Dakka - Kayseri Uçak Bileti

Dakka - Kayseri uçak bileti

Dakka - Kayseri uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Dakka - Kayseri uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Dakka - Kayseri uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Dakka - Kayseri uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Dakka - Kayseri uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Dakka Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Shahjalal Uluslararası Havalimanı

Shahjalal Uluslararası Havalimanı, Dakka şehir merkezinden 19 km uzaklıkta olup Kurmitola sınırları içerisindedir.

Dakka şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Tongi Diversion yolu üzerinden yaklaşık 30 dakika'da ulaşabilirsiniz. Trafik sıkışıklığına göre bu süre artış gösterebilir. Havalimanında 500 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır. Havalimanı otoparkı ücret tarifesi konusunda bilgi almak için havalimanını arayınız.

Shahjalal Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Rikşov, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Shahjalal Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Dakka'da otobüsler güzergahları anayollar üzerindedir. Bengalce yazılan yazılardan dolayı gitmek istediğiniz yeri bulmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca otobüslerin oldukça kalabalık olması da rahat bir yolculuk yapmanızı önleyecektir.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen havalimanına ulaşmanın en ucuz yolu otobüsleri kullanmaktır. Havalimanına ulaşmak için birçok hat mevcuttur. Bunlar; Bevco, Discovery, Anik, Ababil, 11 Numara.

Bevco hattı otobüs güzergahı: Abdullahpur - Uttara - Tongi - Shahjalal Uluslararası Havalimanı - Khilkhet - Bonani (Kakoli) - Mohakhali - Firm Gate - Shukrabad - Kola Bagan - Şehir Koleji / Bilim Laboratuvarı - Nilkhet

Discovery hattı otobüs güzergahı: MirpurNo2 - Mirpur Section 10 (Gol Chokkor) - Kajipara - Shewrapara - IDB Bhaban - Mohakhali - Banani (Kakoly) - Shahjalal Uluslararası Havalimanı

Anik hattı otobüs güzergahı: Azampur - Rajlaksmi - Khilkhet - Shahjalal Uluslararası Havalimanı

Ababil hattı otobüs güzergahı: Rampura TV Merkezi - Madhya Badda - Uttar Badda - Shahzadpur - Natun Bazar - Norda - Bashundhara - Kuril - Khilkhet - Shahjalal Uluslararası Havalimanı

11 numaralı hat otobüs güzergahı: Jasimuddin Yolu - Shahjalal Uluslararası Havalimanı - Kawla

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Shahjalal Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama şirketlerinin ofisi bulunmamaktadır. Bundan dolayı kiralamış olduğunuz aracı havalimanında teslim edeceğinizi firmaya önceden bildiriniz.

Rikşov

Paradan tasarruf etmek için Rikşov'lar ile havalimanına gidebilirsiniz. Rikşov'lar bildiğiniz 3 tekerlekli çekçeklerdir. CNG taksi olarak da adlandırılmaktadır. Havalimanı şehirden biraz uzak olduğu için bisikletli olanlar yerine motorlu olanları tercih ediniz. Taksiye göre konforlu bir yolculuk yapmazsınız. Ama havalimanına 100 BDT gibi bir ücrete gidebilirsiniz. Pazarlık yapılabildiği için 100 BDT'nin altındaki bir ücret makul bir ücrettir.

Taksi

Taksiler siyah ve sarı rengindedir. Sarı renkli taksiler hem güvenlik hem de konfor açısından siyah renkli taksilerden daha iyidir. Sarı renkli taksilerin açılış ücretleri siyah taksilerden biraz daha fazladır.

Siyah taksiler 25 BDT'den açılır. Havalimanı 200-300 BDT gibi bir ücret ödersiniz. Yoldan binebileceğiniz taksiler otel taksilerine göre daha az güvenlidir. Otelin taksilerini tercih ederseniz 800-900 BDT'nin altında bir ücrete anlaşmaya çalışın. Pazarlık gücünüz ve trafik sıkışıklığına göre fiyatlarda indirim yapma olasılığınız mevcut.Kayseri Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Erkilet Havalimanı

Erkilet Havalimanı, Kayseri şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunmakta olup Kocasinan merkez ilçesi sınırları içerisindedir.

Erkilet Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Havaş, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Erkilet havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından Amarat, Güneşli, Yenişehir ve Yenimahalle gibi Kayseri semtlerine ulaşımınızı sağlayabildiğiniz gibi Ankara gibi çevre illere de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Erkilet havalimanından şehir merkezine karşılıklı olarak her 20 dakika'da bir seferler düzenlenmektedir. Havalimanın'dan şehir merkezine ve Erciyes kayak merkezine en ucuz ulaşım aracı otobüs'tür. Havalimanından 4, 100, 101, 102 ve 270 numaralı otobüsler hareket etmektedir. 4 numaralı otobüs ile Erciyes kayak merkezi, 100 numaralı otobüs ile Seyid Burhanettin Devlet hastanesi, 101 numaralı otobüs ile İstasyon Caddesi, 102 numaralı otobüs ile Erciyes üniversite'si fakültesi ve 200 numaralı otobüs ile Nato 200 evler'e ulaşabilirsiniz. Güzergah bilgisi ve otobüs saatleri hakkında bilgiye Kayseri belediyesi resmi web sitesinden ulaşılabilmektedir.

Havaş

Havaş servisleri havalimanından şehir merkezi ve Talas olmak üzere 2 destinasyona gitmektedir. Bilet fiyatı 2 yer için de 12 TL'dir. Şehir merkezine 30 dakika, Talas'a ise 45 dakika'da ulaşılmaktadır. Havaş servisleri uçak iniş saatine göre organize edilmektedir. 

Havas şehir merkezi yolcu indirme durakları: Tren Garı,Yeni Sanayi DSİ Kavşağı, Eski Şeker Karakolu,Şehirlerarası Otobüs Terminali Karşısı(BYZ Avm Otoparkı)

Havas Talas yolcu indirme durakları: Kayseri Forum Avm-Farabi Sokak Ptt Başmüdürlüğü-Tuna Tramvay Durağı- İpeksaray Avm Önü-M.Şimşek Caddesi Cemil Baba Parkı-Erciyes Üniversitesi Talas Bulvarı Hastane Girişi-Anayurt Meydan

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Erkilet havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Erkilet havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, ENTERPRISE, HERTZ, FILOPARK, CARMOBIL, SIXT, BUDGET, ALVIS

Taksi

Kayseri havalimanından şehir merkezine taksi ile yolculuk yaparak 10 dakika'da ulaşılmaktadır. Kayak merkezine ulaşım otobüs ile daha ucuz olmasına rağmen rahat bir yolculuk için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi ücretleri açılış fiyatı üzerine km başına ücret eklenerek hesaplanmaktadır.