WOW air Uçak Bileti

WOW air

En uygun WOW air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

WOW air WOW air Hakkında

İzlandalı işadamı Skúli Mogensen tarafından Kasım 2011’de kurulan WOW Air, 31 Mayıs 2012’de Keflavík ile Paris arasındaki bağlantı ile ilk uçuşuna başladı. 23 Ekim’de Iceland Express havayolu faaliyetini devraldı ve bu hava ağını hızla geliştirmesini sağladı. Ayrıca, deneyim ve bilgi birikimlerinden yararlanmak için eski çalışanların bir kısmını da elinde tuttu. 2012 yılı boyunca İzlanda şirketi 112.223 yolcu taşıdı. WOW Air, Ekim 2013’te İzlanda Taşımacılık Ajansından Hava Operatörü İşletme Lisansını (AOC) ve ardından Kasım ayında ilk A320’sini aldığında bir adım daha attı. 2013 yılı boyunca, İzlandalı şirket, otel + uçak teklifini iyileştirmek ve her zamankinden daha fazla ayrıcalıklı fiyatlar sunmak amacıyla Eylül 2014’te Booking.com ile güçlerini birleştirdi.

16 Ekim’de Reykjavik ile Tenerife arasında bir bağlantı kurulduğunu duyurarak hava ağını geliştirmeye devam etti. Tenerife, 4 Nisan 2015’ten itibaren hizmete girdi. 22 Ekim’de Londra ile Boston ve Londra Baltimore / Washington DC arasındaki rotasyonların duyurusu, 27 Mart 2015’te başlatılması planlanıyor. Dublin’e ilk uçuşlar 2 Haziran 2015’te bekleniyor olsa da ilk biletler 15 Ocak 2015’te satışa sunuldu. WOW Air, Aralık ayında milyonuncu yolcusunu taşıdı.

Hala genç olan havayolunun filosu şu anda onbir uçaktan oluşuyor. Airbus’ın ürettiği uçağın ortalama yaşı 5,4. Havayolu, filosunu genişletmeye ve uçuş planına ek varış noktaları dahil etmeye çalışıyor. Böylece, uçuş planı önümüzdeki birkaç yıl içinde optimize edilecek ve yolcuların ihtiyaçlarına göre uyarlanacak.

WOW Air, öncelikle düşük maliyetli uçuşlar sunan bir havayolu olsa bile, havayolu yasal gerekliliklere ve düzenlemelere uymak zorundadır. Bu özellikle uluslararası uçuşlar için önemlidir. Bunlara ulaşılmaz veya bunlara uyulmazsa, havayolunun etkilenen uçağı ilgili ülkelere kalkamaz veya iniş yapamaz. Uluslararası olarak geçerli düzenlemeler, uçağın mükemmel durumda olduğu varsayılabileceğinden, özellikle yolcular için yararlı ve güven vericidir. Her uçuşun başında kabin ekibi tarafından bir güvenlik brifingi yapılır. Bu, yolcuların acil bir duruma hazırlıklı oldukları ve o zaman ne yapacaklarını bildikleri anlamına gelir.

WOW Air Merkez Havalimanı

Reykjavik Havalimanı (RKV / BIRK)

WOW Air Uçuş Sınıfları

WOW Air uçaklarında yalnızca Ekonomi sınıfı bulunmaktadır.


WOW Air, Avrupa çapında çeşitli noktalara hizmet veren düşük maliyetli bir havayoludur. WOW Air uçuş programında halihazırda 26 uçuş noktası bulunmaktadır. Bunlar Salzburg, Londra, Berlin, Amsterdam ve diğerleri gibi şehirleri içerir.

Önemli mihenk taşları

Havayolu 28 Mart 2019’da faaliyetlerini durdurdu.

WOW air Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için WOW air check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini WOW air web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

WOW air Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcu kabinde 5 kg’a kadar el bagajı almakta serbesttir. 15 Euro (online rezervasyon, kısa mesafe) / 31 Euro (online, uzun mesafe) veya 38 Euro (check-in kontuarından rezervasyon) ücret karşılığında 12 kg el bagajı da taşınabilir. Lütfen taşınan el bagajının 56 x 45 x 25 cm’den büyük olamayacağını unutmayın. Ayrıca gümrüksüz malların bulunduğu bir taşıma çantası da kabine alınabilir. Sıvıların taşınması, yürürlükteki AB yönetmeliklerine tabidir (kap başına maksimum 100 ml; tüm kaplar maksimum 1 litrelik, yeniden kapatılabilir ve şeffaf plastik torba içinde paketlenmelidir).

Kargo bölümü bagaj

Bilet fiyatı yalnızca el bagajını içerdiğinden, tüm kayıtlı bagajlar ayrıca rezerve edilmelidir. Standart bagaj parçası 20 kg ağırlığındadır ve toplam dış boyutlar 158 cm’dir. 31/38 Euro (online) veya 55 Euro (check-in) maliyeti. En fazla üç parça bagaj check-in yapılabilir. 6 yaşına kadar çocuklar için taşıma ücretsizdir. Fazla bagaj 14 Euro/kg olarak ücretlendirilir. Bagaj parçası başına maksimum 12 kg fazla bagaja izin verilir.

Diğer bagaj

Spor malzemeleri ve müzik aletlerinin taşınması için de ek ücretler vardır. Ücret 35/43 Euro (online) veya 49 Euro (check-in). Küçük müzik aletleri el bagajı olarak da taşınabilirken, büyük olanlar özel olarak rezerve edilmiş bir koltukta taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

WOW air Koltuk seçimi

WOW air ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

WOW air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

İzlandalı düşük maliyetli havayolu WOW Air bir sadakat programı sunmamaktadır.

WOW air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

WOW air Uçak İçi Eğlence

WOW Air cihazlarında yalnızca Ekonomi sınıfı erişilebilirdi. Düşük maliyetli şirket bu kadar düşük ücretler sunabiliyorsa, bunun nedeni tüm hizmetlerin ücretli olmasıdır. Servis edilen yemekler (atıştırmalıklar, içecekler, sandviçler), koltuk seçimi, ek diz mesafesi ve kayıtlı bagaj ek ücrete tabi olarak mevcuttur. Kabinde eğlence cihazı olmadığı için kitaplarla, tabletlerle, konsolla veya zamanın geçmesine izin veren başka bir nesneyle yola çıkmayı hatırlamak gerekir. Ancak, yolcular, uçak içi dergi WOW dergisinden ve satışa sunulan duty free ürünlerinden yararlanabilir.

WOW air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde WOW air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

WOW air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için WOW air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

WOW air
IATA ICAO Çağrı Kodu
WW WOW WOW AIR

Kuruluş: 2011
Havalimanı Yeri:İzlanda
Hubları: KEF
Sahibi: Titan
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 11
Uçtuğu Destinasyon:  26
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.4
Uçak Tipi: 
Uçak Detayı: 

İletişim: Katrinartun 12, 105 Reykjavik, İzlanda
Telefon Numarası: +354 590 3000
Fax: 
E-mail: wowair@wowair.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama