Lazkiye - Tel Aviv Uçak Bileti

Lazkiye - Tel Aviv uçak bileti

Lazkiye - Tel Aviv uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Lazkiye - Tel Aviv uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Lazkiye - Tel Aviv uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Lazkiye - Tel Aviv uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Lazkiye - Tel Aviv uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Lazkiye Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Basil Esad Uluslararası Havalimanı

Basil Esad Uluslararası Havalimanı, Lazkiye şehir merkezinden 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Eski Suriye devlet başkanı'nın büyük oğlu Basil Esad'ın adı bu havalimanına verilmiştir.

Suriye'de devam eden iç savaş'tan dolayı havalimanından kalkan uçak sayısı son derece azdır. Cham Wings ve Syrian Airlines havalimanını kullanan belli başlı havayolarıdır.

Lazkiye şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz M1 otoyolu üzerinden yaklaşık 25 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanı otoparkı hakkında bilgi almak için havalimanını arayınız.

Basil Esad Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Basil Esad Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Basil Esad Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketi bulunmamaktadır. Bundan dolayı lokal tedarikçiler'e aracın ne zaman ve nerede teslim edeceğinizi önceden söyleyiniz.

Taksi

Havalimanına ulaşmanın en uygun yolu taksiyi kullanmaktadır. Fakat taksilerde taksimetre bulamayabilirsiniz. Bundan dolayı fiyat konusunda taksi şöförü ile önceden anlaşınız. 

Tel Aviv Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ben Gurion Uluslararası Havalimanı

Ben Gurion Uluslararası havalimanı, İsrail başkenti olan Tel Aviv şehir merkezine 19 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanı adını, İsrail ülkesinin ilk başbakanı Ben Gurion'dan almaktadır.

Havalimanı İsrail'in dünyaya açılan kapısıdır. Her yıl milyonlarca kişi bu havalimanını kullanmaktadır.

İsrail seyahatiniz sırasında en önemli konu toplu taşıma araçlarının Yahudilerin tatil günü olan Şabat'ta çalışmamasıdır. Şabat Cuma günü 16:00'da başlayıp Cumartesi 18:00'e kadar devam etmektedir. Eğer havalimanında Şabat'ta bulunursanız şehir merkezine gidişiniz işkence haline gelebilir.

Ben Gurion Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Tren, Sherut, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Ben Gurion Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezindeki lokasyonlara transfer sağlanabildiği gibi  Kudüs, Netanya, Bat Yam, Herzliya ve Haifa'ya da transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Tel Aviv şehir merkezine ulaşmak otobüsle zaman olarak çok da tercih edilecek bir ulaşım seçeneği değildir. Otobüslerde ibranice yazdığı için gitmek istediğiniz yeri bulmakta zorlanabilirsiniz. İngilizce bilen bir kişiden yardım almanızı öneririz. Egged firması tarafından işletilen 5 numaralı otobüs ile El Al kavşağı ya da Airport City'ye gidebilirsiniz. Buradan gitmek istediğiniz bölgeye aktarma yapmalısınız. Aşagıda El Al kavşağından geçmekte olan otobüslerin bilgisine ulaşabilirsiniz.

244 numaralı hat - Ramat Gan Ayalon Mall'dan Ramla'ya
249 numaralı hat - Petah Tikva'dan Rehovot'a
423 numaralı hat - Petha Tikva'dan El Al Kavşağı üzerinden Kudüs'e
930 numaralı hat - Netanya'dan Kudüs'e
943 numaralı hat - Hadera'dan Kudüs'e
947 numaralı hat - Hayfa'dan Netanya ve Ra'anana Kavşağı'ndan Kudüs'e
950 numaralı hat - Kudüs'ten Netanya'ya

Tren

Havalimanından şehir merkezine ulaşımı oldukça kolaylaştıran direk tren hattı ile rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Tren hattı terminal 3'te bulunmaktadır. Havalimanından sarı hat geçmektedir. Diğer hatların bilgisine İsrail Railways web sitesini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Tren'ler şabat'ta çalışmadığı için bunu göz önümde buludurunuz. Seyahat şehir merkezine 20 dakika'dan az sürmektedir.

Sarı hat güzergah: Modi'in Merkaz - Pe'atey Modi'in - Ben Gurion Havaalanı T3 - Tel Aviv HaHagana - Tel Aviv HaShalom - Tel Aviv Savidor Merkaz - Tel Aviv Üniversitesi - Binyamina - Atlit - Haifa Hof HaCarmel - Hayfa - Bat Galim - Haifa Merkaz HaShemona - Lev HaMifratz - Hutzot HaMifratz - Qiryat Haim - Qiryat Motzkin - Akko - Nahariyya

Sherut

Paylaşımlı taksi anlamına gelen Sherut'lar aslında shuttle transferidir. Havalimanı Terminal 3 çıkışında bulabilirsiniz. Amal firması Haifa'ya, Nesher Tur Kudüs'e, Flo ise Tel Aviv'e transfer hizmeti vermektedir. Otobüs'e göre çok daha hızlı transfer imkanı vardır. Flo Tur için firmanın websitesinden online bilet satın almalısınız. Sherut'lar dolduğu zaman hareket ettiği için beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Ben Gurion Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Ben Gurion Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, BUDGET, CAL AUTO, ELDAN, HERTZ, EUROPCAR, SHLOMO SIXT

Taksi

Havalimanı terminal çıkışında bulacağınız taksi ile 25 dakika'da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksilerde taksimetre kullanımı yasa ile zorunlu hale getirilmiştir. Taksiciler ile pazarlık yaparak daha ucuza gitmeyi düşünürseniz çok daha fazla ücret ödeyebilirsiniz. Taksi ücret tarifesi nispeten pahalı olmasına rağmen siz yine taksimetre'den şaşmayın. Bu arada gece va şabat tatil günlerinde zamlı tarife uygulanmaktadır.

Sto Dov Havalimanı

Sdo Dov havalimanı, Tel Aviv şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Eliat şehrinden iç hat uçuşlar ile havalimanına ulaşılmaktadır. 2019 yılında havalimanının sivil havacılığa kapatılması planlanmaktadır.

Sdo Dov havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Sdo Dov havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından Ben Gurion havalimanı'na transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanı çıkışına kadar yürüyerek Levi Eskol caddesinden geçemn otobüsleri bulabilirsiniz. Egged ve Dan firmasının işlettiği otobüslerin güzergahı aşagıdadır.

Dan 26 numaralı hat - Bat Yam'a
Dan 29 numaralı hat - Tel Aviv'deki yeni Merkez Otobüs Terminali'e
Egged 89A hattı - Holon'a
Egged 192A hattı - Rishon Lezion'a

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Sdo Dov  havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Sdo Dov  havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; CAL AUTO, SHLOMO SIXT

Taksi

Şehir merkezine oldukça yakın olan bu havalimanından taksi ile rahat ve hızlı bir şekilde Tel Aviv'e ulaşılmaktadır. Ücret konusunda taksi şöföründen önceden bilgi alabilirsiniz.