Gold Coast - Şarm el-Şeyh Uçak Bileti

Gold Coast - Şarm el-Şeyh uçak bileti

Gold Coast - Şarm el-Şeyh uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Gold Coast - Şarm el-Şeyh uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Gold Coast - Şarm el-Şeyh uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Gold Coast - Şarm el-Şeyh uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Gold Coast - Şarm el-Şeyh uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Gold Coast Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Gold Coast Havalimanı

Gold Coast Havalimanı, Gold Coast şehir merkezinden 23 km uzaklıkta bulunmakta olup Bilinga ilçe sınırlarındadır. Eski adı olan Coolangatta havalimanı olarak bilinmektedir. Hem Avustralya'lı hem de yurtdışındaki tatil severler tarafından havalimanı kullanılmaktadır. Türkçe adı ile Altın Sahil olarak bilinmektedir. Birisbane şehrine'de 100 km uzaklıktadır.

Gold Coast şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Gold Coast Hwy yolu üzerinden 32 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanında 2000 araç kapasiteli 3 adet otopark bulunmaktadır. Otoparklar terminale çok yakın olduğu için yolculuğunuza iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Premium park yerlerine rezervasyon yalnızca havalimanı web sitesinden online olarak yapılmaktadır. Terminal binasına biraz daha uzak Budget parking alanına park ederseniz çok daha az bir ücret ödersiniz. Havalimanında ayrıca engelliler için özel park alanlarıda tahsis edilmiştir.

Gold Coast havalimanına ulaşmak için ayrıca Tren, Otobüs, Shuttle, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Gold Coast havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına ulaşmak için en ucuz ulaşım aracınız otobüs'dür. Havalimanına 777 ve 760 numaralı otobüsler ile gidebilirsiniz. 777 numaralı otobüsler sabah 07:00 ile akşam 07:00 saatleri arasında her 15 dakikada bir Broadbeach South istasyonundan hareket etmektedir. 760 numaralı otobüs ise her 30 dakikada bir Robina şehir merkezinden hareket eder. 760 numaralı otobüsler Brisbane'den trenle gelip havalimanına gitmek isteyen yolcular tarafından tercih edilmektedir. Varsity Lakes istasyonunda tren yolcuları otobüse aktarma yapmaktadır.

777 numaralı otobüs güzergahı: Broadbeach Güney istasyonu, Mermaid Park, Tamborine Caddesi, Nobby Beach mağazalar, Christine Bulvarı, Third Bulvarı, Burleigh Heads, Twenty Seventh Bulvarı, Nineteenth Bulvarı, Palm Beach, Gold Coast havalimanı

760 numaralı otobüs güzergahı: Robina, Varsity Lakes istasyonu, Elanora, Palm Beach, Currumbin, Tugun, Bilinga, Gold Coast Havalimanı, Coolangatta, Tweed Alışveriş Merkezi 

Tren

Gold Coast havalimanına Brisbane şehrinden gelecek iseniz öncelikle tren ile Varsity Lakes istasyonuna gelmeniz gerekemektedir. Buradan da yukarıda belirtildiği gibi 760 numaralı otobüsü kullanarak havalimanına ulaşırsınız.

Tren güzergahı: Brisbane havalimanı, Kartal Kavşağı, Wooloowin, Albion, Bowen Hills, Fortitude Vadisi, Merkez İstasyon, Roma Caddesi, Güney Brisbane, South Bank, Park Yolu, Altandi, Loganlea, Beenleigh, Ormeau, Coomera, Helensvale, Nerang, Robina, Varsity Lakes İstasyonu

Shuttle

Gold Cost Tourist shuttle firmasının otobüsleri ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Rezervasyon için 1300 655 655 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Shuttle girması neredeyse Gold Coast'ta bulunan bütün otellerden transfer yapmaktadır. Havalimanına ulaşmak için detaylı bilgiyi firmanın web sitesinden ya da kaldığınız otele danışarak öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Gold Coast Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan araç kiralama şirketlerinden birini tercih etmişseniz aracınızı teslim edip uçağınıza gidebilirsiniz. Başka firmalardan aracınızı kiralamış iseniz, önceden firmaya teslim yeri ve saatini bildiriniz.

Gold Coast Havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: AVIS, BUDGET, EUROPCAR, HERTZ, THRIFTY, REDSPOT

Taksi

Gold Coast şehri bir tatil bölgesidir. Bundan dolayı akşam ve gece saatlerinde taksi kullanım oranı artmaktadır. Havalimanına geceleyin gidecek iseniz önceden taksiyi ayarlamanız gerekebilir. Yoksa 1 saat taksi beklemek zorunda kalabilirsiniz. Gold Cost şehir merkezi veya Surfer Paradise'den bineceğiniz taksiler ile havalimanına ulaşım yaklaşık 55-75$ arasında bir ücret tutmaktadır. 

Şarm el-Şeyh Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şarm el-Şeyh Uluslararası Havalimanı

Şarm el-Şeyh Uluslararası havalimanı, Şarm el-Şeyh şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Havalimanına özellikle yaz sezonunda charter uçuş yapan havayolları ile gelinebilmektedir. Turistik olarak Ortadoğu'nun en önemli yerlerinden biridir. Ayrıca dalış severler ve safari meraklıları'da Şarm el-Şeyhi tercih etmektedir.

Şarm el-Şeyh Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Minibus, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Şarm el-Şeyh Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezindeki lokasyonlara transfer sağlanabildiği gibi Naama Koyu, Köpekbalığı (Sharks) Koyu, Ras Um Sid, Nabq Koyu ve Om El Seid'e transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Minibus

Şarm el Şeyh'de genel olarak toplu taşıma özel firmaların kullandığı minibüs'ler ile yapılmaktadır. Havalimanında terminal 1 binasının çıkışında bekleyen minibüsler ile şehir merkezine ucuz bir fiyata gidebilirsiniz. Fiyat konusunda önceden minibüs şöföründen bilgi alınız. Otobüslerin durakları olmadığından talep ettiğiniz yerde inebilirsiniz. 

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Şarm el-Şeyh Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Şarm el-Şeyh Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; EUROPCAR, SIXTH

Taksi

Havalimanında taksi 24 saat hizmet vermektedir.  Uçağınız havalimanına hangi zaman da inerse insin taksi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra 122 numarayı arayarak taksi'yi havalimanına çağırmanız da mümkün. Mısır taksilerinde taksimetre bulmanız zordur. Havalimanı taksileri bazen çok yüksek fiyat isteyebilirler. Havalimanı çıkışına yürürseniz daha az fiyata şehir merkezine götürecek taksi bulabilirsiniz.