ASKY Airlines Uçak Bileti

ASKY Airlines

En uygun ASKY Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

ASKY Airlines ASKY Airlines Hakkında

Asky Airlines, Togo merkezli bir pan-Afrika havayoludur. Air Afrique’nin 2002’de iflas etmesinden sonra, Batı ile Orta Afrika arasındaki hava ulaşımı kesildi. Bu durum, Ocak 2004’te Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu’nu (ECOWAS) ve Batı Afrika Ekonomik ve Para Birliği’ni (UEMOA) yeni bir havayolu oluşturmaya itti. Société de Promotion d’une Compagnie Aérienne Régionale (SPCAR) tarafından yürütülen finansal ortakların çalışmaları ve araştırmaları 2008’de Asky’yi doğurdu.

İlk uçuşlar, Lomé ve Ouagadougou arasında dolaşan iki Boeing 737-700 ile Ocak 2010’a kadar gerçekleşmedi. Havayolu inanılmaz bir hızla büyüdü ve Orta ve Batı Afrika’daki ülkelere kapsamlı bir uçuş ağı geliştirdi. Birincil amacı, komşu ülkeler arasındaki seyahati kısaltmaktı. O zamana kadar, böyle bir yolculuk yapmak isteyen bir yolcunun bir Avrupa başkentinden – Paris, Londra veya Amsterdam‘dan geçmesi gerekiyordu. Asky ile, ana Afrika şehirlerinden komşu şehirlere doğrudan yolculuklar sayesinde bu değişiklik gereksiz hale geldi. Birkaç yıl içinde, Togo havayolları yerini buldu ve başarısını sağlamayı başardı. Seyahatleri kolaylaştırarak bazı Afrika ülkelerinin ekonomik kalkınmasına katılmış, aynı zamanda Afrika turizminin artmasına da izin vermiştir. Şirket iddialı ve hedeflerini daha da geliştirmeyi planlıyor. Son yıllarda Afrika havayolları ile Güney Afrika, Lübnan ve hatta bazı Avrupa ve Amerika havalimanlarına hizmet vermek için çok sayıda anlaşma imzaladı.

Şirket, 2013 yılında Afrika’da En İyi Ekonomi Havayolu Ödülü; 2014 yılında yılın havayolu ödülü veya Afrika Seyahat Ödülleri. 2015 yılında IOSA sertifikasını (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) aldı. Yaoundé, Abidjan, Monrovia ve Acra dahil olmak üzere 20 Afrika ülkesine ve 23 destinasyona uçuş gerçekleştiriyor. Şirket bugün 250 kişiyi istihdam ediyor ve 8’i Boeing 737 olmak üzere 9 uçaktan oluşan bir filoya sahiptir.

Asky Airlines Merkez Havalimanı

Lomé Tokoin Havaalanı (LFW / DXXX)

Asky Airlines Uçuş Sınıfları

Asky’nin uçuşlarında iki sınıfı vardır. Ekonomi sınıfında, uçuş saatine ve süresine bağlı olarak atıştırmalıklar, yemekler ve içecekler servis edilir. Business class yolcuları, karşılama içeceği olarak kaliteli bir yemeğin ve bir kadeh şampanyanın tadını çıkarır. Geniş koltuklar uzanıyor ve uçuş ekibi battaniyeler ve yastıklar dağıtıyor. Gazeteler ve dergiler de onlar için mevcuttur. Hiçbir sınıf eğlence cihazları sunmaz.

ASKY Airlines Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için ASKY Airlines check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Check-in yapmak için havalimanına, şirket kontuarına gitmelisiniz. Check-in süresi genellikle kalkıştan 45 dakika öncedir. Business class yolcuları öncelikli kontuarlara gidebilir.

ASKY Airlines Bagaj Kuralları

ASKY Airlines ile seyahatinizde uymanız gereken bagaj kuralları bulunmaktadır. Genel olarak kabinde ve bagaj bölümünde taşıyacağınız eşyalar için belli ağırlık ve boyut sınırlamaları ile karşılaşılmaktadır.

Uçak biletini satın alırken havayolu ve seyahat acentesi web sitesinde bagaj hakkı ile ilgili geçen kısımları dikkatlice okuyunuz.

Ayrıca spor ekipmanları, müzik aletleri, kayak malzemeleri için mutlaka ASKY Airlines ile görüşünüz.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

ASKY Airlines Koltuk seçimi

ASKY Airlines ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

ASKY Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

ASKY Club Sadakat Programı

Asky’nin sadakat programı “Asky Club” tır. Program, her biri özel ve ileri avantajlara erişim sağlayan 4 seviyede mevcuttur. Böylelikle bekleme listelerinde öncelik, havalimanındaki Business salonlarına erişim veya 20 kg fazla bagaj hakkı elde edebileceksiniz. VIP üyeler 1.000 millik bir sadakat bonusundan yararlanır.

ASKY Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

ASKY Airlines Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde ASKY Airlines sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

ASKY Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde ASKY Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

ASKY Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için ASKY Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

ASKY Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
KP SKK ASKY AIRLINE

Kuruluş: 2008
Havalimanı Yeri:Togo
Hubları: LFW
Sahibi: Bank of Investment and Development of ECOWAS (BIDC), West African Development Bank (BOAD), ECOBANK Ethiopian Airlines group
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: ASKY Club
Şirket Sloganı: The Pan African Airline

Uçak Sayısı: 9
Uçtuğu Destinasyon:  23
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 13.9
Uçak Tipi: Boeing, De Havilland Canada
Uçak Detayı: Boeing 737-700, Boeing 737-800, De Havilland Canada DHC-8-400

İletişim: B.P. 2988, Immeuble Bidc-Cedeao, Lome, Togo
Telefon Numarası: +228 22 23 05 10
Fax: 
E-mail: headoffice@flyasky.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler ASKY Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Abidjan → LoméUÇUŞ ARA
2Akra → LoméUÇUŞ ARA
3Bamako → KonakriUÇUŞ ARA
4Bamako → LoméUÇUŞ ARA
5Konakri → BamakoUÇUŞ ARA
6Konakri → LoméUÇUŞ ARA
7Douala → LoméUÇUŞ ARA
8Dakar → LoméUÇUŞ ARA
9Johannesburg → KinşasaUÇUŞ ARA
10Lomé → AbidjanUÇUŞ ARA
11Lomé → AkraUÇUŞ ARA
12Lomé → BamakoUÇUŞ ARA
13Lomé → KonakriUÇUŞ ARA
14Lomé → CotonouUÇUŞ ARA
15Lomé → DoualaUÇUŞ ARA
16Lomé → DakarUÇUŞ ARA
17Lomé → LagosUÇUŞ ARA
18Lomé → OuagadougouUÇUŞ ARA
19Lagos → LoméUÇUŞ ARA
20Ouagadougou → LoméUÇUŞ ARA