Medine - Bursa Uçak Bileti

Medine - Bursa uçak bileti

Medine - Bursa uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Medine - Bursa uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Medine - Bursa uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Medine - Bursa uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Medine - Bursa uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Medine Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı, Medine şehir merkezinden 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Medine havalimanı olarak da bilinmektedir. 

Havalimanı, 2017 yılında yaklaşık 7 milyon yolcuya hizmet vermiş olup Suudi Arabistan'nın 4. büyük havalimanıdır. Özellikler hac döneminde yolcu sayısında ciddi artış olmaktadır. 

Medine şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz havalimanı yolu üzerinden yaklaşık 23 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanında 2000 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır. 1 saatlik otopark ücreti 3,5 SAR'dır. Aylık olarak ise 945 SAR ödersiniz. Havalimanı otoparkının havalimanı çalışanları için büyük çapta indirimi bulunmaktadır.  

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Suudi Arabistan'nın gelinde olduğu gibi Medine'de de toplu taşıma otobüsleri SAPTCO firması tarafından işletilmektedir. Havalimanı'na ulaşımın en ucuz yolu otobüs kullanmakdır. Yalnız otobüslerde Arapça yazdığından güzergah bilgisini anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Arapça bilen bir kişiden yardım alamanız gerekebilir.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; HANCO RENT A CAR, THEEB, BUDGET, KEY

Taksi

Havalimanına şehir merkezinde çokça bulacağınız taksi ile ulaşmanız mümkün. Taksicilerin sizden daha fazla para almak için birkaç yönteme başvurabilir. Bunun için öncelikle taksi şöförü ile havalimanına ödeyeceğiniz tutar konusunda anlaşınız. Yoksa taksi şöförü ingilizce bilmediğini idda edip sizi başka bir yere götürebilir. 

Ayrıca bazı taksi şöförleri başka ülkeden gelip taksicilik yaptıklarını hayat şartlarının çok zor olduğunu anlatıp sizden bahşiş koparmaya da çalışabilirler. Hacca gidenlerin duygusal olarak acımasından faydalanmaktadırlar. Dikkatli olunuz. Bursa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı

Bursa Yenişehir havalimanı şehir merkezine 58 km mesafede bulunmakta olup Yenişehir ilçesi sınırları içerisindedir.

Bursa şehrinde toplu taşıma hizmetleri BURULAS firması tarafından yapılmaktadır. Burulaş hizmetleri Bursaray (Tren), Burtram (Tramvay), Otobüs, BUDO (Deniz Otobüsü), Deniz uçagı ve Helitaksi'yi kapsamaktadır. BURULAS firması web sitesinden detaylı güzergah araması yapabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Dolmuş, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunuyor.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Bursa Yenişehir havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Bursa havalimanından uçakların iniş saatine göre şehir merkezine giden belediye otobüsleri bulunmaktadır. 80 numaralı hattı kullanarak en ucuz fiyata şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

80 numaralı otobüs güzergahı: Yenişehir Havalimanı, Ankara Yolu, Merinos İstasyonu, Darmstat Caddesi, Kent Meydanı 

Dolmuş

Yenişehir ilçe merkezinden kalkan dolmuşlar havalimanından geçip Bursa şehir merkezine kadar gitmektedir. Son durak Dogu garajı'dır. 

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Bursa Yenişehir havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Bursa Yenişehir havalimanında sadece SIXT araç kiralama firmasının ofisi bulunmaktadır. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir.

Taksi

Kayak severler tarafından sıklıkla kullanılan taksi ile şehir merkezine gelebilirisiniz. Havalimanı şehre çok yakın olmadığı için ücret diğer alternatiflere göre çok fazla olacaktır. Taksi şöförü ile pazarlık yaparak indirim talep edebilirsiniz.