IndiGo

INDIGO HAKKINDA

 • Kuruluş: 2005
 • Havalimanı Yeri: Hindistan
 • Sahibi: InterGlobe Enterprises
 • Uçuş Ağı: 48
 • Hedefler: 48 varış noktası, Hindistan'da 41 ve yurtdışında 7 ülke
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: -
 • Uçak tipi: Airbus A320-200 / A320neo
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 139
 • Uçak detayı: Airbus

INDIGO UÇAK BİLETİ

Ucuz uçmak için Hindistan'ın en önemli havayollarından biri olan IndiGo havayolları'dır. IndiGo, 2005 yılında başlatılan Haryana merkezli bir havayoludur. Hindistan cografi koşullarından dolayı ülke geneline yayılçış olarak hub'ları bulunmaktadır. Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı, Sardar Vallabhbhai Patel Uluslararası Havaalanı, Kempegowda Uluslararası Havaalanı, Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı, Chennai Uluslararası Havaalanı, Rajiv Gandhi Uluslararası Havaalanı, Netaji Subhash Chandra Bose Uluslararası Havaalanı'nı hub olarak kullanmaktadır.

IndiGo havayolları öncelikle Hindistan'ın iç hat uçuş pazarında, düşük fiyatlı bir taşıyıcı olarak faaliyet göstermektedir.

2017 yılında %38 pazar payı ile ülkenin en büyük havayolu şirketinden biri olan IndiGo Airlines, yolcularına hem iç hem de dış hat uçuşlarını sunuyor.

Hindistan içinde uçmakta olduğu şehirler; Port Blair, Visakhapatnam, Dibrugarh, Guwahati, Patna, Chandigarh, Raipur, Goa, Vadodara, Jammu, Srinagar, Ranchi, Mangaluru, Kochi, Kozhikode ,Thiruvananthapuram, Indore, Nagpur, Pune, Imphal, Dimapur, Bhubaneswar, Amritsar, Jaipur, Udaipur, Coimbatore, Madurai, Agartala, Dehradun, Lucknow, Varanasi ve Bagdogra'dır.

Havayolunun yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler ise; Nepal, Umman, Katar, Singapur, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri'dir.

Not: Sadece ekonomi sınıfı uçuşlar gerçekleştirmekte olup ücretsiz yemek servisi bulunmamaktadır.

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

INDIGO SADAKAT PROGRAMI

IndiGo, çok fazla uçuş yapan müşterilerine sadakat programı sunmamaktadır.

Firma tarafından sadakat programı olduğunda bilgiler güncelenecektir.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Her yolcu, 55 x 35 x 25 cm'den büyük olmayan 7 kg el bagajı (dizüstü bilgisayar ve gümrüksüz mal dahil) taşıyabilir.

Kargo bölümü bagaj
Light Fare sınıfında bagaj hakkı bulunmamaktadır. Regular Fare'de, içhat bir uçuşta 15 kg bagaj, uluslararası uçuş olması halinde 20 kg taşınabilir. Dubai'ye seferler yapan uçuşlar için 30 kg bagaj hakkınız bulunmaktadır. Dış ölçülerin toplamı 158 cm'yi geçmemelidir.

Diğer bagajlar
99 cm'den (spor malzemeleri) veya 158 cm'den (diğer ek veya fazla bagaj) daha büyük bagajlar için destinasyona bağlı ücretler alınmaktadır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.