Medine - Alanya Uçak Bileti

Medine - Alanya uçak bileti

Medine - Alanya uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Medine - Alanya uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Medine - Alanya uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Medine - Alanya uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Medine - Alanya uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Medine Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı, Medine şehir merkezinden 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Medine havalimanı olarak da bilinmektedir. 

Havalimanı, 2017 yılında yaklaşık 7 milyon yolcuya hizmet vermiş olup Suudi Arabistan'nın 4. büyük havalimanıdır. Özellikler hac döneminde yolcu sayısında ciddi artış olmaktadır. 

Medine şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz havalimanı yolu üzerinden yaklaşık 23 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanında 2000 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır. 1 saatlik otopark ücreti 3,5 SAR'dır. Aylık olarak ise 945 SAR ödersiniz. Havalimanı otoparkının havalimanı çalışanları için büyük çapta indirimi bulunmaktadır.  

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Suudi Arabistan'nın gelinde olduğu gibi Medine'de de toplu taşıma otobüsleri SAPTCO firması tarafından işletilmektedir. Havalimanı'na ulaşımın en ucuz yolu otobüs kullanmakdır. Yalnız otobüslerde Arapça yazdığından güzergah bilgisini anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Arapça bilen bir kişiden yardım alamanız gerekebilir.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; HANCO RENT A CAR, THEEB, BUDGET, KEY

Taksi

Havalimanına şehir merkezinde çokça bulacağınız taksi ile ulaşmanız mümkün. Taksicilerin sizden daha fazla para almak için birkaç yönteme başvurabilir. Bunun için öncelikle taksi şöförü ile havalimanına ödeyeceğiniz tutar konusunda anlaşınız. Yoksa taksi şöförü ingilizce bilmediğini idda edip sizi başka bir yere götürebilir. 

Ayrıca bazı taksi şöförleri başka ülkeden gelip taksicilik yaptıklarını hayat şartlarının çok zor olduğunu anlatıp sizden bahşiş koparmaya da çalışabilirler. Hacca gidenlerin duygusal olarak acımasından faydalanmaktadırlar. Dikkatli olunuz. 

Alanya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Gazipaşa Havalimanı

Gazipaşa havalimanı Antalya'nın Gazipaşa ilçesi sınırları içindedir. Alanya şehir merkezine 45 km mesafede bulunmaktadır. Alanya'nın turistik bir bölge olmasından dolayı özellikle yaz aylarında uçuş trafiği artmaktadır.

Gazipaşa Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Havaş, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Gazipaşa havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Alanya şehir merkezine ilaveten Avsallar, Mahmutlar, Okurcalar, Tosmur ve Kargıcak gibi Alanya çevresindeki ilçelere de ulaşımınızı sağlayabildiğiniz gibi Antalya ve Mersin gibi çevre illere de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Havaş

Gazipaşa havalimanından şehir merkezine iç hat uçuşları için transfer servisi bulunmaktadır. İç hatlarda uçağın inişinden 25 dakika sonra hareket etmektedir. Yolculuk süresi 60 dakika ve bilet fiyatı 18 TL'dir.

Havaş Alanya servis güzergahı: Gazipaşa Havalimanı, Kargıcak Dinler Otel, Mahmutlar Belediye Kavşağı, Tosmur Kavşağı, Metro Kavşağı, Tespo Önü, Ticaret Odası Önü, Otogar

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Gazipaşa havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Alanya Gazipaşa havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AYTU CAR, RENT GO, GARENTA

Taksi

Gazipaşa havalimanında taksi hizmeti Gazipaşa havalimanı Taksi Kooperatifi tarafından sağlanmaktadır. +90 533 632 5988 numaralı telefon'dan arayarak önceden rezervasyon yapabilirsiniz. Havaş'a göre pahalı bir alternatif olmasına rağmen rahat ve hızlı bir ulaşım aracıdır. Havalimanı web sitesinde lokasyona göre güncel fiyatları bulabilirsiniz.