Medine - Antalya Uçak Bileti

Medine - Antalya uçak bileti

Medine - Antalya uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Medine - Antalya uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Medine - Antalya uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Medine - Antalya uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Medine - Antalya uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Medine Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı, Medine şehir merkezinden 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Medine havalimanı olarak da bilinmektedir. 

Havalimanı, 2017 yılında yaklaşık 7 milyon yolcuya hizmet vermiş olup Suudi Arabistan'nın 4. büyük havalimanıdır. Özellikler hac döneminde yolcu sayısında ciddi artış olmaktadır. 

Medine şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz havalimanı yolu üzerinden yaklaşık 23 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanında 2000 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır. 1 saatlik otopark ücreti 3,5 SAR'dır. Aylık olarak ise 945 SAR ödersiniz. Havalimanı otoparkının havalimanı çalışanları için büyük çapta indirimi bulunmaktadır.  

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Suudi Arabistan'nın gelinde olduğu gibi Medine'de de toplu taşıma otobüsleri SAPTCO firması tarafından işletilmektedir. Havalimanı'na ulaşımın en ucuz yolu otobüs kullanmakdır. Yalnız otobüslerde Arapça yazdığından güzergah bilgisini anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Arapça bilen bir kişiden yardım alamanız gerekebilir.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; HANCO RENT A CAR, THEEB, BUDGET, KEY

Taksi

Havalimanına şehir merkezinde çokça bulacağınız taksi ile ulaşmanız mümkün. Taksicilerin sizden daha fazla para almak için birkaç yönteme başvurabilir. Bunun için öncelikle taksi şöförü ile havalimanına ödeyeceğiniz tutar konusunda anlaşınız. Yoksa taksi şöförü ingilizce bilmediğini idda edip sizi başka bir yere götürebilir. 

Ayrıca bazı taksi şöförleri başka ülkeden gelip taksicilik yaptıklarını hayat şartlarının çok zor olduğunu anlatıp sizden bahşiş koparmaya da çalışabilirler. Hacca gidenlerin duygusal olarak acımasından faydalanmaktadırlar. Dikkatli olunuz. Antalya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı Muratpaşa ilçesi sınırları içinde olup şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Antalya Türkiye'nin en önemli tatil merkezlerinden biridir. Hem yaz hem de kış aylarında yerli ve yabancı tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Havalimanına tarifeli ve charter seferler düzenlenmektedir. Özellikle yaz aylarında havalimanı bir hayli kalabalık olmaktadır.

Atlasglobal havayolu'nun Alanya, Avsallar, Konaklı, Manavgat, Okurcalar ve Serik ilçelerine giden ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır.

Antalya Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs (Antobüs), Antray, Havaş, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Antalya havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Lara, Kundu, Meydan, Konyaaltı ve Döşemealtı gibi Antalya semtlerine ulaşımınızı sağlayabildiğiniz gibi Belek, Kemer, Tekirova, Kaş, Kalkan ve Alanya gibi tatil bölgelerine ve Isparta, Burdur gibi çevre illere de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs - Antobüs

Havalimanı terminal çıkışında bekleyen belediye otobüsleri her 30 dakikada bir hareket etmektedir. Belediye otobüsleri Antobüs adı ile de bilinmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşımın en ucuz yoludur. 600 numaralı otobüs Otogar'a, 800 numaralı otobüs Liman'a gitmektedir. Detaylı güzergah bilgisini aşagıda bulabilirsiniz.

600'no lu otobüs güzergahı: Havalimanı - Serik Caddesi – Aspendos Bulvarı – Ali Çetinkaya Caddesi – Mevlana Caddesi – Adnan Menderes Bulvarı – Yener Ulusoy Bulvarı – Yüzüncü Yıl Bulvarı – Tarık Akıltopu Caddesi (Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ) – Meltem Bulvarı – Dumlupınar Bulvarı – Otogar

800'no lu otobüs güzergahı: Havalimanı – Havalimanı Lara Yolu – Rauf Denktaş Caddesi – Barınaklar Bulvarı – Tekelioğlu Caddesi – İsmet Gökşen Caddesi – Metin Kasapoğlu Caddesi – Burhanettin Onat Caddesi – Balıkçıoğlu Caddesi – Cebesoy Caddesi – Fahrettin Altay Caddesi – Adnan Menderes Bulvarı – 100.Yıl Bulvarı – Atatürk Bulvarı – Liman Kavşağı 

Antray

Havalimanından Antray hafif raylı tren hattı ile şehir merkezine ulaşılmaktadır. Ulaşımda en rahat çözüm olmasından dolayı tercih edebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezi istikametinde Fatih'e, şehir dışında ise Expo'ya kadar Antray gitmektedir. 

Antray güzergah: Fatih, Kepezaltı, Ferrokrom, Vakıf Çiftliği, Otogar, Pil Fabrikası, Dokuma, Çallı, Emniyet, Sigorta, Şarampol, Muratpaşa, İsmetpaşa, Doğu Garajı, Burhanettin Onat, Meydan, Kışla, Topçular, Demokrasi, Cırnık, Altınova, Yenigöl, Sinan, Yonca Kavşak, Havalimanı, Pınarlı Anfaş, Kurşunlu, Aksu, Expo

Havaş

Havalimanından Konyaltında bulunan 5M migros alışveriş merkezine gitmekte olan Havaş otobüsleri bulunmaktadır. Havaş otobüsleri iç hatlar terminalinden hareket etmektedir. Dış hatlara gelen yolcular ise Havaşı kullanmak için iç hat terminaline gelmelidir. Bilet fiyatı 12 TL'dir.

Havaş otobüsü yolcu indirme noktaları:  Tedaş Kavşağı, Hal Kavşağı, Sakarya Parkı, Dünya Göz Hastanesi, Otogar, Öğretmen Evi, Akdeniz Üniversitesi, Kemer Otobüs Durağı, Mini City, 5M Migros AVM

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Antalya havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Antalya havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; NATIONAL - ALAMO, AVIS, HERTZ, BUDGET, EUROPCAR, GARENTA, FILO, AYTUCAR, TRAVELIUM

Taksi

Lara ve Kundu bölgesine giden ulaşım araçlarının çok fazla olmamasından dolayı bu semtlere gidecek iseniz taksiyi tercih edebilirsiniz. Antalya turistik bir şehir olduğundan dolayı taksi fiyatları diğer şehirlere göre biraz daha fazla olmaktadır. Kemer, Belek ve Alanya gibi daha uzak destinasyonlara gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka taksi şöförü ile pazarlık yapınız. Eğer fiyat konusunda anlaşamazsanız yukarıda bulunan alternatif ulaşım araçlarını kullanabilrsiniz. Otogar'a kadar gidip oradan çevre ilçelere şehirlerarası otobüsler ile ulaşmak çok daha az maliyetli olacaktır.