylı bilgiye firmanın web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Havaş

Havalimanından şehir merkezine giden otobüsler Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından geçici süreyle durdurulmuştur. Havaş otobüslerinin faaliyete başlaması ile birlikte ilgili yazı güncellenecektir.

2018 yılı itibarı ile Ordu'ya giden Havaş otobüsleri tekrar faaliyete başlamıştır. Ordu ve Kumbaşı'na gitmek isterseniz bilet fiyatı 25 TL'dir. Fatsa ve Ünye'ye ise 20 TL ücret ödersiniz.

Ordu Havas servis güzergahı: Samsun Çarşamba Havalimanı,Ünye, Fatsa, Kumbaşı,Ordu

Ordu Havaş yolcu indirme noktaları: Ünye Otogar 1 No'lu peron, Fatsa Otogar (Metro Yazıhanesi Önü-Dolunay Kavşağı), Kumbaşı Metro Yazıhanesi Önü, Ordu Otogar

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Samsun Çarşamba havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Samsun Çarşamba havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, AVIS, EUROPCAR, YSR RENT A CAR, SUN RENT A CAR

Taksi

Havalimanında 24 saat taksi hizmeti verilmektedir. Terminal binası yolcu çıkışında bulabileceğiniz taksi ile şehir merkezine ve birçok destinasyona bekleme yapmadan hızlıca ulaşabilirsiniz. Açılış fiyatı üzerine km başına ücret eklenerek taksi fiyatı hesaplanmaktadır. Terme, Bafra ve Ordu'ya gidecek iseniz pazarlık yapmayı deneyiniz.