Pekin Uçak Bileti

Pekin şehrinden direk uçuşlar

VarışHavayoluHavayoluGidiş TarihiFiyatUçak Bileti Ara
GuangzhouChina United Airlines21 Eylül 20212 720 Uçuş ara
ChongqingHainan Airlines19 Eylül 20211 236 Uçuş ara
ÇengduShenzhen Airlines20 Eylül 20211 131 Uçuş ara
ZhangjiajieAir China16 Ekim 20211 934 Uçuş ara
GuangyuanAir China14 Nisan 20223 986 Uçuş ara
HaikouChina Eastern Airlines29 Eylül 20213 545 Uçuş ara
HelsinkiFinnair24 Ocak 202214 836 Uçuş ara
HangzhouHebei Airlines30 Eylül 20211 979 Uçuş ara
Hong KongCathay Pacific5 Ekim 20216 616 Uçuş ara
TaizhouAir China27 Eylül 20214 426 Uçuş ara
KunmingChina United Airlines5 Ekim 20212 303 Uçuş ara
GuiyangChina Southern Airlines20 Eylül 20215 424 Uçuş ara
GuilinGrand China Air14 Ekim 20212 869 Uçuş ara
Los AngelesAir China10 Ekim 202133 314 Uçuş ara
LhasaAir China22 Nisan 20229 031 Uçuş ara
MadritAir China12 Mart 202214 527 Uçuş ara
MacauAir Macau25 Eylül 20213 809 Uçuş ara
NankinChina Eastern Airlines27 Eylül 20215 587 Uçuş ara
NewarkUnited Airlines11 Ocak 2022109 389 Uçuş ara
ParisAir China6 Ekim 202148 532 Uçuş ara

Pekin uçak bileti

Pekin uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Pekin uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Pekin uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Pekin uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Pekin uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Pekin, Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkentidir ve yaklaşık 17 milyon nüfusu vardır! Pekin, Çin'in kültür ve siyaset merkezidir. Şehir kültürel miras ve tarihi mekanlarla doludur. En iyi bilinenler, Göksel Barış Kapısı ve Yasak Şehir İmparatorluk Sarayı ve Tapınaklarıdır. Bunların hepsi Dünya Miras Listesi'ndedir! Pekin'in kültürü renklidir, ancak dışarıda bile Çin Seddi ve Ming Mezarları gibi muhteşem kültürel miras vardır.

Pekin, kentleşmeye rağmen kültürünü korumayı başardı. Gökdelenler tapınaklarla, diskolar kırsalda çay içen yaşlılarla buluşur. Dans pistinde heyecan aramak veya Pekin'in tarihini ve doğasını keşfetmek istiyorsanız, herkes için bir şeyler vardır! Pekin, manzaralar, fırsatlar ve heyecanla doludur. Sürekli dönüşüm içinde bir şehir! Pekin'e seyahat etmeyi seçen çoğu insan Eylül ve Ekim aylarını bekler. Yaz sıcaklıkları, nem oranı düşük olduğunda 30 derecenin üzerine çıkabilir. Ancak kışın sıcaklık sıfır civarındadır ve nadiren kar yağar.

Pekin'deki en büyük din Budizm'dir, ancak Taoizm ve Konfüçyüsçülüğün genellikle Budizm ile birleştiği söylenir. Bu dinleri saygınlık kazandırmak için Pekin'de birkaç tapınak inşa edildi. Örnek 1420'de inşa edilen Cennet Tapınağı. Taocu tapınak, tümü katı felsefi kurallara göre inşa edilmiş üç ana bina grubundan oluşur. Bu yönergeler Earth Mountain, Heavenly Lord's House ve House of Annual Dua'dır. Cennet Tapınağı, Pekin'deki dört büyük tapınağın en büyüğü ve en güzelidir. Diğer önemli tapınaklar doğudaki Güneş Tapınağı, kuzeydeki Dünya Tapınağı ve batıdaki Ay Tapınağı'dır. Pekin'in her köşesinde tarihi olaylar ve güzel binalar bulunur!

Şehre yapılacak bir ziyaret size yemek yemenin yeni yollarını gösterecektir. Çin'de nadiren kendi yemek tabağınızı alırsınız, ancak herkes masanın ortasında aynı tabaklardan yemek yeme fırsatı bulur. Yemek çubuklarıyla yemek yiyemiyorsanız, Çin'i ziyaret etmeden önce pratik yapmak için bir ipucu. Çinliler, beynin sopa kullanmasının iyi bir eğitim olduğuna inanıyor! Çin, yemekleriyle tanınır ve Pekin'de bir istisna değildir. Sokaklarda sizi büyüleyen ama aynı zamanda ürperten yiyecek tezgahları bulabilirsiniz. Sınırlarınızı test etmek ve yeni bir şeyler denemeye cesaret etmek için mükemmel! Tabağınızda yemek olarak yılan, akrep, çekirge ve çeşitli larvaları bulursanız şaşırmayın. Hiç uyumayan ve her zaman açık olan şehir Pekin. Yeni şeyler denemek ve sizinle birlikte evinize yeni yaşam deneyimleri getirmek isteyenler için mükemmel bir yer!

Tripuck ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla Pekin uçak bileti alabilir ve sizi çok etkileyecek pek çok Çin simgesini yakından görebilirsiniz.

Pekin’e Ne Zaman Gidilir?

Pekin’i ziyaret etmek için en iyi zamanlar mart-mayıs ve eylül-ekim ayları arasıdır. Bu ılıman aylar, renkli manzaraların tadını çıkarmak için en iyi hava koşullarını sağlıyor. Pekin, yaz aylarında çok sıcak ve kışın da oldukça soğuk.

Pekin uçak bileti ile gezeceğiniz bu Çin şehrine yapacağınız bir yolculukta hava durumuna dikkat etmelisiniz, ayrıca resmi tatil günlerinden de uzak durmalısınız. Milyonlarca yerli turist, Pekin’in tarihi ve kutsal alanlarını resmi tatillerde dolduruyor.

Pekin’de Gezilecek Yerler

İmparatorluk Sarayı (Yasak Şehir)

Yasak Şehir olarak da bilinen İmparatorluk Sarayı, Çin’in en önemli turistik merkezi ve kökleri 13. yüzyılın Yuan Hanedanı’na kadar uzanıyor. Yasak Şehir’in büyüklüğü Ming Hanedanlığı döneminde (1406 ile 1420) başkentin Nanking’den taşınmasında sonra yapılan genişlemelerin sonucu.

Pekin uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız bu benzersiz saray, sıradan vatandaşların girmesine izin verilmediği için Yasak Şehir olarak anılıyordu. Saray, 24 Ming ve Qing imparatoruna ev sahipliği yaptı. Kompleks, dört köşesinde kuleleri olan 10 metre yüksekliğinde bir duvar ve 50 metre genişliğinde bir hendekle çevrili 720.000 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Sarayda tören ve idari amaçlı kullanılan bölümlerin dışında imparator ve cariyesi tarafından kullanılan özel mahalleler bile bulunuyor.

İmparatorluk Sarayı’nın öne çıkan özellikleri arasında, 1420 yılında inşa edilen Meridian Kapısı, zengin şekilde dekore edilmiş beş beyaz mermer köprüye sahip olan Altın Nehir Köprüsü, imparatorun ziyafet salonu olarak işlev gören Koruyucu Uyum Salonu, saray içi mahkemedeki en büyük salon olan Cennetsel Saflık Salonu ve Askeri Cesaret Salonu mutlaka görmeniz gereken yerler.

Çin’in hayatta kalan en büyük ahşap binası olan ve görkemli bir şekilde dekore edilmiş yaldızlı emperyal taht olarak da bilinen 35 metre yüksekliğindeki Yüksek Uyum Salonu ve Kublai Han tarafından 1287’de kurulan İmparatorluk Koleji de burada en çok ilgi çeken yerler arasında.

Çin Seddi

Pekin, dünyanın en ünlü tarihi yapılarından biri olan Çin Seddi’nden sadece bir saat uzaklıkta. Pekin gezinizde Çin Seddi’nin 1950’lerde turistlere açılan ilk bölümü olan Badaling Geçidi’nde ve Çin Seddi’nin 16. yüzyıldan kalma, 8 metre yüksekliğe kadar ulaşan etkileyici bölümlerinde yürümenin tadını çıkarabilirsiniz.

Yürüyüş boyunca, çevredeki dramatik manzaraları sunan sayısız kuleden harika fotoğraflar çekeceksiniz. Çin Seddi’ne ulaşmak için engebeli arazide yürüyüş yapmak yerine sizi duvara çıkaran hoş bir teleferik yolculuğu da yapabilirsiniz.

Çin Seddi’nin ziyaret edilebilen bölümleri çok kalabalık olabilir, bu nedenle mümkünse seyahatinizi erken saatler için planlayın veya gezi turlarından birisine kayıt olun. Bu turlar Çin Seddi tarihi hakkında önemli bilgiler veriyor ve en iyi manzaralar arasında sizi gezdiriyor.

Çin Seddi’nin tadını çıkarmak bir başka popüler mekan da bir kısmı 6. yüzyıla tarihlenen Mutianyu Bölümü’dür. Yüzyıllar sonra yeniden inşa edilen ve genişletilen bu bölüm, özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında çok güzel manzaralar sunduğu için çok popüler.

Pekin Tiananmen Meydanı

Pekin uçak bileti alarak yakından göreceğiniz Tiananmen Meydanı (Cennetteki Barış Meydanı), milyonlarca insanı alması için tasarlanmış ve 1958’de Çin Cumhuriyeti’nin 10. yıl dönümünü kutlamak için inşa edilmiş dünyanın en büyük şehir içi meydanıdır.

Meydanın sembolik önemi komünist Çin’in merkezi olarak kabul edilmesinden kaynaklanıyor. 4 Mayıs 1919’da öğrenciler Çin hükümlerine karşı gösteri yaptıklarında Tiananmen Meydanı, dünya çapında tanındı. Tiananmen Meydanı’nın en önemli noktaları arasında, 17.000 parça granit ve mermerden oluşan 38 metre yüksekliğindeki bir dikilitaş olan Halk Kahramanları Anıtı ve 1417’de tamamlanan görkemli Tiananmen Kapısı bulunuyor.

Bir diğer önemli ağ geçidi ise Tiananmen Meydanı’na en güney kapısı olan Zhengyangmen veya Qianmen’dir. Kökleri 15. yüzyılın başlarına kadar uzanan ve 1900’lerin başında restore edilen bu etkileyici yapılar, Pekin şehrinin en önemli yerleri arasında sayılıyor.

1919’dan itibaren Çin devriminin çeşitli aşamalarını ve Komünist Parti’nin gelişimini anlatan sergilerin yanı sıra Mao’nun bir kristal lahdinin bulunduğu Mao Zedong Türbesi’nin sergilendiği Çin Devrimi Müzesi de mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında.

Pekin Beihai Parkı

İmparatorluk Sarayı’na kısa bir mesafede bulunan Beihai Parkı, Pekin’deki hayatta kalan en eski imparatorluk bahçelerden biri. 10. yüzyılın başında tasarlanan bu güzel açık alan, adını yakındaki Beihai Gölü’nden (Kuzey Gölü) alıyor ve muhteşem manzaralarından dolayı turistleri çekiyor.

Beihai Parkı’ndaki en önemli yapılar arasında, 1271-1368 Yuan döneminden kalma Yuvarlak Kale, 1690 yılında inşa edilmiş muhteşem Aydınlanma Salonu ve 2,5 metre boyunda bir Buda ve tek bir beyaz yeşim bloktan oyulmuş 12. yüzyılın başlarından kalma büyük bir siyah yeşim vazo yer alıyor.

Cumhuriyet’in kurucusu Sun Yat-Sen’in ölümüne kadar 18 yıl yaşadığı zengin saray, ünlü yazar ve tarihçi Guo Moruo’nun 1963’ten 1978’deki ölümüne kadar yaşadığı geleneksel Çin avlusu tarzında inşa edilmiş ev ve Yeşim Adası’ndaki 17. yüzyıldan kalma Beyaz Pagoda da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında.

Pekin Cennet Tapınağı

Cennet Tapınağı (Tiantan) tarihi 1420 yılına kadar uzanıyor ve Pekin’deki en kutsal binalardan bazılarını içeriyor.

Yemyeşil bitki örtüsüyle çevrili bu eski tapınak, cenneti ve toprağı simgeleyen biri dikdörtgenden ve yarı dairesel iki bölümden oluşuyor. Kış gün dönümünde, Cennet Sunağı töreninde iyi bir hasat için dua edilen İyi Hasatlar Dua Salonu (Qinian Dian) da sizi büyüleyecek güzellikte.

Geleneksel Çin ahşabından ve tamamen çivisiz olarak 1420 yılında inşa edilen tapınak salonu, korkuluklarla çevrili üç katlı bir mermer terasa ve 50.000 mavi sırlı çiniyle kaplı bir çatıya sahip. Salonun zeminindeki mermer plak, ejderha ve anka taşını temsil ediyor, ayrıca imparatorluk sembolleri ile dolu.

Cennet Tapınağı’ndaki başka bir önemli yer ise 1530’da inşa edilen ve mavi çinili konik bir çatıya sahip olan Cennet Kasası Salonu’dur (Huangqiong Yu). Mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi de en düşük seslere bile yankı yapan Eko Duvarı’dır. Bu eko, üç sıra dışı yankı taşının yarattığı bir etki olarak ilgi çekiyor.

Pekin Yaz Sarayı

Pekin’in merkezinden 30 dakikalık kolay bir yolculukla ulaşabileceğiniz şehrin Yaz Sarayı (Yihe Yuan) mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer.

Tarihi 12. yüzyıla kadar uzanan ve 700 dönümden fazla alanı kaplayan bu görkemli saray, 700 yıllık büyük bir insan yapımı göl ve güzel bahçelere sahip, ayrıca kraliyet statüsüne yakışan mükemmel mimarisiyle harika fotoğraflar sunuyor.

Pekin Yaz Sarayı’nda görülecek en iyi şeyler arasında batı tarzı “Mermer Gemi” (Shifang), özenli tahtıyla Refah ve Uzun Ömürlü Salon (Renshou Dian), Mutluluk ve Uzun Ömür Salonu’na bitişik güzel Leshou Tang Salonu, ayrıca geleneksel Çin oyunlarının ve müzik performanslarının sergilendiği etkileyici 19. yüzyıldan kalma Büyük Tiyatro yer alıyor.

Pekin Lama Tapınağı

Yonghe Tapınağı olarak da bilinen Lama Tapınağı, Pekin’in en çekici ve en iyi korunan tapınaklarından biri. 1745 yılında tamamlanan yapı, cömertçe dekore edilmiş ve birçok değerli sanat eseri ile donatılmış durumda.

Lama Tapınağı’ndaki en önemli özellik, sembolik nesnelerle donatılan Buda heykeli ile süslü Cennet Kralları Salonu’dur (Tian Wang Dian). Ayrıca dikkat çeken Budizm’in koruyucusu Weituo’nun demir heykeli de görülmeye değer güzellikte.

Lama Tapınağı’nın diğer önemli yapıları arasında, tarihi 1792 yılına kadar uzanan ve Çince, Mançurya, Tibet ve Moğolca yazılmış Lama dininin tarihini içeren bir steli barındıran Dört Dilimli Stelin Pavyonu (Yubi Ting), altı metrelik bir Buda heykeli, iki taht ve çok sayıda dini el yazması içeren Budist Salonu (Falun Dian) ve 18 metre yüksekliğindeki devasa sandal ağacı heykeliyle Lama Tapınağı’ndaki en büyük yapısı olan Dört Bin Servet Pavyonu (Wangfu Ge) sayılabilir.

Pekin Başkent Müzesi

Sanat ve kültür meraklıları Pekin’de son derece iyi korunmuş tarihi eserleri görme şansı bulabilirler. Pekin Başkent Müzesi, Çin’in önde gelen sanat müzelerinden biri olan mükemmel koleksiyonlara sahip ve çok ilgi çekiyor. 1981 yılında açılan müzede antik porselenler; bronz eserler, geleneksel hat sanatı eserleri, Çin ve diğer Asya kültürlerinden pek çok güzel heykel ile birlikte sergileniyor.

Pek çoğu Pekin’in çevresinden getirilen 200.000’den fazla önemli eser arasında, yaklaşık 7 metre yüksekliğinde olan ve eski yazıları içeren devasa Qian Long Steli de yer alıyor.

Pekin Kömür Tepesi Parkı (Jingshan)

Pekin uçak bileti ile güzelliklerini göreceğiniz, İmparatorluk Sarayı’nın Kuzey Kapısı’nın tam karşısında yer alan Kömür Tepesi Parkı (Jingshan), Pekin’deki en iyi manzaraların bazılarını, özellikle de Beihai Park Gölü ve Yasak Şehir’in muhteşem manzaralarını sunuyor.

Adını bir zamanlar Ming İmparatorları için burada depolanan kömürden alan ve büyük ölçüde insan yapımı olan bu tepe, İmparatorluk Sarayı’nın inşaatı sırasında 1416’da inşa edildi. Sarayı çevreleyen hendek kazısından kaynaklanan büyük miktarda toprak, yüksekliği düşük olan alana yığılarak bu ünlü tepeyi oluşturuldu.

Pekin Kömür Tepesi Parkı’nda gezeceğiniz çok sayıda görkemli bahçeye ve yürüyüş yoluna ek olarak, gezinizin sonunda Ming imparatorlarının 1644’de kendisini asması için dikilen eski bir akasya ağacını da görebilirsiniz.

Pekin Kömür Tepesi Parkı, Pekin’in en iyi manzarasını sunduğu için mutlaka uğramanız gereken bir yer.

Pekin Uçak Bileti ile 798 Sanat Bölgesini Keşfedin

Pekin uçak bileti alarak keyifle gezeceğiniz Dashanzi Sanat Bölgesi olarak da bilinen Pekin 798 Sanat Bölgesi, eşsiz bir sanat topluluğuna sahip ve burada yapılacak bir gezi Pekin’de yapılacak en sıra dışı şeylerden biri.

Pekin’deki eski bir askeri üretim kompleksinin içinde yer alan bölge, şimdi ilginç eski fabrikalarda ve depolarda kurulan galerilere, stüdyolara ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Çin’den ve dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılar tarafından sergilenen ilginç ve zorlu sanat performanslarını keşfetmek için bu etkileyici bölgeyi gezebilirsiniz. Sanatsal bir merkezi olmasına rağmen son yıllarda 798 Sanat Bölgesi, giderek artan kaliteli restoranlara ve alışveriş olanaklarına da sahip.

Tripuck uçak bileti sayfasından kolayca Pekin uçak bileti alabilir ve Çin’in bu büyüleyici şehrine unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz.Pekin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Pekin havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Pekin havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.