Conviasa Uçak Bileti

Conviasa

En uygun Conviasa uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Conviasa Conviasa Hakkında

Venezuela bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Conviasa, 2004 yılında Başkan Hugo Chavez’in kararıyla kuruldu. Eski ulusal şirket Viasa’nın faaliyetlerinin sona ermesinden sonra, 2001 yılında yeni bir şirketin Venezuela milli renkleriyle uçtuğunu görme arzusu hissedildi. Bu dilek, 30 Mart 2004’te Conviasa havayolu şirketi kuruluş kararnamesinin Hugo Chavez tarafından imzalanmasıyla gerçekleşti. İlk uçuş 28 Kasım 2004’te Charallave ve Margarita Adası arasında yapıldı. Şirketin ulusal ve uluslararası havayolu faaliyeti resmi olarak 10 Aralık 2004 tarihinde başladı. Şirket kurulduğunda, tanınmış Lufthansa Technik şirketi ile 5 yıllık bir bakım sözleşmesi imzalandı. Bunun bir uzatmaya tabi olup olmadığı veya kararlaştırılan sürenin sonunda bakımın başka ellere geçip geçmediği bilinmemektedir. Mülkiyetin% 80’i Venezuela ülkesine ve % 20’si Nueva Esparta eyaletine aittir.

Venezuela vatandaşlarına uçakla seyahat etme imkanı sunmaya istekli olan Conviasa şirketi, birçok iç hat uçuş noktasına hizmet vermeyi ve ülkenin şehirlerini birbirine bağlamayı garanti ediyor. Böylelikle Venezuela’nın hem ekonomik hem de turistik gelişimine katılır ve ülkedeki birçok görkemli turistik yere hava erişim yolu sunar. Aynı zamanda, Latin Amerika’ya yapılan uluslararası uçuşları da geliştiriyor. Bunun için her rotaya uyarlanmış çeşitli cihazlardan oluşan bir filosu vardır. Filosu, Boeing ve Airbus’ın yanı sıra Embraer’den oluşmaktadır. 09 Nisan 2015’te Eduardo Antonio Falcon Gotopo şirketin başına geçti. Conviasa bugüne kadar 20 uçaklık bir filo ile 30 destinasyona hizmet veriyor.

Convasia’nın uluslararası bir ittifakla hiçbir bağlantısı yoktur. Sık uçan yolcular için ilginç teklif, Infinito adı altında çalışır ve bonus puan toplayarak çok sayıda indirim sunar.

Conviasa Merkez Havalimanı

Havayolunun merkezi, Venezuela’nın başkentine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki ana havaalanı olan Simón Bolívar Uluslararası Havalimanı’nda bulunmaktadır. İkinci merkez, Isla de Margarita adasının güneydoğusunda bulunan Porlamar Uluslararası Havaalanı’dır.

Karakas Simon Bolivar Uluslararası Havalimanı (CCS / SVMI)

Conviasa Uçuş Sınıfları

Conviasa havayolu, kendi uçağında yalnızca Ekonomi sınıfı sunar. Bu nedenle, eğlence sunulmasına rağmen seyahar edenlere belirli bir hizmet sunulmamaktadır. Uçuş sırasında uçakta yiyecek ve içecek satılıyor.


Havayolu, Venezuela’ya yayılan kapsamlı bir rota ağı sunar. Ayrıca Buenos Aires, Dominika, Ekvador, Grenada, Kolombiya, Küba, La Fria, İspanya, Suriye ve Karayip adaları Trinidad ve Tobago gibi ülkelere çok sayıda uluslararası uçuş bulunur. Tek uzun mesafeli varış noktası şu anda İspanya’daki Madrid Havaalanı olup, Şam’a uçuşlar şimdilik askıya alındı.

Conviasa Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Conviasa havayolları’nın check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Conviasa web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Conviasa Bagaj Kuralları

El bagajı

Bir el bagajı parçası asla 37 x 25 x 61 cm’den büyük olmamalı ve asla sekiz kilogramdan ağır olmamalıdır. İstisnalar, uçağa on kilogram el bagajının alınabileceği Buenos Aires ve Madrid uçuşlarıdır.

Kargo bölümü bagaj

Kural olarak, 25 kilogram bagaj check-in yapılabilir. Yine, Buenos Aires ve Madrid uçuşları burada istisnadır, çünkü ekonomi sınıfında iki kere 23 kilogram ve Business sınıfında üç kere 23 kilogram teslim edilebilir. Caracas ile Mérida / San Antonio / Valera arasındaki uçuşlarda ve Puerto Ordaz ile Santa Elena arasındaki uçuşlarda sadece 20 kilogram bagaj check-in yapılabilir.

Diğer bagaj

Havayolu, diğer bagaj parçalarının taşınması hakkında herhangi bir bilgi sağlamaz.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Conviasa Koltuk seçimi

Conviasa ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Conviasa Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Infinito Sadakat Programı

Sık sık Conviasa ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Conviasa Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Conviasa Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Conviasa sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Conviasa Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Conviasa ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Conviasa Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Conviasa bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Conviasa
IATA ICAO Çağrı Kodu
V0 VCV CONVIASA

Kuruluş: 2004
Havalimanı Yeri:Venezuela
Hubları: CCS
Sahibi: Ulaştırma Bakanlığı
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Infinito
Şirket Sloganı: El placer de volar(the pleasure of flying)

Uçak Sayısı: 20
Uçtuğu Destinasyon:  30
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 12.1
Uçak Tipi: Airbus, Boeing, Embraer
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A340-200, Airbus A340-300, Boeing 737-200, Embraer ERJ-190

İletişim: Avda Intercomunal, Aeropuerto Int. de Maiquetia, Ediificio 6 Seccion 6.3 Zona Estrategica, Karakas, Venezuela
Telefon Numarası: +58 212 303 7394, +58 212 303 7485
Fax: +58 212 507 8873
E-mail: ventas@conviasa.aero

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Conviasa Uçak Biletleri

YönBilet bul
Moskova → KarakasUÇUŞ ARA
Karakas → MoskovaUÇUŞ ARA