Yeryüzünde Bir Cennet: Rio

Birbirinden ilginç sahnelere tanıklık eden meşhur karnavalıyla ünlü Rio yılın bu zamanlarında harika olmakla birlikte kapsamlı bir tatil için en iyi destinasyonlardan biri. Deniz, güneş, gece hayatı, eğlence, her türlü aktiviteyi bulabileceğiniz, doğa güzellikleriyle ve manzarasıyla sizi büyüleyecek harika bir seçenek.

Rio ve tüm Brezilya bizim mevsimimizin tam tersini yaşıyor. Biz Aralık ayında kara kışı yaşarken, orada güneş ve 40 dereceyi bulan sıcaklık var. Rio’da Temmuz ayı kış mevsimine denk düşüyor. Baharda ve kış aylarında sürekliye yakın yağmura hazırlıklı olmalısınız.

Rio’da yapılacaklar listesinin başında Copacabana ve İpenama’ya gidebilir ve oradan şehrin tepeden görünümü için İsa heykelinin (Cristo Redentor) olduğu tepeye çıkabilirsiniz. Bu tepeden şehrin manzarası muhteşem. Oradan da Şeker Tepesi ( Pão de Açúcar)’ne giderseniz şehrin en görülesi yerlerine uğramış olursunuz. Futbol meraklıları Maracana stadına gidip iki tur atmadan Rio’dan ayrılırlarsa pişman olurlar. Vaktiniz varsa yapabileceğiniz başka bir şey favela turlarından birine katılmak.

Ipanema plajı

Şehrin sayıca çok tepelerinde üst üste, iç içe inşa edilmiş derme çatma, boyasız, camsız, kapısız gecekondu mahalleleri var. Bunlara favela deniliyor. Buraya turlar düzenleniyor. Rio’ya gittiyseniz mutlaka bu bölgeyi de görmeden dönmeyin.

Rio dünya üzerinde gezilmesi, görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Sizler de sıkı gezginler olarak mutlaka Rio’yu ziyaret edeceksinizdir. Bu ziyaretiniz sırasında Tripuck’ın gidiş-dönüş Rio uçak biletlerine göz atmayı unutmayın ve her zamanki gibi gittiğiniz zaman bizim için de fotoğraf çekmeyi asla unutmayın. Şimdiden iyi yolculuklar!