Kuveyt - Zonguldak Uçak Bileti

Kuveyt - Zonguldak uçak bileti

Kuveyt - Zonguldak uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Kuveyt - Zonguldak uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Kuveyt - Zonguldak uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Kuveyt - Zonguldak uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Kuveyt - Zonguldak uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Kuveyt Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt Uluslararası Havalimanı, Kuveyt şehir merkezinden 16 km uzaklıkta bulunmakta olup Farwaniya sınırları içerisindedir. Havalimanını Kuveyt Airways ve Wataniya Airways hub olarak kullanmaktadır. Kuveyt ülkesinin tek havalimanı olup uluslararası uçuşlar yapılmaktadır.

Havalimanında 5 adet terminal bulunmaktadır.

Terminal 1: Jazeera havayolu ve Flydubai haricinde kalan bütün havayolları tarafından kullnaılmaktadır.

Terminal 2: 2017 yılında genişletmek için inşaata başlanılmış olup 2022 yılında tamamlanması planlanmaktadır. Şu an yapım aşamasındadır.

Terminal 3: Aegean airlines ve Flydubai tarafından kullanılmaktadır.

Terminal 4: Bayrak taşıyıcı havayolu olan Kuwait Airways tarafından kullanılmaktadır.

Terminal 5: LCC firması olan Jazeera havayolu tarafından kullanılmaktadır. 

Kuveyt şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz 50 numaralı rota üzerinden yaklaşık 19 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanı otoparkı hakkında bilgi almak için havalimanını arayınız.

Kuveyt Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Kuveyt Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Kuveyt havalimanına 2 tip otobüs çalışmaktadır. Halk otobüsleri ve Ekspres otobüsler (City Bus Express). Rahat bir yolculuk için ekspress hatlarını tercih edebilirsiniz. 

Ekspress hatlar güzergahları hakkında bilgiyi aşagıda bulabilirsiniz.

Havaalanı Ekspresi X1: Fahaheel'den Kuveyt Havalimanı'na
Havaalanı Ekspresi X2: Salmiya'dan Kuveyt Havalimanı'na
Havaalanı Ekspresi X3: Bneid Al Gar'dan Kuveyt Havalimanı'na
Havaalanı Ekspresi X4: Riggae'den Kuveyt Havalimanı'na

Kuveyt'te havalimanına giden halk otobüsleri sabah saat 4:30 ile akşam 23:45 arasında çalışmaktadır. Havalimanına giden 3 hat (13, 99 ve 501) bulunmaktadır. 

13 numaralı otobüs hattı güzergahı: Chipset - Swivel Sheraton - Shuwaikh residential (Gamal Abdel Nasser Caddesi) - Havaalanı Yolu - Khaitan - Havalimanı

99 numaralı otobüs hattı güzergahı: Subhan - Civil ID (South Surra) - Khaitan - Farwaniya - Street canada dry - Muhammad ibn al-Qasim Yolu - Hasawi - Jileeb Alshuyoukh - Abbasid - Havalimanı

501 numaralı otobüs hattı güzergahı: Raqa - Avenue Mohammed Ibn al-Qasim - Alrabiya - Alomariya - Farwaniya - Havalimanı

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Kuveyt Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Kuveyt Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; HERTZ, BENBEHANI GROUP, AVIS, NATIONAL, MAKFM, AL-KHALIJIA, DOLLAR, DRIVE, ARABA, BUDGET, REKAB

Taksi

Kuveyt'te 3 tip taksi bulabilirsiniz. Renklerine göre sınıflandırılmıştır. Beyaz, beyaz-bej ve turuncu renkli taksiler. Beyaz renkli taksiler genel olarak otellere çağrılan taksilerdir. Beyaz-bej taksiler ise yoldan geçen elinizi kaldırarak durdurduğunuz taksidir. Turuncu taksiler ise belli bir rotada hareket eden bu rotanın dışına çıkmayan taksilerdir. Bazı taksiler de taksimetre bulunmayabilir. Bundan dolayı taksici ile pazarlık yapıp fiyat konusunda anlaşınız. Zonguldak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Zonguldak Çaycuma Havalimanı

Zonguldak Çaycuma Havalimanı, Zonguldak şehir merkezine 56 km uzaklıkta bulunmakta olup Çaycuma ilçe sınırları içerisindedir.

Zonguldak Çaycuma Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Zonguldak Çaycuma havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından çıktıktan sonra otobüs ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Durak ve güzergah bilgisini belediyenin web sitesinde bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Zonguldak Çaycuma havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Balıkesir havalimanında hiçbir araç kiralama firmasının ofisi bulunmamaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama firmaları havalimanına kiraladığınız aracı getirmektedir. Kiraladığınız aracı şehir merkezinde veya havalimanında teslim edebilirsiniz.

Taksi

Havalimanından Çaycuma şehir merkezine gitmek isterseniz uzaklık 8 km olduğu için taksi için fazla bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Zonguldak şehir merkezi, Karadeniz Ereğli ve Kozlu'ya gitmek isterseniz mesafe uzak olduğundan ucuz bir seyahat olmayacaktır. Taksi şöförü ile pazarlık yaparak ödeyeceğiniz ücreti azaltmayı deneyebilirsiniz.