Medine - Afyon Uçak Bileti

Medine - Afyon uçak bileti

Medine - Afyon uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Medine - Afyon uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Medine - Afyon uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Medine - Afyon uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Medine - Afyon uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Medine Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı, Medine şehir merkezinden 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Medine havalimanı olarak da bilinmektedir. 

Havalimanı, 2017 yılında yaklaşık 7 milyon yolcuya hizmet vermiş olup Suudi Arabistan'nın 4. büyük havalimanıdır. Özellikler hac döneminde yolcu sayısında ciddi artış olmaktadır. 

Medine şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz havalimanı yolu üzerinden yaklaşık 23 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanında 2000 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır. 1 saatlik otopark ücreti 3,5 SAR'dır. Aylık olarak ise 945 SAR ödersiniz. Havalimanı otoparkının havalimanı çalışanları için büyük çapta indirimi bulunmaktadır.  

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Suudi Arabistan'nın gelinde olduğu gibi Medine'de de toplu taşıma otobüsleri SAPTCO firması tarafından işletilmektedir. Havalimanı'na ulaşımın en ucuz yolu otobüs kullanmakdır. Yalnız otobüslerde Arapça yazdığından güzergah bilgisini anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Arapça bilen bir kişiden yardım alamanız gerekebilir.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; HANCO RENT A CAR, THEEB, BUDGET, KEY

Taksi

Havalimanına şehir merkezinde çokça bulacağınız taksi ile ulaşmanız mümkün. Taksicilerin sizden daha fazla para almak için birkaç yönteme başvurabilir. Bunun için öncelikle taksi şöförü ile havalimanına ödeyeceğiniz tutar konusunda anlaşınız. Yoksa taksi şöförü ingilizce bilmediğini idda edip sizi başka bir yere götürebilir. 

Ayrıca bazı taksi şöförleri başka ülkeden gelip taksicilik yaptıklarını hayat şartlarının çok zor olduğunu anlatıp sizden bahşiş koparmaya da çalışabilirler. Hacca gidenlerin duygusal olarak acımasından faydalanmaktadırlar. Dikkatli olunuz. Afyon Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Zafer Havalimanı

Zafer havalimanı, Afyon şehir merkezine 59 km uzaklıkta bulunmakta olup Kütahya'nın Altıntaş ilçe sınırları içerisindedir. Türkiyenin ilk bölgesel havalimanıdır. Afyon, Kütahya ve Uşak illerine gitmek isteyen yolcular tarafından kullanılmaktadır. Afyon'a 59 km uzaklıkta olan havalimanı, Kütahya'ya 41 km, Uşak'a 103 ve Eskişehir'e 113 km uzaklıktadır.

Zafer havalimanından çevre illere ulaşmanız için en uygun çözüm havalimanı servisleridir. Zafer havalimanı web sitesinde servislerin telefon numarasını bulabilirsiniz. Önceden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederiz.

Zafer Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Zafer havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Zafer havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Zafer havalimanında hiçbir araç kiralama firmasının ofisi bulunmamaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama firmaları havalimanına kiraladığınız aracı getirmektedir. Kiraladığınız aracı şehir merkezinde veya havalimanında teslim edebilirsiniz.

Taksi

Kütahya ve Afyon şehirlerinin arasında bulunan Zafer havalimanından taksi ile bu şehirlere ulaşabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Fakat mesafenin uzak olmasından dolayı taksi ücreti biraz fazla tutacaktır. Havalimanına ulaşmadan önce +90 538 843 15 22 numaralı airport taxi firmasından fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.