Druk Air Uçak Bileti

Druk Air

En uygun Druk Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Druk Air Druk Air Hakkında

Küçük Himalaya ülkesi Butan’ın devlete ait havayolu Druk Air, karargahı ve merkezi olarak Paro havaalanını kullanıyor. Butan Krallığı’nın Himalayalar’daki konumu, 1968’de Paro Havaalanı açılana kadar hava trafiğini uzun süre zorlaştırdı. Başlangıçta Hint helikopterleri tarafından ve 1978’den itibaren Hindistan’ın Kalküta kentine uçan küçük uçaklar tarafından havalimanına uçuldu.

Druk Air nihayet Nisan 1981’de kraliyet ailesinin girişimi ile kuruldu ve 1983’te iki Dornier uçağıyla uçuş operasyonlarına başladı. Şirket, Kalküta ve Dakka’ya tarifeli seferler başlattı. 1988’de Katmandu, Bangkok ve Yeni Delhi’ye gidebilecek BAe 146-100 tipi uçaklar eklendi. Druk Air, Ekim 2004’ten bu yana iki Airbus A319-100 ile uçmaktadır. 2012’de üreticiden başka bir Druk Air uçağı sipariş edilmiştir. Plan, tarifeli uçuşların aralığını Hong Kong’a bir rota içerecek şekilde genişletmektir. 2020’de Druk Air’in üç uçağı vardır: üç Airbus A319-100, bir Airbus A320neo ve bir ATR 42. Druk Air ne bir ittifakın parçası ne de Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) bir parçasıdır.

Havayolunun web sitesi, hem güncel uçuş programlarının görüntülenmesine hem de online rezervasyonların yapılmasına izin verir. Yolcular bonus programını kullanamasalar da zaman zaman çeşitli indirimlerden faydalanabilirler. Druk Air ayrıca bazen özellikle ucuz uçuşlar sunar.

Druk Air Merkez Havalimanı

Paro Havaalanı (PBH / VQPR)

Druk Air Uçuş Sınıfları

Daha büyük uçakta, Ekonomi ve Business Class arasında seçim yapma seçeneğine sahipsiniz. Ancak ATR 42-500 ile uçanların bu seçeneği yoktur – sadece ekonomik koltuklar mevcuttur.


Güzergah yelpazesi, Orta ve Doğu Asya ile Hindistan alt kıtasında yoğunlaşmıştır. Druk Air şimdiye kadar Yeni Delhi, Gaya, Dakka, Bagdogra, Bangkok, Katmandu, Tokyo, Dubai ve Kalküta’dan Paro’ya hizmet verdi.

Druk Air Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Druk Air check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Druk Air web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Druk Air Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun 45 x 35 x 20 santimetreden büyük olmaması gereken beş kilogram el bagajı almasına izin verilir. Ek olarak, her yolcunun el çantası, ceket, şemsiye, kamera veya okuma materyali gibi kişisel bir eşyayı yanlarında getirmesine izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Ekonomi sınıfta 20 kilogram ve Business sınıfta 30 kilogram ücretsiz bagaj vardır. Küçük çocukların (kendi koltukları olmayan) bagajlarını check-in yapmalarına izin verilmez. El bagajı ağırlığı, teslim edilen ücretsiz bagaj hakkına dahildir. Uçakta gazlar, patlayıcı ve yanıcı maddeler, radyoaktif maddeler, zehirler ve diğer tehlikeli maddeler taşınamaz.

Diğer bagaj

Serbest bagaj hakkını aşan bagaj parçaları için, maksimum ekonomi uçuş fiyatının yüzde 1,5’i kilogram başına tahsil edilecektir.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Druk Air Koltuk seçimi

Druk Air ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Druk Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

HappinesSMiles Sadakat Programı

Sık sık Druk Air ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Druk Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Druk Air Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Druk Air sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Druk Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Druk Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Druk Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Druk Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Druk Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
KB DRK ROYAL BHUTAN

Kuruluş: 1981
Havalimanı Yeri:Butan
Hubları: PBH
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: HappinesSMiles
Şirket Sloganı: On the Wings of the Dragon

Uçak Sayısı: 5
Uçtuğu Destinasyon:  15
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 8
Uçak Tipi: ATR, Airbus
Uçak Detayı: ATR 42, Airbus A319-100, Airbus A320neo

İletişim: Drukair Corporation Ltd. Nemeyzampa, Paro, PO BOX 1219 Butan
Telefon Numarası: +975 8 271 856, +975 8 276 430
Fax: +975 8 271 861
E-mail: [email protected]

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama