Merzifon - Taif Uçak Bileti

Merzifon - Taif uçak bileti

Merzifon - Taif uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Merzifon - Taif uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Merzifon - Taif uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Merzifon - Taif uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Merzifon - Taif uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Merzifon Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı

Amasya Merzifon Havalimanı, Merzifon şehir merkezine 5 km, Amasya şehir merkezine 47 km uzaklıkta olup Merzifon ilçe sınırlarındadır.

Amasya şehir merkezinden E80 yolu üzerinden 42 dakikada, Merzifon şehir merkezinden Kümbet Hatun Bulvarı üzerinden 11 dakikada özel aracınız ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında 105 araç kapasiteli açık otopark bulunmaktadır. Havalimanı otoparkı saatlik olarak ücretlendirilmektedir. 5 gün üzeri aracınızı otoparka bırakacaksanız aylık abonmanlık yaptırabilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına THY havayolu firmasının sağladığı shuttle servisleri ile de gidilebilmektedir. Merzifon havalimanına giden THY servislerinin kalkış yerlerini aşagıda bulabilirsiniz.

Çorum'dan THY servis kalkış yeri: Çorum Tiyatro Salonu Önü

Amasya'dan THY servis kalkış yeri: THY Başlangıç Turizm Önü

Tokat-Erbaa'dan THY servis kalkış yeri: Erova Yazıhanesi Önü

Amasya Merzifon havalimanına ulaşmak için Taksi ve Tripuck transfer gibi alternatiflerinizde bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Amasya Merzifon havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Merzifon havalimanına kiralamış olduğunuz araç ile ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan oto kiralama firmalarından aracınızı kiralamış ise aracınızı teslim edip uçuşunuza gidebilirsiniz. Diğer firmalardan kiralamış iseniz araç teslim yeri ve saati konusunda en geç 1 gün önceden firmaya bildiriniz.

Merzifon havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: SİMA RENT A CAR, EUROPCAR

Taksi

Amasya ve Merzifon'dan havalimanına taksi ile ulaşmanız mümkün. Merzifon'dan ulaşmınızda mesafe kısa olduğundan çok fazla bir ücret ödemezsiniz. Amasya ve Merzifon'da 24 saat aynı tarife geçerlidir. Başlangıç fiyatı üzerine km başına ücret eklenerek taksi ücretleri hesaplanmaktadır. Amasya şehir merkezinden ulaşmak isterseniz taksi bu doğrultuda pahalı bir çözüm olmaktadır. Taksi şöförü ile pazarlık yaparak indirim talep edebilirsiniz.

Taif Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Taif Bölgesel Havalimanı

Taif Bölgesel havalimanı, Taif şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Abha, Dammam, Jazan, Cidde, Medine, Nejran, Riyad ve Tabuk'tan havalimanına iç hat seferleri ile ulaşılmaktadır. Ayrıca Nile Air ve Nesma Air havayolları ile Mısır'dan uluslararası seferler mevcuttur. 

Taif Bölgesel havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Taif Bölgesel havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Saptco firmasının işlettiği otobüsler ile şehir merkezine ulaşılmaktadır. Otobüs ile en ucuz bir şekilde şehir merkezine ulaşırsınız. Fakat mesafenin fazla olması ve otobüslerin yavaş gitmesinden yolculuk süreniz biraz uzun sürecektir. Yerel otobüsler genel olarak konforludur. Aktarma yaparak şehrin birçok noktasına ulaşabilirsiniz.  

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Taif Bölgesel havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler. 

Taif Bölgesel havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AL WEFAQ, HANCO, THEEB

Taksi

Havalimanı terminal çıkışında taksi bulabilirsiniz. Suudi Arabistan'ın genelinde taksi ücretleri pahalı değildir. Ama taksiciler daha fazla ücret almak için yolu uzatmak, yanlış yere götürmek gibi yöntemlere başvurabilirler. Önceden gideceğiniz yere ne kadar ücret ödeyeceğinizi taksi şöförü ile anlaşmanız bu tarz durumlar ile karşılaşmanızı önleyecektir.