Malatya - Medine Uçak Bileti

Malatya - Medine uçak bileti

Malatya - Medine uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Malatya - Medine uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Malatya - Medine uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Malatya - Medine uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Malatya - Medine uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Malatya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Malatya Erhaç Havalimanı

Malatya Erhaç Havalimanı, Malatya şehir merkezine 29 km uzaklıkta olup Akçadağ ilçesi sınırlarındadır.

Şehir merkezinden D300-D875 rotasını izleyerek 30 dakikada özel aracınız ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanı otoparkı saatlik olarak ücretlendirilmektedir. Havalimanı otoparkını kullanacaksanız 5 gün üzeri kullanımlarınızda aylık abonmanlık yaptırınız. 

Malatya havalimanına ulaşmak için Havaş, Taksi ve Tripuck transfer gibi alternatiflerinizde bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Malatya Erhaç havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Havaş

Havaş otobüsleri, Sivas caddesindeki Havaş Şehir Ofisi'nden kalkmaktadır. Yolculuk süresi 45 dakika olup bilet fiyatı 11 TL'dir. Aşagıda servis güzergah bilgisi verilmiştir. Servise güzergah içerisinde binilecekse lütfen kalkış saatinden önce havas firmasına telefon ile bilgi veriniz.

Havas otobüs güzergah: Havaş Şehir Ofisi (Sivas Caddesi), Çevre Yolu, MAŞTİ (Otogar), Malatya Erhaç Havalimanı

Araç Kiralama

Erhaç havalimanına kiralamış olduğunuz araç ile ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan oto kiralama firmalarından aracınızı kiralamış ise aracınızı teslim edip uçuşunuza gidebilirsiniz. Diğer firmalardan kiralamış iseniz araç teslim yeri ve saati konusunda en geç 1 gün önceden firmaya bildiriniz.

Malatya Erhaç havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: MEYDAN TAŞIMACILIK, MEYDAN OTO KİRALAMA, AVIS, GRAND RENT A CAR

Taksi

Malatya ilinde taksi tarifesi açılış fiyatı üzerine km başına ücret eklenerek hesaplanmaktadır. Havalimanı şehir merkezine 29 km uzaklıkta olup Pütürge, Hekimhan gibi şehire uzak destinasyonlarda fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Önceden gideceğiniz taksi ile ücrette anlaşmanız faydanız olacaktır.

Medine Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanı, Medine şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. İslam dini açısından önemli bir şehirdir.  Medine'ye her yıl milyonlarca kişi hac ziyareti yapmaktadır. Bundan dolayı özellikle hac sezonunda havalimanında yoğunluk yaşanmaktadır.

Havalimanına hem uluslar arası hem de Cidde ve Riyad gibi şehirlerden iç hat uçuşlar ile ulaşılabilmektedir.

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Otobüs ile şehir merkezine ulaşım biraz zaman alsa da hesaplı olduğu için tercih edilebilir. Otobüslere gitmek istediğiniz yere gittiğinden emin olunuz. Otobüslerde Arapça yazdığı için zorlanabilirsiniz. Mümkünse çevrenizde bulunan birinden yardım alınız. Otobüs her 30 dakikada bir havalimanından hareket etmektedir. Son durağı Peygamber Camii'dir. Bilet ücreti 3 SAR'dır.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Prens Muhammed Bin Abdülaziz havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; HANCO ARAÇ KİRALAMA, THEEB, BUDGET, KEY

Taksi

Havalimanı terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz. Havalimanı park yerinde taksi ücretleri konusunda detaylı bilgi bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım yasallar ile sabitlenmiştir. Ama bu kutsal şehirde sizden ilave ücret alamak için taksiciler türlü yollar deneyecektir.

Taksi ücreti sabit olmasına rağmen araç cinsine göre değişiklik gösterebilir. Impala, Lexus ve Mercedes gibi özel transfer seçeneklerini seçerseniz daha fazla ödersiniz. Normal taksileri şeçmenizi öneririz. 2018 yılı güncel taksi tarifesini aşağıda bulabilirsiniz.

Bölge Yaklaşık Uzaklık Ücret
Havaalanı Yolu / Sağlık İşleri 9 KM 40 SAR
Alsharqiyah Bölgesi / Kral Abdülaziz Caddesi 10.5 KM 40 SAR
Haram Merkez Bölgesi 12 KM 50 SAR
Quba / Hizam / Al-Awali / Qurban 18.5 KM 55 SAR
Kral Fahad Hastanesi / Al-Naseem Bölgesi 19 KM 50 SAR
Al-Khulail / Al-Jurf / Taibah Üniversitesi / İslam Üniversitesi 21 KM 60 SAR
Arwah / Al-Anbariyah / Prens Naif Bölgesi 21 KM 60 SAR
Ohud Hastanesi / Al-Azizeyah 26 KM 65 SAR
Abyar Ali / Suudi Alman Hastanesi 30 KM 75 SAR