Şam - Kayseri Uçak Bileti

Şam - Kayseri uçak bileti

Şam - Kayseri uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Şam - Kayseri uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Şam - Kayseri uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Şam - Kayseri uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Şam - Kayseri uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Şam Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şam Uluslararası Havalimanı

Şam Uluslararası Havalimanı, Şam şehir merkezinden 27 km uzaklıkta bulunmaktadır. 

Suriye'de yaşanan iç savaş'tan dolayı birçok uluslararası havayolu Şam'a uçuşlarını durdurmuştur. Günümüz itibarı ile Şam havalimanından uçan havayolları; Syrian Air, Cham Wings, Mahan Air, Fly Damas, Al Naser Wings'dir.

Şam şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Şam Havaalanı otoyolu üzerinden yaklaşık 20 dakika'da ulaşabilirsiniz. Bu süre trafiğe bağlı olarak artış gösterebilir. Havalimanında P1 ve P2 olmak üzere toplam 750 araç kapasiteli otopark mevcuttur. Fiyatlandırma saatlik olarak yapılmaktadır. Uzun süreli park kullanımları için aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık abonmanlık yapabilirsiniz.

Şam Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Şam Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezindeki Baramkeh otobüs terminalinden her 30 dakika'da hareket eden otobüsler ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüsler 24 saat hizmet vermektedir. Bilet fiyatı 45 SYP olup bagajınız ekstra ücrete tabidir. Daha yeni ve konforlu otobüs'ler son yıllarda eklendiği için rahat bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Şam Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Şam Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, 3CLICK ARAÇ KİRALAMA

Taksi

Şam şehir merkezinde taksiler çokca bulunmaktadır. Diğer Suriye şehirlerinde taksimetre kullanılmamamktaydı. Şam'da ise taksimetre taksilerde bulunmaktadır. Fakat taksi şöförleri taksimetre'yi açmak pek istemezler. Geceleyin tarife 2 katına çıkmaktadır. Şam'da hizmet eden Star Taxi firması normal taksilere göre daha pahalıdır. Fakat havalimanına gitmek için daha konforlu ve güvenli olduğu için tercih etmenizi öneririz. Telefon ile firmadan taksi çağırmanız mümkün.

Şam'da havalimanına ulaşmak için mutlaka taksi şöförü ile pazarlık yapınız. Pazarlık gücünüze bağlı olarak çok daha ucuza havalimanına gidebilirsiniz. Arapça biliyorsanız bu sizin için büyük bir avantajdır. Kayseri Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Erkilet Havalimanı

Erkilet Havalimanı, Kayseri şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunmakta olup Kocasinan merkez ilçesi sınırları içerisindedir.

Erkilet Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Havaş, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Erkilet havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından Amarat, Güneşli, Yenişehir ve Yenimahalle gibi Kayseri semtlerine ulaşımınızı sağlayabildiğiniz gibi Ankara gibi çevre illere de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Erkilet havalimanından şehir merkezine karşılıklı olarak her 20 dakika'da bir seferler düzenlenmektedir. Havalimanın'dan şehir merkezine ve Erciyes kayak merkezine en ucuz ulaşım aracı otobüs'tür. Havalimanından 4, 100, 101, 102 ve 270 numaralı otobüsler hareket etmektedir. 4 numaralı otobüs ile Erciyes kayak merkezi, 100 numaralı otobüs ile Seyid Burhanettin Devlet hastanesi, 101 numaralı otobüs ile İstasyon Caddesi, 102 numaralı otobüs ile Erciyes üniversite'si fakültesi ve 200 numaralı otobüs ile Nato 200 evler'e ulaşabilirsiniz. Güzergah bilgisi ve otobüs saatleri hakkında bilgiye Kayseri belediyesi resmi web sitesinden ulaşılabilmektedir.

Havaş

Havaş servisleri havalimanından şehir merkezi ve Talas olmak üzere 2 destinasyona gitmektedir. Bilet fiyatı 2 yer için de 12 TL'dir. Şehir merkezine 30 dakika, Talas'a ise 45 dakika'da ulaşılmaktadır. Havaş servisleri uçak iniş saatine göre organize edilmektedir. 

Havas şehir merkezi yolcu indirme durakları: Tren Garı,Yeni Sanayi DSİ Kavşağı, Eski Şeker Karakolu,Şehirlerarası Otobüs Terminali Karşısı(BYZ Avm Otoparkı)

Havas Talas yolcu indirme durakları: Kayseri Forum Avm-Farabi Sokak Ptt Başmüdürlüğü-Tuna Tramvay Durağı- İpeksaray Avm Önü-M.Şimşek Caddesi Cemil Baba Parkı-Erciyes Üniversitesi Talas Bulvarı Hastane Girişi-Anayurt Meydan

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Erkilet havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Erkilet havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, ENTERPRISE, HERTZ, FILOPARK, CARMOBIL, SIXT, BUDGET, ALVIS

Taksi

Kayseri havalimanından şehir merkezine taksi ile yolculuk yaparak 10 dakika'da ulaşılmaktadır. Kayak merkezine ulaşım otobüs ile daha ucuz olmasına rağmen rahat bir yolculuk için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi ücretleri açılış fiyatı üzerine km başına ücret eklenerek hesaplanmaktadır.