Katoviçe - Beyrut Uçak Bileti

Katoviçe - Beyrut uçak bileti

Katoviçe - Beyrut uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Katoviçe - Beyrut uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Katoviçe - Beyrut uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Katoviçe - Beyrut uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Katoviçe - Beyrut uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Katoviçe Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Katoviçe havalimanına şehir merkezinden ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Yakında ulaşım bilgisine sayfamızda yer verilecektir.

Katoviçe havalimanına ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.Beyrut Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanı, Beyrut şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Beyrut Lübnan'ın başkentidir. Havalimanı Lübnan'daki tek uluslararası havalimanıdır. Bundan dolayı Lübnan'a gelmek isteyen tüm turistler bu havalimanını kullanmak zorundadır.

Ne yazık ki havalimanından şehir merkezine giden hiçbir otobüs bulunmamaktadır. Bundan dolayı şehir merkezine ulaşmanız biraz sıkıntılı olabilir.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Minibüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezindeki lokasyonlara transfer sağlanabildiği gibi Saida ve Jounieh'e transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Minibüs

Doğu'nun Paris'i olarak adlandırılan Beyrut'ta şehir merkezine ulaşmanız düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Havalimanın'dan şehir merkezine giden minibüsleri bulmak bulmaca çözmeye benzemektedir. Çünkü havalimanı polisi ya da danışmanlarının bile bu minibüslerden hakkında bilgileri bulunmamaktadır.

Havalimanına indikten sonra üst kata çıkıp havalimanı çıkışına yürüyünüz. Havalimanı çıkışından 2 dakika 1 geçen minibüsler ile yaklaşık 1$ ücrete şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi'ye binmeden önce nereye gideceğini ve ne kadar ücret olacağını sorun, gerekirse pazarlık yapınız. Havalimanında başka toplu taşıma alternatifiniz olmadığı düşünülürse kısıtlı bütçeniz için minibüs düşünülebilir.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; DEALERS, AVIS, HERTZ,  BUDGET, NATIONAL, EUROPCAR, CITY CAR

Taksi

Havalimanından taksi ile şehir merkezine gitmek ise başka bir bulmacayı çözmeye benziyor. Öncelikle Beyrut'ta 2 çeşit taksi vardır; kırmızı plakalı olanlar ve normal taksiler. Kırmızı plakalı taksiler dolmuş gibi çalışmaktadır. Kırmızı plakalı taksilerin ücret 2-4$'dır. Havalimanında bulabilirseniz diğer yolcuların gideceği yerlere göre rotasını belirleyecektir. Bu da gidiş sürenizin biraz uzun olmasına yol açabilir.

Havalimanı normal taksi'leri hemen termanal binasından çıktıktan sonra bulabilirsiniz. Taksimetre kullanmazlar. Taksi şöförleri turist olduğunuzu anlarlarsa farklı fiyatlar söylemektedir. Min 30-35$ gibi bir rakamı telaffuz ederler. Arapça biliyorsanız bu ücreti pazarlıkla yarı fiyatına indirebilirsiniz. Fakat çok kolay olmaz.

Havalimanına yolcu getiren taksileri ise üst katta bulabilirsiniz. Üst katta bulunan taksiciler ile pazarlık yapmak çok daha kolaydır. 10$ gibi bir ücret şehir merkezine sizi götürebilirler.