Şam - Uşak Uçak Bileti

Şam - Uşak uçak bileti

Şam - Uşak uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Şam - Uşak uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Şam - Uşak uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Şam - Uşak uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Şam - Uşak uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Şam Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şam Uluslararası Havalimanı

Şam Uluslararası Havalimanı, Şam şehir merkezinden 27 km uzaklıkta bulunmaktadır. 

Suriye'de yaşanan iç savaş'tan dolayı birçok uluslararası havayolu Şam'a uçuşlarını durdurmuştur. Günümüz itibarı ile Şam havalimanından uçan havayolları; Syrian Air, Cham Wings, Mahan Air, Fly Damas, Al Naser Wings'dir.

Şam şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Şam Havaalanı otoyolu üzerinden yaklaşık 20 dakika'da ulaşabilirsiniz. Bu süre trafiğe bağlı olarak artış gösterebilir. Havalimanında P1 ve P2 olmak üzere toplam 750 araç kapasiteli otopark mevcuttur. Fiyatlandırma saatlik olarak yapılmaktadır. Uzun süreli park kullanımları için aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık abonmanlık yapabilirsiniz.

Şam Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Şam Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezindeki Baramkeh otobüs terminalinden her 30 dakika'da hareket eden otobüsler ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüsler 24 saat hizmet vermektedir. Bilet fiyatı 45 SYP olup bagajınız ekstra ücrete tabidir. Daha yeni ve konforlu otobüs'ler son yıllarda eklendiği için rahat bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Şam Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Şam Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, 3CLICK ARAÇ KİRALAMA

Taksi

Şam şehir merkezinde taksiler çokca bulunmaktadır. Diğer Suriye şehirlerinde taksimetre kullanılmamamktaydı. Şam'da ise taksimetre taksilerde bulunmaktadır. Fakat taksi şöförleri taksimetre'yi açmak pek istemezler. Geceleyin tarife 2 katına çıkmaktadır. Şam'da hizmet eden Star Taxi firması normal taksilere göre daha pahalıdır. Fakat havalimanına gitmek için daha konforlu ve güvenli olduğu için tercih etmenizi öneririz. Telefon ile firmadan taksi çağırmanız mümkün.

Şam'da havalimanına ulaşmak için mutlaka taksi şöförü ile pazarlık yapınız. Pazarlık gücünüze bağlı olarak çok daha ucuza havalimanına gidebilirsiniz. Arapça biliyorsanız bu sizin için büyük bir avantajdır. Uşak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Uşak Havalimanı

Uşak Havalimanı, Uşak şehir merkezine 8 km uzaklıkta olup iki Saray köyü sınırları içerisindedir.

Havalimanı şehir merkezine çok uzak olmadığı için 10-15 dakikada ulaşmanız mümkün.

Uşak Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunuyor.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşmanın en ucuz yolu otobüslerdir. Otobüsler ile ulaşım süreniz biraz uzasa da ekonomik bir çözüm olduğu için tercih edilmektedir. Otobüsler hakkındaki güzergah bilgisine Uşak belediyesinden öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Uşak havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Uşak havalimanında hiçbir araç kiralama firmasının ofisi bulunmamaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama firmaları havalimanına kiraladığınız aracı getirmektedir. Kiraladığınız aracı şehir merkezinde veya havalimanında teslim edebilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın en kolay yolu terminal binası çıkışındaki taksiler iledir. Taksiler km başına ücret almaktadır. Uzak mesafe bir yere gidecekseniz önceden fiyatı sormanızı tavsiye ederiz.