Yaounde - Ağrı Uçak Bileti

Yaounde - Ağrı uçak bileti

Yaounde - Ağrı uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Yaounde - Ağrı uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Yaounde - Ağrı uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Yaounde - Ağrı uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Yaounde - Ağrı uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Yaounde Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Nsimalen Uluslararası Havalimanı

Nsimalen Uluslararası Havalimanı, Yaounde şehir merkezinden 24 km uzaklıkta bulunmakta olup Kamerun'nun başkentine hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Nsimalen sınırları içerisinde bulunduğundan Nsimalen havalimanı olarak da bilinmektedir.

Yaounde şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz N2 üzerinden yaklaşık 41 dakika'da ulaşabilirsiniz. Bu süre trafik yoğunluğuna göre artabilir. Havalimanında 578 araç kapasiteli otopark mevcuttur. Havalimanı otoparkını hem kısa süreli hem de uzun süreli olarak abonmanlık seçeneği ile kullanabilirsiniz.

Nsimalen Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Nsimalen Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Nsimalen Uluslararası havalimanında araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmamaktadır. Kiralamış olduğunuz aracı teslim etmek istediğiniz yeri havalimanı olarak önceden belirtirseniz, aracınızı havalimanında teslim edip uçuşunuza gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanı şehir merkezine uzak olmasından dolayı ücret biraz fazla olabilir. 6000 CFA tuturanda bir ücret ödersiniz. Yaklaşık 10 USD. Bu ücreti 4500 CFA kadar pazarlık ile düşürebilirsiniz. Öncelikle fiyat konusunda taksi şöförü ile anlaşmanız faydanıza olacaktır. 

Younde Havalimanı

Younde şehrinin ilk havalimanıdır. Yaoundé-Ville havalimanı olarak da bilinmektedir. Nsimalen havalimanının faaliyete başlaması ile bütün uçuşlar kaydırılmıştır. Şu an Kamerun askeriyesi tarafından havacılık üssü olarak kullanılmaktadır. Ağrı Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Yolluyazı mevkinde olup şehir merkezine 9 km uzaklıktadır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Ağrı Ahmed-i Hani havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşımın en ucuz yöntemi belediye otobüslerini kullanmaktadır. Uçakların iniş saatine göre otobüsler havalimanından hareket etmektedir. Şehir merkezine giden otobüslere Beyaz Hat adı verilmektedir.

Beyaz hat güzergahı: Havalimanı -  Yeni Van Caddesi - Cumhuriyet Meydanı

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Ağrı Ahmed-i Hani havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Ağrı Ahmed-i Hani havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AYDINOĞLU, AZIZOĞLU OTO KİRALAMA

Taksi

Havalimanının şehir merkezine oldukça yakın olduğu için 7-10 dakika içinde taksi ile ulaşmak mümkün. Taksileri terminal çıkışında beklemektedir. Patnos veya Doğubeyazıt gibi uzak destinasyonlara yolculuk yapacak iseniz taksi şöförü ile fiyat konusunda anlaşmanızı öneririz.