Montreal - Sinop Uçak Bileti

Montreal - Sinop uçak bileti

Montreal - Sinop uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Montreal - Sinop uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Montreal - Sinop uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Montreal - Sinop uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Montreal - Sinop uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Montreal Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı

Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı, Montreal şehir merkezinden 20 km uzaklıkta bulunmakta olup Dorval ilçesi sınırlarındadır. Yerel halk tarafından Dorval havalimanı olarak da bilinmektedir.

Havalimanından Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika gibi 5 kıtaya yıl boyunca tarifeli seferler yapılmaktadır. 2017 yılında 18,1 milyon yolcu trafiği ile Quebec eyaletinin en büyük, Kanada'nın ise 3. büyük havalimanıdır.

Montreal şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Côte-de-Liesse otoyol / 520 karayolu üzerinden yaklaşık 25 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanı park yeri ücretleri terminale yakınlık ve kalış süresine göre belirlenmektedir. Aeroparc A1 (en ucuz) ve Econaparc P5'e otoparklarını kullanırsanız ücretsiz shuttle ile terminal binasına ulaşabilirsiniz. Multi-level park alanı terminal binasına 2-5 dakika yürüme mesafesindedir. Hotelparc ise en pahalı olup ısıtmalı otopark'tır. Terminal binasına çok yakındır.

Pierre Elliott Trudeau Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Tren, Shuttle, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Pierre Elliott Trudeau Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren 747 numaralı otobüsler ile havalimanına 45-70 dakika süresinde ulaşabilirsiniz. Otobüsler Berri-UQAM istasyonundan hareket etmektedir. 747 numaralı hat 11 durak'ta yolcu almaktadır. Bilet fiyatı 10$'dır.

Havalimanına ulaşmak için kullanbileceğiniz halk otobüsleri'de bulunmaktadır. 204 numaralı halk otobüsü Dorval tren istasyonundan, 209 numaralı otobüs Roxboro-Pierrefonds tren istasyonundan ve 356 numaralı otobüs ise Pine Beach tren istasyonundan kalkıp sizi havalimanına götürmektedir. Bilet fiyatı 3,25$'dır. Bu istasyonlara şehir merkezinden kullanacağınız tren ile gelebilirsiniz.

Tren

Şehir merkezinden Dorval tren istasyonuna tren ile ulaşılabilmektedir. Buradan 10 dakika mesafese bulunan havalimanına yürüyebilirsiniz. Fakat havalimanına eşyanız ile yürümek kolay olmayacaktır. Bundan dolayı 204 numaralı otobüsü kullanarak havalimanına gitmenizi tavsiye ederiz. Dorva tren istasyonunda havalimanının ücretsiz servisi bulunduğu söylenmektedir. Fakat kalkış saatleri ve kullanım detayı hakkında bilgi bulunmadığından bir bilene sorabilirsiniz.

Shuttle

Montreal havalimanı çevresindeki şehir ve lokasyonlardan havalimanına ulaşmak için bazı özel firmaların shuttle hizmeti bulunmaktadır. Aşagıdaki tabloda shuttle firmaları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Firma Tel Kalkış yeri
Orléans Express 514 395-4000 Trois-Rivières, Ste-Foy ve Québec City
Greyhound 1 800 661-8747 Ottawa ve Gatineau
Aeroshuttle 514 786-4636 Sherbrooke, Magog/Orford, Bromont, Granby, L’Ange-Gardien, Richelieu
Skyport 514 631-1155 Mont-Tremblant

Ayrıca özellkle Dorval'da bulunan otellerin de ulaşım için havalimanına ücretsiz shuttle servisi bulunmaktadır. Bunlar; Comfort Inn Dorval Airport (514) 636 3391, Auberge de l'Aeroport (514) 828 5080, Hampton Inn & Suites Montreal Dorval (514) 633 8243, Hilton Garden Inn Montreal Dorval Airport (514) 788 5120, Hotel Aeroport (514) 735 5702, Montreal Airport Hilton (514) 631 2411, Quality Hotel Dorval (514) 731 7821, Ramada Aeroport (514) 733 8818, Sheraton 4 Points Dorval (514) 344 1999, Travelodge Dorval (514) 631 4537

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Pierre Elliott Trudeau Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, BUDGET, THRIFTY, ENTERPRISE, HERTZ, NATIONAL, ALAMO

Taksi

Şehir merkezinde bulacağınız taksiler ile havalimanına 41$ gibi bir ücret ile ulaşabilirsiniz. Taksileri kolayca bulabilir, havalimanına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Not: Montreal şehrinde bulunan diğer havalimanları Mirabel ve St Hubert havalimanından tarifeli veya charter yolcu seferi bulunmamaktadır. Mirabel havalimanından sadece kargo uçakları sefer yapmaktadır. Bundan dolayı ilgili havalimanlarına yazımızda yer verilmemiştir.



Sinop Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sinop Havalimanı

Sinop Havalimanı, Sinop şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunmakta olup Bostancılı köyü sınırları içerisindedir.

Sinop havalimanından şehir merkezine gitmek için en çok kullanılan araç THY'nin havayolu servisleridir. Havalimanından hareket eden havayolu servisi, Otogar'dan geçerek son durağı olan Sinop PTT önüne gitmektedir. 

Sinop Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Minibüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Sinop havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Minibüs

Bir diğer ulaşım aracı ise minibüs'lerdir. Minibüsler Sinop ilinde ulaşımın olmazsa olmazıdır. 30 dakika gibi bir sürede minibüs ile şehir merkezine gidilmektedir. 

Minibüs güzergahı: Fen Edebiyat-Cezaevi-Havaalanı-Bostancılı içi-Stad-Seyitbilal

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Sinop havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Sinop havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; ENTERPRISE

Taksi

Sabit bir ücret ödeyerek Sinop havalimanından şehir merkezine taksi ile gidebilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için hem ucuz hem de hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havayolu servisleri ve minibüs'lerin çok fazla durağa uğramasından dolayı seyahat süresi uzamaktadır. Taksi ile gitmek istediğiniz yere direk gidebilirsiniz.