Dammam - Edremit Uçak Bileti

Dammam - Edremit uçak bileti

Dammam - Edremit uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Dammam - Edremit uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Dammam - Edremit uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Dammam - Edremit uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Dammam - Edremit uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Dammam Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kral Fahd Uluslararası Havalimanı

Kral Fahd Uluslararası Havalimanı, Dammam şehir merkezinden 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. 1990 yılında havalimanının yapımı tamamlanmıştır. 1999 yılına kadar askeri olan havalimanı bı yıldan sonra sivil havacılığa açılmıştır. Kral Fahd Havalimanı 768 km² alanı kaplamaktadır. Bu rakam ile Guiness rekorlar kitabına dünyanın en büyük havalimanı olarak girmiştir. Havalimanı Bahreyn ülkesinden bile büyüktür.  

Havalimanı Suudi Arabistan'ın Doğu Bölgesindeki Ras Tanura, Qatif, Khobar ve Dhahran gibi şehirlere hizmet vermektedir.

3 adet terminal bulunmaktadır; Ana terminal, Suudi Arabistan Ulusal Hava Taşımacılığı Terminali, Kraliyet Terminali. Ana terminal bütün uluslararası havayolları tarafından kullanılmaktadır. Suudi Arabistan Ulusal Hava Taşımacılığı Terminali sadece Suudi Arabistan menşeli havayolları tarafından kullanılmaktadır. Kraliyet terminali ise adından da anlaşılacağı gibi Kraliyet ailesi, üst düzey devlet görevlileri ve yurtdışından ziyerete gelen kraliyet ailesi misafirlerine ayrılmıştır. 

Dammam şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Kral Fahd Yolu üzerinden yaklaşık 35 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanı otopark ücret tarifesini öğrenmek için havalimanını arayınız.

Dammam-Jubail arasında raylı sistem ile ulaşım sağlanması için 2016 yılında yapımı başlanmıştır. Tren hattı tamamlandığında tren ile havalimanına da ulaşım bulunmaktadır.

Kral Fahd Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Kral Fahd Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına ulaşımın en ucuz yolu Saptco firması tarafından işletilen otobüsleri kullanmaktadır. Otobüs terminalinden saatte bir hareket etmektedir. Bilet fiyatı 21 SAR'dır. Havalimanına yaklaşık 35-45  dakika arasında ulaşmaktadır. Genel olarak gezginler tarafından otobüslerin kullanımı önerilmese de ucuz olmasından dolayı tercih edebilirsiniz. Taksi fiyatları ile karşılaştırma yapıp bütçenize en uygun ulaşım aracını tercih etmek size kalmış. 

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Kral Fahd Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Kral Fahd Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AL REHILI, AL WEFAQ, AVIS, BUDGET, CAR 4 HIRE, SIXT, BEST

Taksi

Şehir merkezinde taksi çokca bulabilirsiniz. Diğer Suudi Arabistan şehirlerinde olduğu gibi Dammam'da da taksilerde taksimetre bulmakta zorlanabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanı yaklaşık olarak 50 SAR ücret tutmaktadır. Bu rakamdan daha aşagı bir fiyata taksi bulmanız çok zordur. Eğer taksi şöförü ile yaklaşık olarak 50 SAR civarına anlaşabilirseniz  taksi ile rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.Edremit Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir Kocaseyit Havalimanı

Balikesir Koca Seyit Havalimanı, Balıkesir'de bulunan ikinci havalimanıdır. Edremit ilçesi sınırlarında bulunan havalimanı, Edremit şehir merkezine 4 km, Burhaniye'ye 8 km, Balıkesir'e 90 km uzaklıktadır. Ayvalık, Altınoluk, Küçükkuyu, Ören ve Akçay gibi tatil bölgelerine yakınlığından dolayı yerli turistler tarafından tercih edilmektedir.

Balıkesir Kocaseyit Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Minibüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Balıkesir Kocaseyit havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından Ayvalık, Burhaniye ve Edremit'e giden belediye otobüsleri bulunmaktadır. Otobüs hem ucuz olması hem de mesafenin kısa olmasından dolayı tercih edilmektedir.  

Minibüs

Öncelikle havalimanının yakınından geçmekte olan minibüslere ulaşmak için biraz yürümeniz gerekmektedir. Körfez birlik minibüsleri ile otogar'a kadar seyahat edebilirsiniz. Otogar'da başka bir araca aktarma yaparak Balıkesir gibi daha uzak destinasyonlara ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Balıkesir Kocaseyit havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Balıkesir Kocaseyit havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, BUDGET, EUROPCAR, AYVALIK , AVEC

Taksi

Terminal binasından çıktıktan sonra taksi'yi bulabilirsiniz. Taksi ücretleri ile bilgi ücret panolarında yazmaktadır. 24 saat aynı tarife geçerli olup km başına ücret alınmaktadır. Uzak bir mesafeye gidecek iseniz pazarlık yapabilirsiniz.