Onur Air Uçak Bileti

Onur Air

En uygun Onur Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Onur Air Onur Air Hakkında

Onur Air, İstanbul Atatürk Havalimanı merkez olarak seçmiş olan düşük maliyetli havayoludur. Onur Havayolları Taşımacılık A.Ş. 14 Nisan 1992 tarihinde doğdu. 14 Mayıs A320 ile ilk uçuşunda İstanbul-Atatürk havalimanını Kıbrıs Ercan havalimanına uçtu. Temmuz 1992 ile Nisan 1993 arasında şirket üç yeni uçak satın aldı. Daha sonra Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Ten Tour Group tarafından devralınan Türk tur operatörü TK Air Travel’in bir yan kuruluşudur. Artan filosu ve aynı düşük maliyetli uçuşlar yapmasından dolayı yolcu sayısı her zaman artmıştır.

1998 yılında Onur Air, iç karartıcı ekonomik koşullar ve durgunluk nedeniyle yeniden yapılanmak zorunda kaldı. Sadece yılın başında 13, 1999’da 9 uçak tuttu. 2000’deki ekonomik iyileşme, yabancı şirketlerle ortaklıklar kurmasına ve 2 adet A300 satın almasına ve ardından 2001’de bir tane daha almasına olanak sağladı. 2004’te cirosu 354,2 milyon euro idi. 12 Mayıs 2005’te Türk şirketi, güvenlik ihlalleri nedeniyle Fransa, Hollanda, İsviçre ve Almanya’da uçuş yasağı aldı. Uçuşlar, bir iyileştirme planının sunulmasından sonra 26 Mayıs’ta devam etti. Onur Air, Ağustos 2008’de uluslararası hava taşımacılığı derneği IATA’ya katılarak IOSA sertifikası alarak uluslararası bir boyut kazandı. 2014 yılında, geliştirme stratejisine Temmuz ayında yeni bir web sitesi, Eylül ayında Hahn Air ile ortaklık ve 26 Ekim’de İstanbul’dan Amsterdam, Düsseldorf, Frankfurt, Paris ve Viyana’ya yeni seferleri ile devam etti.

Onur Air Merkez Havalimanı

İstanbul Yeni Havalimanı (IST / LTFM)

Onur Air Uçuş Sınıfları

Onur Air uçuşlarında sadece Ekonomi sınıfı mevcuttur. Kabinde koltuklar yaklaşık 76 cm aralıklıdır. Konuklar sıcak ve soğuk içeceklerden, atıştırmalıklardan, sandviçlerden, tatlılardan ve alkollü içeceklerden veya menülerden yararlanabilirler. Bazı uçuşlarda meyve suyu ve su sunulmaktadır. Charter uçuşlarında, belirli operasyonları önceden gerçekleştirmek artık mümkün. Yolcular böylece koltuk, yemek, fazla bagaj veya biniş için özel ekipman (kayaklar, müzik aletleri vb.) rezerve edebilirler. Onur Air, yolculara Onair uçuş dergisini ücretsiz sağlamaktadır.


Havayolu çoğunlukla charter olarak tur operatörlerine uçaklarını kiralamaktadır. Buna ek olarak tarifeli uçuşlar gerçekleştirmektedir. Yurt içinde iç hatlarda; İstanbul Havalimanından Adana, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon olmak üzere 11, dış hatlarda Amsterdam, Berlin, Düsseldorf, Erbil, Lefkoşa, Nalçik, Odessa ve Paris olmak üzere toplam 8 noktaya karşılıklı olarak seferler düzenliyor.

Onur Air Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp, Lefkoşa seferlerinde uçuşa 3 saat , içhatlarda 2 saat kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Elbette yolcular, havalimanındaki Onur Air kontuarlarında şahsen de check-in yapabilirler. Bunlar genellikle uçak kalkmadan iki saat önce açılır. Bagajı olan yolcuların kontuarlara iç hat uçuşlarında en geç 60 dakika, tarifeli dış hat uçuşlarında 90 dakika içinde gelmesi gerekmektedir.

Onur Air Bagaj Kuralları

Ücretsiz Bagaj Hakkı Yetişkin ve Çocuk Yolcular

SADE

PAKET

STANDART

PAKET

ÖZEL

PAKET

İÇ HATLAR

15 KG

20 KG

25 KG

DIŞ HATLAR

20 KG

25 KG

30 KG

*Kıbrıs dış hat olarak işlem görmektedir.

Bebek Yolcular için bagaj hakkı 10kg’dır.

Bagajın uçuşa kabul edilmesi için her bir parçasının 32 kiloyu aşmaması gerekir.

Diğer bagajlar

Spor malzemeleri, 20 TL (yaklaşık 6 Euro) ücret karşılığında taşınabilir. İzin verilen el bagajının sınırlarını aşan müzik aletleri için koltuk satın almanız gerekebilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Onur Air Koltuk seçimi

Onur Air ile koltuk rezervasyonları rezervasyon işlemi sırasında ve sonrasında yapılabilmektedir. Ücretler, rezervasyon yapılan tarifeye ve uçakta istenilen oturma alanına göre farklılık göstermektedir. Alternatif olarak, online check-in sırasında koltuğunuzu kendiniz seçebilirsiniz. Bu, planlanan kalkış saatinden 24 saat önce maksimum 180 dakika öncesine kadar mümkündür.

Onur Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

OnurExtra Sadakat Programı

Onur Air müşterileri OnurExtra’dan sayısız indirimler, ikramiyeler ve indirimler kazanmaktadırlar.

OnurExtra mil, ikramiyeler ve geçerlilik

Programa herkes katılabilir. Miller bagaj , bir üst sınıfa upgrade , kendiniz ve arkadaşlarınız için bilet alımlarında kullanılabilir. Buna ek olarak mil kazanma için özel etkinlikler olabiliyor ; örneğin doğum günü hediyesi olarak bonus mil. Şu anda farklı üye sınıflarına ayrım yapılmamaktadır, OnurExtra’daki tüm katılımcılar eşit derecede işlem görmektedir. Üye olanlara özel imkanlar bulunmaktadır.

Puan Kazanımı

Net bilet ücretinizin;Extra esnek biletlerde %8i, Esnek biletlerde %4ü, Promosyon biletlerde %2si kadar bonus mil kazanırsınız.

Onur Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Onur Air Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Onur Air sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Onur Air’in hiçbir uçagında internet bağlantısı yoktur. Onur İletişim tarafından aylık olarak yayınlanan Onair Dergisi yolcuların kullanımına sunulmuştur. Yalnızca havayolunun uçaklarında sağlanır ve İngilizce ve Türkçe’dir.

Onur Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Onur Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Onur Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Onur Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Onur Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
8Q OHY ONUR AIR

Kuruluş: 1992
Havalimanı Yeri:Türkiye
Hubları: IST
Sahibi: Özel Teşebbüs
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: OnurExtra
Şirket Sloganı: Fly Smart!

Uçak Sayısı: 26
Uçtuğu Destinasyon:  38
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 18.4
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Airbus A321-100, Airbus A321-200, Airbus A321neo, Airbus A330-200, Airbus A330-300

İletişim: Atatürk Havalimanı B Kapısı Teknik Hangar Yanı 34149 Yeşilköy İstanbul, Türkiye
Telefon Numarası: +90 212 468 66 87
Fax: +90 212 468 66 15
E-mail: crm@onurair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama