Dakka - Nejran Uçak Bileti

Dakka - Nejran uçak bileti

Dakka - Nejran uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Dakka - Nejran uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Dakka - Nejran uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Dakka - Nejran uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Dakka - Nejran uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Dakka Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Shahjalal Uluslararası Havalimanı

Shahjalal Uluslararası Havalimanı, Dakka şehir merkezinden 19 km uzaklıkta olup Kurmitola sınırları içerisindedir.

Dakka şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Tongi Diversion yolu üzerinden yaklaşık 30 dakika'da ulaşabilirsiniz. Trafik sıkışıklığına göre bu süre artış gösterebilir. Havalimanında 500 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır. Havalimanı otoparkı ücret tarifesi konusunda bilgi almak için havalimanını arayınız.

Shahjalal Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Rikşov, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Shahjalal Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Dakka'da otobüsler güzergahları anayollar üzerindedir. Bengalce yazılan yazılardan dolayı gitmek istediğiniz yeri bulmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca otobüslerin oldukça kalabalık olması da rahat bir yolculuk yapmanızı önleyecektir.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen havalimanına ulaşmanın en ucuz yolu otobüsleri kullanmaktır. Havalimanına ulaşmak için birçok hat mevcuttur. Bunlar; Bevco, Discovery, Anik, Ababil, 11 Numara.

Bevco hattı otobüs güzergahı: Abdullahpur - Uttara - Tongi - Shahjalal Uluslararası Havalimanı - Khilkhet - Bonani (Kakoli) - Mohakhali - Firm Gate - Shukrabad - Kola Bagan - Şehir Koleji / Bilim Laboratuvarı - Nilkhet

Discovery hattı otobüs güzergahı: MirpurNo2 - Mirpur Section 10 (Gol Chokkor) - Kajipara - Shewrapara - IDB Bhaban - Mohakhali - Banani (Kakoly) - Shahjalal Uluslararası Havalimanı

Anik hattı otobüs güzergahı: Azampur - Rajlaksmi - Khilkhet - Shahjalal Uluslararası Havalimanı

Ababil hattı otobüs güzergahı: Rampura TV Merkezi - Madhya Badda - Uttar Badda - Shahzadpur - Natun Bazar - Norda - Bashundhara - Kuril - Khilkhet - Shahjalal Uluslararası Havalimanı

11 numaralı hat otobüs güzergahı: Jasimuddin Yolu - Shahjalal Uluslararası Havalimanı - Kawla

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Shahjalal Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama şirketlerinin ofisi bulunmamaktadır. Bundan dolayı kiralamış olduğunuz aracı havalimanında teslim edeceğinizi firmaya önceden bildiriniz.

Rikşov

Paradan tasarruf etmek için Rikşov'lar ile havalimanına gidebilirsiniz. Rikşov'lar bildiğiniz 3 tekerlekli çekçeklerdir. CNG taksi olarak da adlandırılmaktadır. Havalimanı şehirden biraz uzak olduğu için bisikletli olanlar yerine motorlu olanları tercih ediniz. Taksiye göre konforlu bir yolculuk yapmazsınız. Ama havalimanına 100 BDT gibi bir ücrete gidebilirsiniz. Pazarlık yapılabildiği için 100 BDT'nin altındaki bir ücret makul bir ücrettir.

Taksi

Taksiler siyah ve sarı rengindedir. Sarı renkli taksiler hem güvenlik hem de konfor açısından siyah renkli taksilerden daha iyidir. Sarı renkli taksilerin açılış ücretleri siyah taksilerden biraz daha fazladır.

Siyah taksiler 25 BDT'den açılır. Havalimanı 200-300 BDT gibi bir ücret ödersiniz. Yoldan binebileceğiniz taksiler otel taksilerine göre daha az güvenlidir. Otelin taksilerini tercih ederseniz 800-900 BDT'nin altında bir ücrete anlaşmaya çalışın. Pazarlık gücünüz ve trafik sıkışıklığına göre fiyatlarda indirim yapma olasılığınız mevcut.

Nejran Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Nejran Yurtiçi Havalimanı

Nejran Yurtiçi havalimanı, Nejran şehir merkezine 32 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Havalimanına uçuş yapan havayolları; Suudi Havayolları, Flydubai, Air Arabia

Nejran Yurtiçi havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Nejran Yurtiçi havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz.  Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Nejran havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Nejran havalimanında hiçbir araç kiralama firmasının ofisi bulunmamaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama firmaları havalimanına kiraladığınız aracı getirmektedir. Kiraladığınız aracı şehir merkezinde veya havalimanında teslim edebilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehre ulaşmak için çok fazla alternatifiniz olmadığından taksi kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Terminal binasının çıkışındaki taksiler ile pazarık yapıp size en uygun fiyat vereni tercih edebilirsiniz.