Freebird Airlines Uçak Bileti

Freebird Airlines

En uygun Freebird Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Freebird Airlines Freebird Airlines Hakkında

Türk charter havayolu Freebird Airlines, Gözen Group’un bir iştiraki olarak 2000 yılında kuruldu. Şirketin genel merkezi İstanbul’da iken, Antalya Havalimanı ana havalimanı olarak görev yapıyor.

2001 yılında havayolu üç MD-83 uçağı ile uçuş operasyonlarına başladı. 2006 yılına kadar filo üç Airbus A320 uçağı ve bir Airbus A321’i içerecek şekilde genişletildi. Bir IATA havayolu şirketi olarak Freebird, çeşitli güvenlik standartlarına uyumluluk gerektiren gerekli IOSA kaydına Temmuz 2006’dan beri sahiptir. 2011 yılında Türk havayolunun yedi Airbus uçağı vardı. 2020 yılında ise toplam on tane Airbus A320 uçağı bulunuyor. Uçağın ortalama yaşı 11.7 yıldır. Freebird havayolunun özel bir özelliği, tüm uçakların ISO 9001 kalite sistem belgesine sahip olmasıdır.

IATA üyeliği nedeniyle uçuş güvenliği önemli olsa da, Freebird için de önemli bir rol oynamaktadır. Filonun bakımını İstanbul Uluslararası Atatürk Havalimanı’nda bulunan MNG Teknik yapmaktadır. Sadece uçağın değil, personelin de her zaman güncel kalması için çalışanlar; İstanbul’daki Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi (IFTC) tarafından sunulan eğitim kurslarına düzenli olarak katılıyor.

Freebird Airlines Merkez Havalimanı

İstanbul Havalimanı (ISL / LTBA)

Üsler
Antalya Havalimanı (AYT / LTAI)
Dalaman Havalimanı (DLM / LTBS)

Freebird Airlines Uçuş Sınıfları

Freebird ile uçuşlar tercihen bir paket turla bağlantılı olarak kullanılmalıdır. Tek kabin sınıfı Ekonomi Sınıfıdır. Tatilci, rezervasyonu yapılan kalkıştan 60 ila üç gün önce tercih ettiği koltuğu online olarak rezerve edebilir. Aynı şey uçakta yemek servisi için de geçerlidir: Şirketin web sitesinde, “Yolcu Hizmetleri” altında istediğiniz yemeği seçebilir ve ardından bunu kalkıştan 24 saat öncesine kadar Freebird’e bildirebilirsiniz. Havayolu ile telefon, faks veya e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.


Prensip olarak, havayolu yalnızca Türkiye’deki tatil destinasyonlarına charter uçuşlar düzenlemektedir. Böylece yolcular Antalya veya İzmir gibi destinasyonlara ucuza uçabilir ve Freebird havayolu ile 100 destinasyona daha ulaşabilir.

Freebird Airlines Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Freebird havayolları’nın check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Freebird Airlines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Freebird Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun kabine bir parça el bagajı ve bir kişisel eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte, el bagajının ağırlığı altı kilogramdan fazla olmamalıdır. Aksi takdirde fazla bagaj ücretleri uygulanacaktır. Kişisel eşyalar arasında örneğin bir el çantası, palto, duty-free alışveriş çantası, şemsiye veya dizüstü bilgisayar bulunur. Diğer yolcular ve uçuş personeli için risk oluşturabilecek tüm eşyalar el bagajında yasaktır.

Kargo bölümü bagaj

İzin verilen ücretsiz bagaj hakkı, rezerve edilen tarifeye bağlıdır. Ücretsiz bagaj hakkı aşılırsa ek ücretler uygulanacaktır.

Diğer bagaj

Özel bagajların taşınması için ek ücretler de ödenecektir.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Freebird Airlines Koltuk seçimi

Freebird Airlines ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Freebird Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sık sık Freebird Airlines ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Freebird Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Freebird Airlines Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Freebird Airlines sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Freebird Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Freebird Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Freebird Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Freebird Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Freebird Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
FH FHY FREEBIRD AIR

Kuruluş: 2000
Havalimanı Yeri:Türkiye
Hubları: IST
Sahibi: Gözen Holding
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: To feel free

Uçak Sayısı: 10
Uçtuğu Destinasyon:  80
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 11.7
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A320-200

İletişim: Yeşilköy Caddesi 9-A, Blok 3-4, Florya, 34153 İstanbul, Türkiye
Telefon Numarası: +90 212 663 7777
Fax: +90 212 663 2353
E-mail: info@freebirdairlines.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Freebird Airlines Uçak Biletleri

YönBilet bul
Antalya → KişinevUÇUŞ ARA
Antalya → BerlinUÇUŞ ARA
Kişinev → AntalyaUÇUŞ ARA
Berlin → AntalyaUÇUŞ ARA
Londra → AntalyaUÇUŞ ARA
Köln → AntalyaUÇUŞ ARA
Stuttgart → AntalyaUÇUŞ ARA
Antalya → HannoverUÇUŞ ARA
Antalya → DüsseldorfUÇUŞ ARA
Antalya → KölnUÇUŞ ARA
Antalya → StuttgartUÇUŞ ARA
Düsseldorf → AntalyaUÇUŞ ARA
Antalya → HamburgUÇUŞ ARA
Hamburg → AntalyaUÇUŞ ARA
Antalya → MünihUÇUŞ ARA
Hannover → AntalyaUÇUŞ ARA
Antalya → LondraUÇUŞ ARA
Münih → AntalyaUÇUŞ ARA
Antalya → ManchesterUÇUŞ ARA
Antalya → NürnbergUÇUŞ ARA