İskenderiye Uçak Bileti

En Ucuz İskenderiye Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Barselona13 Eylül 2022Uçuş ara
Kahire28 Ekim 2022Uçuş ara
Hurgada18 Temmuz 2022Uçuş ara
Abu Dabi28 Şubat 2023Uçuş ara
Şarm El-Şeyh21 Temmuz 2022Uçuş ara
Luksor18 Ağustos 2022Uçuş ara
Roma27 Temmuz 2022Uçuş ara
Varşova17 Mart 2023Uçuş ara
Tel Aviv13 Eylül 2022Uçuş ara
Nur-Sultan (Astana)19 Ağustos 2022Uçuş ara

En Ucuz İskenderiye Kalkışlı Uçak Bileti

VarışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Kahire31 Temmuz 2022Uçuş ara
Hurgada18 Temmuz 2022Uçuş ara
Şarm El-Şeyh5 Ağustos 2022Uçuş ara
İstanbul1 Ağustos 2022Uçuş ara
Abu Dabi8 Temmuz 2022Uçuş ara
Antalya3 Ağustos 2022Uçuş ara
Paris5 Temmuz 2022Uçuş ara
Luksor14 Temmuz 2022Uçuş ara
Erivan3 Temmuz 2022Uçuş ara
Kaliningrad26 Temmuz 2022Uçuş ara

İskenderiye şehrinden direk uçuşlar

VarışGidiş TarihiDönüş TarihiHavayoluUçak Bileti Ara
Abu Dabi8 Temmuz 202214 Temmuz 2022Uçuş ara
Kahire30 Temmuz 202214 Ağustos 2022Uçuş ara
Hurgada1 Ağustos 20228 Ağustos 2022Uçuş ara
İstanbul28 Temmuz 20227 Ağustos 2022Uçuş ara
Şarm El-Şeyh7 Temmuz 202214 Temmuz 2022Uçuş ara

İskenderiye uçak bileti

İskenderiye uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz İskenderiye uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz İskenderiye uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca İskenderiye uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. İskenderiye uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.İskenderiye uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız Büyük İskender’in kurduğu bu göz kamaştıran Mısır şehri, Kraliçe Kleopatra ile ünlü. Tarihte İskenderiye, antik çağın yedi harikasından biri olan Büyük İskenderiye Kütüphanesi ve devasa Pharos Deniz Feneri gibi efsanevi yapılarla tanınıyordu. 19. yüzyılın sonlarından 1950’lere kadar ise İskenderiye; yaratıcı yazarlar, şairler ve sanatçılara ev sahipliği yapmasıyla ünlüydü.

Mısır’daki diğer büyük şehirlerinden daha derin tarihe sahip olan İskenderiye, kültür ve tarih meraklılarının kaçırmaması gereken bir şehir. Sadece tarihi güzellikleri değil muhteşem romantik manzaralarından dolayı da İskenderiye, turistleri kendine çekiyor.

Tripuck ayrıcalıklarıyla kolayca alacağınız İskenderiye uçak bileti ile Mısır’ın bu büyüleyici şehrine unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz.

İskenderiye’de Gezilecek Yerler

İskenderiye Kütüphanesi (Bibliotheca Alexandrina)

İskenderiye’nin efsanevi kütüphanesini yeniden yaratan bu muhteşem tasarımlı kültür merkezi, bir dizi müze ve modern dünyanın en iddialı kütüphanelerinden birini içeriyor. Mimarisi dev bir güneş diski ile süslü olan merkez, sahildeki kıyı şeridinde mükemmel bir manzara oluşturuyor ve içindeki büyük bir okuma odasındaki sekiz milyon cilt kitabıyla ilgi çekiyor.

Ana kütüphanede düzenlenen gezi turlarıyla rehberler eşiğinde kütüphanenin hazinelerini keşfedebilirsiniz. Burada gezeceğiniz İskenderiye Yayın Müzesi, antik metinleri; Eski Eserler Müzesi ise Yunan-Roma eserlerinin yanı sıra İskenderiye limanındaki su altı keşifleri sırasında bulunan heykelleri sergiliyor. Ayrıca bu kültür merkezinde Mısır sanat sergileri, çocuklara yönelik bir bilim müzesi ve Planetaryum da bulunuyor.

İskenderiye Ulusal Müzesi

İskenderiye Ulusal Müzesi, bu ünlü şehrin zengin tarihini yakından görmek için mutlaka uğramanız gereken bir yer. İskenderiye uçak bileti ile göreceğiniz müzenin koleksiyonları sizi Firavunlar döneminden, Büyük İskender dönemine oradan da Bizans ve İslam dönemlerine kadar uzanan unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak.

İskenderiye şehrinin içinde ve çevresinde ortaya çıkarılan antik eserlerin, heykellerin ve antikaların yanı sıra, antik İskenderiye şehrinin nasıl göründüğünü size hayal ettirecek mükemmel harita çizimleri de var.

İskenderiye Sahil Yolu

İskenderiye’nin geniş sahil yolu, şehri saran anıtları kadar ünlü ve şehrin önemli sembollerinden birisi. Sahil yolunda gezerek İskenderiye’yi 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarında saran kozmopolit zarafeti görebilirsiniz. Bu döneme ait mimarinin çoğu hala sahil yolu çevresinde bulunuyor.

Gezintiniz sırasında Steigenberger Cecil Hotel’in ve hala liman tarafının önemli adresleri olan Paradise Inn Windsor Palace Hotel’in sömürge kalıntılarını inceleyin. Cecil, 2. Dünya Savaşı sırasında Winston Churchill ve İngiliz gizli servisine ev sahipliği yaptı ve her iki otel de orijinal İngiliz mimarisi çekiciliğini korumayı başardı.

Pompey Sütunu

Şehrin güneybatısında yer alan Carmous semtinde, antik dünyanın en ünlü simgelerinden birisinin kalıntıları bulunuyor. Burası aslında antik mimari parçalar ve molozlarla dolu bir tepe. Pompey Sütunu, bir zamanlar Büyük İskenderiye Kütüphanesi’nin el yazmalarını depolamak için kullanılmış olan ünlü Serapeion (Serapis Tapınağı) kalıntılarının bir parçası.

Yıkık bir alt yapı üzerinde duran ve 27 metre yükseklikte olan kırmızı granit sütunun aslında Pompey’le hiçbir ilgisi yok ve şehrin kuşatılmasından sonra açlıktan ölmek üzere olan nüfus için şehre gıda tedarik eden Diocletian onuruna M.Ö. 292’de yapıldı. İskenderiye şehrinin en çok fotoğraflanan yerlerinden birisi olan Pompey Sütunu’nu mutlaka görmenizi öneririz.

Kayıtbay Kalesi

İskenderiye kıyı şeridinde güzel bir yürüyüş yaparak bu muhteşem kaleye ulaşabilirsiniz. Eski dünyanın yedi harikasından biri olan büyüleyici Pharos Deniz Feneri, 1303’de İskenderiye’de yaşanan şiddetli bir deprem tarafından devrildikten sonra fenerin kalıntılarının kenarına kurulan bu görkemli kale, 1480’den beri İskenderiye’nin doğu limanının bekçisi.

İskenderiye uçak bileti alarak yakından göreceğiniz Kayıtbay Kalesi, bu önemli Mısır limanını saldırıya karşı korumak için Memlük Sultanı Kayıtbey tarafından yaptırılmış ve yıkılan deniz fenerinden gelen molozlar kalenin yapımında kullanılmış. Kalenin içerisindeki taş duvarlı etkileyici odaları keşfedebilir ve Akdeniz’in muhteşem manzarasının fotoğrafına bakmak için kalenin kulesine çıkabilirsiniz.

Kleopatra Sarayı

Bir zamanların en büyük Helenistik kentinden geriye çok az anıt sağlam kalmıştır, ancak isterseniz İskenderiye’nin liman bölgesinin sularına dalabilir ve daha fazla antik eser görebilirsiniz. Arkeologlar, Klasik Çağ’ın batık kentini burada araştırıyor ve şu anda İskenderiye’nin müzelerinde sergilenen birçok hazineyi bu bölgeden çıkarıyor. Siz de eğlence amaçlı dalış turlarıyla su altındaki bu arkeolojik kalıntıları ziyaret edebilirsiniz.

Su altında göreceğiniz en popüler site ise “Kleopatra’nın Sarayı” olarak adlandırılıyor. Gerçekten de bir zamanlar bu dalış alanı bir saray bölgesiydi ama bu su altı sarayının Kleopatra’ya ait olup olmadığı tam olarak bilinmiyor. Dalışınızda göreceğiniz sfenksler, yuvarlak sütunlar ve heykeller size büyüleyici bir su altı deneyimi sunacak.

İskenderiye Ana Çarşı Alanı

İskenderiye uçak bileti ile gezeceğiniz şehrin ana pazarı, şehrin merkezindeki meydandan batıya doğru geniş bir alanı kapsıyor. Bu hareketli otantik pazarda taze ürünlerden gümüş biblolara ve Mısır antikalarına kadar hemen her şeyi bulacaksınız. Bu gerçek bir yerel pazardır ve turistler buraya İskenderiye yaşamının özünü yakalamak için geliyor.

Pazar alanı her biri farklı ürünlerde uzmanlaşmış bölümlere ayrılmıştır. İskenderiye’nin ruhunda biraz daha derine dalmak istiyorsanız, bu büyük yerel pazarı dolaşma fırsatını kaçırmayın.

Kom el-Dikka Höyüğü

1947’de İskenderiye’nin merkezindeki antik molozların pek çoğu yeni konutlar yapmak için temizlendi. Bu temizlik sırasında Kom el-Dikka (“Moloz Höyüğü”) olarak bilinen bölgede küçük bir Roma tiyatrosu da dahil olmak üzere pek çok antik kalıntı ortaya çıkarıldı. Kazı çalışmaları sonunda alana konut yerine park alanı yapıldı. Çok etkileyici Ptolemaik Tapınağı’nın kalıntılarını ve Kuşlar Villası olarak bilinen Roma dönemi konutunun mozaik döşemelerini burada gezebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kom el-Shuqqafa Yeraltı Mezarları

İskenderiye uçak bileti alarak gezeceğiniz Kom el-Shuqqafa Yeraltı Mezarları, Carmous bölgesindeki bir tepenin kayalarının içine oyulmuş eşsiz yapılardır. M.S. 2. yüzyıldan bugüne uzanan bu benzersiz yapılar, Mısır ve Greko-Romen stillerinin karakteristik İskenderiye stiliyle karışmasından oluyor ve turistlere büyüleyici bir görsel şölen sunuyor. 1900’de çukura düşen bir eşek sayesinde keşfedilen lahitler, Loculi (raf türbesi) odalarına özenle yerleştirilmiştir.

Bir döner merdiven yeraltı mezarlarına inerek ana mezar odasına ve ayrıca her biri üç ya da dört mumyayı barındıracak kadar büyük olan 91 loculuslu Sepulchral Şapeli’ne gidiyor. Ölülere yapılan ziyafetler için kullanılmış olan Triclinium Funebre adı verilen geniş ve çarpıcı odayı da Mısır yeraltı mezarlarında görebilir ve burada unutulmaz manzaralara şahit olabilirsiniz.

Montazah Bahçeleri

İskenderiye’nin doğu ucunda sakin bir vaha olan Montazah; uzun palmiye ağaçlarının ve tasarımlı bahçelerin bulunduğu yemyeşil bir cennet. Khedive Abbas Hilmi tarafından 1890’larda bir av evi olarak inşa edilmiş, daha sonra büyük ölçüde Kral Fuad tarafından yeniden tasarlanmış olan Montazah Sarayı’na da ev sahipliği yapan bahçeler görülmeye değer güzellikte.

Eksantrik tasarımlı Montazah Sarayı, süslü Floransa esintili kuleleri ve Rokoko süsleri ile halka açık değil, ancak İskenderiye’yi gezerek geçirilen yoğun bir günün ardından bu büyüleyici bahçelerin huzurlu ortamında dinlenebilirsiniz. Parkın kıyı ucunda buraya özgü tuhaf bir köprü ile küçük bir plaj da bulunuyor.

Huzura ihtiyacınız varsa Montazah Bahçeleri’ne yapılacak bir yolculuk size dinlenmek için harika bir fırsat sunacak.

Ras el-Tin Sarayı

İskenderiye uçak bileti alarak yakından göreceğiniz Görkemli Ras el-Tin Sarayı, bir zamanlar Kahire’nin çöl sıcağı dayanılmayacak seviyelere ulaştığında Mısır’ın hükümdarları için bir yaz kaçış yeriydi. Saray aynı zamanda Mısır’ın son kralı olan Kral Farouk’un İtalya’ya sürgüne gitmeden önce 1952’de resmen halka armağan ettiği ünlü bir simge.

Bugün bu ihtişamlı saray Mısır donanması tarafından kullanılıyor ve sarayın görkemli iç mekanları ziyaretçilere kapalı. Burada sadece limandan sarayın anıtsal beyaz cephenin fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Anfushi Bölgesi

Anfushi bölgesi, İskenderiye’nin en iyi deniz ürünleri restoranlarından bazılarını içeren bir şerit şeridinde, Kayıtbey Kalesi ve İskenderiye limanından batıya doğru uzanıyor.

Gün batımından hemen sonra burası sokakları saran geleneksel kahve ve nargile kokularının yanı sıra ızgara balıkların nefis kokularıyla da kalabalıkları kendine çekiyor ve şehrin en hareketli bölgesi oluyor. Qasr Ras el-Tin Caddesi’nde de ünlü İskenderiye balık pazarı ve birbirinden güzel balıkçı restoranları yer alıyor. Bu ünlü balık pazarında harika fotoğraflar çektikten sonra otantik bir restoranda lezzetli ızgara balıkları tadabilirsiniz.

Ebu Abbas el-Mursi Camii

İskenderiye’nin en önemli simge yapılarından biri olan Abu Abbas al-Mursi Camii, 1796 yılında 13. yüzyıl Sufi din alimi Abu Abbas al-Mursi’nin mezarı üzerine inşa edildi. Aslen Murcia’dan (İspanya’nın Endülüs bölgesi) gelen Abu Abbas, İskenderiye’de çok saygın bir dini lider haline geldi ve öğretileri Mısır’da hala ilgi görüyor.

İskenderiye uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz, ünlü din alimi adına yapılan bu etkileyici krem ​​renkli cami aynı zamanda önemli bir hac bölgesi. Caminin içini kaplayan İslami hat tasarımlarının ve motiflerinin kıvrımlı cephesini gezebilirsiniz. Güzel ve karmaşık mozaik salonları görmek isteyen ziyaretçilerin mütevazı giyinmeleri ve ayakkabılarını ana girişte bırakmaları gerekiyor.

El Alamein Savaş Anıtları

İskenderiye’nin batısında bulunan El Alamein’in tarihi kenti, modern dünya tarihinde büyüleyici bir yere sahip. Müttefiklerin II. Dünya Savaşı’nın Kuzey Afrika bölümünde ilk belirleyici zaferini kazandığı bu kavisli çölde, 1942’de gerçekleşen kanlı savaşlarda; Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan ve Büyük Britanya (Müttefikler) ile Almanya ve İtalya (Eksen Kuvvetleri) gibi ülkelerden 80.000’den fazla asker öldü.

Bugün göreceğiniz savaş anıtları birçok yaşam mal olan 13 günlük savaşın keskin bir hatırlatıcısı olarak görülmeye değer. Burada gezebileceğiniz mükemmel El Alamein Savaş Müzesi, El Alamein savaşlarına genel bir bakış açısı sunuyor ve birçok askeri hatıra sergiliyor. Commonwealth Mezarlığı da bakımlı çöl bitkilerinin arasına düzenli sıralanmış 7.000 mezar ile çok etkileyici bir manzara oluşturuyor.

Kasabanın hemen kuzeyindeki sahil yolu boyunca 4.500 Alman askerinin gömülü olduğu Alman Anıtı ve bu anıtın birkaç kilometre ilerisinde bir müzeye de sahip olan İtalyan Anıtı, burada en çok ziyaret edilen yerler arasında.

İskenderiye Uçak Bileti ile Dalış Noktalarını Keşfedin

Dalış yapmak İskenderiye’deki en büyük etkinliktir. Mısır’ın diğer dalış merkezlerinden farklı olarak burada renkli mercan resifleri için dalışlar yapılmıyor. Doğu liman bölgesinde gerçekleştirilen dalışlar tamamen antik su altı kalıntılarıyla ilgili.

İskenderiye sularında dalışlar yaparak dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz su altı saraylarını, deniz yatağının üzerine serpilmiş çarpıcı heykelleri ve antik sütunları keşfe çıkabilirsiniz.

Tripuck uçak bileti sayfasından en iyi fiyatlarla İskenderiye uçak bileti alabilir ve bu tarihi şehrin etkileyici manzaraları arasında unutulmaz bir gezi yapabilirsiniz.İskenderiye Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İskenderiye havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

İskenderiye havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.