Melbourne - Nejran Uçak Bileti

Melbourne - Nejran uçak bileti

Melbourne - Nejran uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Melbourne - Nejran uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Melbourne - Nejran uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Melbourne - Nejran uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Melbourne - Nejran uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Melbourne Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Melbourne Havalimanı

Melbourne Havalimanı, Melbourne şehir merkezinden 23 km uzaklıkta bulunmakta olup Tullamarine ilçe sınırlarındadır. Havalimanı Tullamarine havalimanı olarak da bilinmektedir. Melbourne metropolüne hizmet eden 4 havalimanından uluslararsı uçuş gerçekleştiren tek havalimanıdır.

Melbourne şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz M2 yolu üzerinden 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanı yolcu trafiği yılda 30 milyonu aşmaktadır. Bundan dolayı 25.000 araç kapasiteli 5 adet otopark bulunmaktadır. Havalimanında engelli yolcular, bisiklet ve motosiklet içinde ayrı park yerleri bulunmaktadır. Havalimanında 5 çeşit park yeri seçeneginiz bulunmaktadır. Value (kısa süreli park için),  Uzun Süreli otopark, Terminal otoparkı, Premium otopark ve Vale otopark. Size en uygun otopark seçeneğini ve fiyatları görmek için havalimanı web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Havalimanı web sitesinden online yapılan rezervasyonlarında otopark ücretlerinde indirim yapılmaktadır.

Melbourne havalimanına ulaşmak için ayrıca Otobüs, Shuttle, Skybus, Helikopter, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Melbourne havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına ulaşmak için en ucuz ulaşım aracınız otobüs'dür. Havalimanına 478, 479, 482 ve 901 numaralı otobüsler ile ulaşılmaktadır. Otobüslere Myki kartı ile binilebilmektedir. Eğer havalimanına ulaşmak için zamandan çok ulaşım masrafı önemli ise otobüsü tercih edebilirsiniz. 478, 479 ve 482 numaralı otobüsler Airport West ve Sunbury'den havalimanına, 901 numaralı otobüs Broadmeadows'dan havalimanına ulaşmanızı sağlamaktadır.

478 numaralı otobüs güzergahı: Airport West Alışveriş Merkezi, Dromana Bulvarı, Matthews Bulvarı, Melrose Drive, Centre Road, Arrival Drive, Melbourne Havalimanı

479 numaralı otobüs güzergahı: Airport West Alışveriş Merkezi, Dromana Bulvarı, Matthews Bulvarı, Melrose Drive, Centre Road, Arrival Drive, Melbourne Havalimanı, Arrival Drive, Centre Road, Sunbury Yolu, Bulla Yolu, Sunbury Yolu, Macedon Caddesi, Evans Caddesi, Brook Caddesi, Sunbury Demiryolu İstasyonu

482 numaralı otobüs güzergahı: Airport West Alışveriş Merkezi, Dromana Bulvarı, Matthews Bulvarı, Melrose Drive, Sharps Yolu, Tullamarine Parkı Yolu, Keilor Park Drive, Lambeck Drive, Annandale Yolu, South Centre Yolu, Link Yolu, Melrose Drive, Centre Road, Arrival Drive, Melbourne Havalimanı

901 numaralı otobüs güzergahı: Franston, Kananook, Dandenong, Knox City Alışveriş Merkezi, Ringwood, Nunawading, Blackburn, Greensborough, South Morang, Epping, Roxburg Parkı, Broadmeadows, Gladstone Park Mağazaları, Melbourne Havalimanı

Shuttle

Havalimanına birçok özel firma shuttle servisleri ile yolcu taşımaktadır. Şehir merkezinden shuttle ile gelecek iseniz fiyatlar 15-25$ arasında değişmektedir. Daha uzun mesafeden gelecek iseniz fiyatlar artmaktadır. Shuttle firmaları listesini ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Eğer hangi shuttle firmasını kullanacağınızdan emin değilseniz Jayride web sitesinden arama yapıp size en uygun shuttle'ı bulabilirsiniz.

Firma Telefon Info
Starbus +61 3 8336 6111 Şehir merkezindeki otellerden, Kuzey Melbourne, Carlton & Docklands'den shuttle servisleri
Sunbus +61 3 9689 6888 48 saat öncesinden rezervasyon yapmanız gerekebilir. Melbourne Central Business District (CBD), St Kilda & Carlton shuttle servisleri
VHA airport shuttle +61 3 8566 8522 Şehir merkezinden shuttle servisleri
Frankston and Peninsula Airport Shuttle (FAPAS) +61 3 9783 1199 Güney Melbourne (St Kilda ve ötesi noktalar) shuttle servisleri
Airport Bus Dandenong +61 3 9782 6766 Dandenong ve çevresinden shuttle servisleri
Airport Bus Eastside +61 3 9729 7622 Melbourne'un doğu semtlerinden (Bayswater, Blackburn, Boronia, Box Hill, Chirnside Park, Coburg, Croydon, Doncaster, Endeavour Hills, Glen Waverley, Heidelberg, Kallista, Knox City, Lilydale, Mitcham, Monbulk, Montrose, Olinda, Preston, Ringwood, Rowvill, The Basin, 0'Yarra Valley & Dandenong Ranges) shuttle servisleri
Gull +61 3 5222 4966 Werribee ve Geelong 'dan shuttle servisleri
Bendigo Airport Service +61 3 5439 4044 Bendigo'dan shuttle servisleri
Ballarat Airport Shuttle Bus +61 3 5333 4181 Ballarat Demiryolu İstasyonun'dan shuttle servisleri
Shepparton, Nagambie & Seymour +61 3 5831 7374 Shepparton'dan shuttle servisleri
Western Metropolitan Airbus +61 3 9311 1228 Batı semtlerinden havalimanına  shuttle servisleri

Skybus

Melbourne havalimanına rahat, konforlu ve uygun maliyetli ulaşmak isteyen yolcular tarafından çoğunlukla Skybus otobüsleri tercih edilmektedir. 24/7 şehrin bir çok bölgesinden havalimanına yolcu taşımaktadır. Skybus otobüslerinin Melbourne havaliamanına giden 4 hattı bulunmaktadır. Otobüslerin kalkış yerine göre sıklıkları değişmektedir. Yolcu alma durakları hakkında bilgiyi Skybus web sitesinden alabilirsiniz.

Melbourne City Express: Şehir merkezinden havalimanına gitmektedir.

Southbank Docklands Express: Sabah 7 akşam 7 saatleri arasında 30 dakikada 1, Southbank ve Docklands'den havalimanına yolcu taşır.

St Kilda Express: Hafta içi 30 dakikada bir, haftasonu 60 dakikada bir St Kilda'dan hareket etmektedir.

Frankston & Peninsula Havaalanı Servisi: Yılbaşı haricinde Franston ve Peninsula'dan havalimanına servisler düzenlemektedir.

Helikopter

Şehir merkezinden havalimanına en hızlı gidecek ulaşım aracınız helikopter'dir. Microflite Helicopter Services firması tarafından işletilmekte olup +61 3 8587 9700 numarayı arayarak rezervasyon yapabilirsiniz. Havalimanına helikopter ile ulaşmak güzel bir deneyim olabilir ama cebinizi biraz yakacaktır.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Melbourne Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan araç kiralama şirketlerinden birini tercih etmişseniz aracınızı teslim edip uçağınıza gidebilirsiniz. Başka firmalardan aracınızı kiralamış iseniz, önceden firmaya teslim yeri ve saatini bildiriniz.

Melbourne Havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: AVIS, BUDGET, EUROPCAR, HERTZ, THRIFTY, REDSPOT, NATIONAL

Taksi

Melbourne havalimanına şehir merkezinden taksi ile ulaşmak için yaklaşık 60$ civarında bir ücret ödersiniz. Taksi ulaşımı hızlı ve çabuk olmasına rağmen diğer alternatif ulaşım seçenekleri ile kıyaslandığında pahalı olmaktadır. Taksilere şehrin birçok bölgesinden binilebilmektedir. Havalimanına ulaşmak için ne kadar ödeyeceğinizin net bilgisini taksi şöförlerine sorarak öğrenebilirsiniz.

Avalon Havalimanı

Avalon Havalimanı, Melbourne şehir merkezinden 55 km uzaklıkta bulunmakta olup Lara sınırlarındadır. Havalimanından iç hat seferleri düzenlenmektedir. Avalon havalimanında yapılan uçak seferlerinin neredeyse tamamı Jetstar Airways tarafından yapılmaktadır.

Melbourne şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz M1 yolu üzerinden 49 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanında 1.500 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır. 0-2 saat arası 5$ ile başlayıp kalacağınız süreye göre artmaktadır. Havalimanı resmi web sitesinden aracınızın kalacağı süre sonunda ne kadar ödeme yapacağınızı hesaplayacağınız panel bulunmaktadır.

Avalon havalimanına ulaşmak için ayrıca Tren, Skybus, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Avalon havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Tren

Havalimanı şehirden uzak olmasından dolayı ucuz bir ulaşım aracı arıyorsanız Southern Cross Tren İstasyonu'ndan Geelong veya Warrnambool'a giden tren'e binmelisiniz. Lara tren istasyonundan tren'den inip taksi ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Skybus

Avalon havalimanına ulaşmak için en rahat ve en az maliyetli ulaşım aracınız şüphesiz Skybus otobüsleridir. Melbourne şehir merkezinden gelecek iseniz Avalon City Expressi kullanmanız gerekmektedir. Her 50 dakikada bir otobüs hareket etmektedir. Synnot Caddesi,Werribee den otobüslere binebilirsiniz. Avalon Geelong Express ise her 40 dakikada bir, Geelong tren istasyonundan hareket etmektedir. Yarra caddesindeki South Geelong tren istasyonundan da Skybus otobüslerine binilebilmektedir.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Avalon Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan araç kiralama şirketlerinden birini tercih etmişseniz aracınızı teslim edip uçağınıza gidebilirsiniz. Başka firmalardan aracınızı kiralamış iseniz, önceden firmaya teslim yeri ve saatini bildiriniz.

Avalon Havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: AVIS, BUDGET, EUROPCAR, HERTZ

Taksi

Havalimanına taksi ile gelmeyi düşünürseniz Melbourne şehir merkezinden 120-130$ gibi bir ücret ödersiniz. Geelong'dan ise havalimanına taksi ile ulaşım 40-50$ tutmaktadır. Taksi ile Avalon havalimanına ulaşmak biraz tuzlu olabilir. Ama hızlı olmasından dolayı tercih edebilirsiniz.

Essendon Havalimanı

Essendon Havalimanı, Melbourne şehir merkezinden 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Essendon havalimanı, Melbourne şehrinin ilk havalimanıdır. 1970 yılında Tullamarine havalimanına uçuşlar kaydırılmıştır. Havalimanından bazı tarifeli  seferler ve charter seferleri düzenlenmektedir.

Melbourne şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz M2 yolu üzerinden 19 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanı otoparkı ilk 3 saat ücretsizdir. Uzun süreli aracınızı park edecekseniz aracınızı Uzun süreli araç otoparkına bırakabilirisiniz.

Essendon havalimanına ulaşmak için ayrıca Tramvay, Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Essendon havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanı terminal binasına otobüsler gitmemektedir. Broadmeadows'dan kalkmakta olan 952 numaralı otobüsler ile Essendon semtine kadar gidebilirsiniz. Buradan taksi veya yürüyerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Tramvay

Otobüsler gibi Tramvay'lar da terminal binasına gitmemektedir. 59 numaralı Tramvay hattı ile Essendon'a ulaşabilirsiniz. Bourke Street Alışveriş Merkezi / Elizabeth Caddesin den tramvay hareket etmektedir. Detaylı bilgiye Public Transport Victoria web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında hiç bir araç kiralama firmasının ofisi bulunmamaktadır. Teslim yeri ve saatini aracı kiralamış olduğunuz firmaya önceden bildiriniz.

Taksi

Şehir merkezinden bineceğiniz taksiler ile Essendon havalimanına hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Nejran Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Nejran Yurtiçi Havalimanı

Nejran Yurtiçi havalimanı, Nejran şehir merkezine 32 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Havalimanına uçuş yapan havayolları; Suudi Havayolları, Flydubai, Air Arabia

Nejran Yurtiçi havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Nejran Yurtiçi havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz.  Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Nejran havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Nejran havalimanında hiçbir araç kiralama firmasının ofisi bulunmamaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama firmaları havalimanına kiraladığınız aracı getirmektedir. Kiraladığınız aracı şehir merkezinde veya havalimanında teslim edebilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehre ulaşmak için çok fazla alternatifiniz olmadığından taksi kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Terminal binasının çıkışındaki taksiler ile pazarık yapıp size en uygun fiyat vereni tercih edebilirsiniz.