Malatya - Beyrut Uçak Bileti

Malatya - Beyrut uçak bileti

Malatya - Beyrut uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Malatya - Beyrut uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Malatya - Beyrut uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Malatya - Beyrut uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Malatya - Beyrut uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Malatya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Malatya Erhaç Havalimanı

Malatya Erhaç Havalimanı, Malatya şehir merkezine 29 km uzaklıkta olup Akçadağ ilçesi sınırlarındadır.

Şehir merkezinden D300-D875 rotasını izleyerek 30 dakikada özel aracınız ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanı otoparkı saatlik olarak ücretlendirilmektedir. Havalimanı otoparkını kullanacaksanız 5 gün üzeri kullanımlarınızda aylık abonmanlık yaptırınız. 

Malatya havalimanına ulaşmak için Havaş, Taksi ve Tripuck transfer gibi alternatiflerinizde bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Malatya Erhaç havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Havaş

Havaş otobüsleri, Sivas caddesindeki Havaş Şehir Ofisi'nden kalkmaktadır. Yolculuk süresi 45 dakika olup bilet fiyatı 11 TL'dir. Aşagıda servis güzergah bilgisi verilmiştir. Servise güzergah içerisinde binilecekse lütfen kalkış saatinden önce havas firmasına telefon ile bilgi veriniz.

Havas otobüs güzergah: Havaş Şehir Ofisi (Sivas Caddesi), Çevre Yolu, MAŞTİ (Otogar), Malatya Erhaç Havalimanı

Araç Kiralama

Erhaç havalimanına kiralamış olduğunuz araç ile ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan oto kiralama firmalarından aracınızı kiralamış ise aracınızı teslim edip uçuşunuza gidebilirsiniz. Diğer firmalardan kiralamış iseniz araç teslim yeri ve saati konusunda en geç 1 gün önceden firmaya bildiriniz.

Malatya Erhaç havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: MEYDAN TAŞIMACILIK, MEYDAN OTO KİRALAMA, AVIS, GRAND RENT A CAR

Taksi

Malatya ilinde taksi tarifesi açılış fiyatı üzerine km başına ücret eklenerek hesaplanmaktadır. Havalimanı şehir merkezine 29 km uzaklıkta olup Pütürge, Hekimhan gibi şehire uzak destinasyonlarda fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Önceden gideceğiniz taksi ile ücrette anlaşmanız faydanız olacaktır.Beyrut Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanı, Beyrut şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Beyrut Lübnan'ın başkentidir. Havalimanı Lübnan'daki tek uluslararası havalimanıdır. Bundan dolayı Lübnan'a gelmek isteyen tüm turistler bu havalimanını kullanmak zorundadır.

Ne yazık ki havalimanından şehir merkezine giden hiçbir otobüs bulunmamaktadır. Bundan dolayı şehir merkezine ulaşmanız biraz sıkıntılı olabilir.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Minibüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezindeki lokasyonlara transfer sağlanabildiği gibi Saida ve Jounieh'e transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Minibüs

Doğu'nun Paris'i olarak adlandırılan Beyrut'ta şehir merkezine ulaşmanız düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Havalimanın'dan şehir merkezine giden minibüsleri bulmak bulmaca çözmeye benzemektedir. Çünkü havalimanı polisi ya da danışmanlarının bile bu minibüslerden hakkında bilgileri bulunmamaktadır.

Havalimanına indikten sonra üst kata çıkıp havalimanı çıkışına yürüyünüz. Havalimanı çıkışından 2 dakika 1 geçen minibüsler ile yaklaşık 1$ ücrete şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi'ye binmeden önce nereye gideceğini ve ne kadar ücret olacağını sorun, gerekirse pazarlık yapınız. Havalimanında başka toplu taşıma alternatifiniz olmadığı düşünülürse kısıtlı bütçeniz için minibüs düşünülebilir.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; DEALERS, AVIS, HERTZ,  BUDGET, NATIONAL, EUROPCAR, CITY CAR

Taksi

Havalimanından taksi ile şehir merkezine gitmek ise başka bir bulmacayı çözmeye benziyor. Öncelikle Beyrut'ta 2 çeşit taksi vardır; kırmızı plakalı olanlar ve normal taksiler. Kırmızı plakalı taksiler dolmuş gibi çalışmaktadır. Kırmızı plakalı taksilerin ücret 2-4$'dır. Havalimanında bulabilirseniz diğer yolcuların gideceği yerlere göre rotasını belirleyecektir. Bu da gidiş sürenizin biraz uzun olmasına yol açabilir.

Havalimanı normal taksi'leri hemen termanal binasından çıktıktan sonra bulabilirsiniz. Taksimetre kullanmazlar. Taksi şöförleri turist olduğunuzu anlarlarsa farklı fiyatlar söylemektedir. Min 30-35$ gibi bir rakamı telaffuz ederler. Arapça biliyorsanız bu ücreti pazarlıkla yarı fiyatına indirebilirsiniz. Fakat çok kolay olmaz.

Havalimanına yolcu getiren taksileri ise üst katta bulabilirsiniz. Üst katta bulunan taksiciler ile pazarlık yapmak çok daha kolaydır. 10$ gibi bir ücret şehir merkezine sizi götürebilirler.